Prenumerata
NYC 06:01 am | WWA 12:01 pm
Czwartek 22 listopada 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 21 listopada 2018

Ameryka szykuje się do Święta Dziękczynienia

Amerykanie przygotowują się do Święta Dziękczynienia. Jest to największe amerykańskie święto rodzinne, jednoczące wszystkich, niezależnie od religii czy przekonań politycznych. Jest to również początek największych akcji charytatywnych.
Środa 21 listopada 2018

Prezydent ułaskawił indyka

Zgodnie z tradycją Święta Dziękczynienia prezydent Donald Trump skorzystał z przysługującego mu prawa i ułaskawił parę indyków. Podczas ceremonii zrobił kilka aluzji do sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych a dokładnie do sytuacji po wyborach na Florydzie.
Sobota 06 października 2018

Nowy film dokumentalny o Kazimierzu Pułaskim

W połowie 2017 roku telewizja Smithsonian Channel ogłosiła, że podejmie nowe badania nad DNA Kazimierza Pułaskiego i wyprodukuje film dokumentalny o tym polskim i amerykańskim bohaterze.
Piątek 05 października 2018

Premier Morawiecki zakończył wizytę w Nowym Jorku

Premier Mateusz Morawiecki zakończył jednodniową wizytę w Nowym Jorku. Szef rządu odwiedził giełdę na Wall Street i wystąpił na konferencji dla polskich i amerykańskich przedsiębiorców. Premier przedstawiał Polskę jako nowoczesny i dynamicznie rozwijający się kraj, otwarty na inwestycje zagraniczne.
Piątek 28 września 2018

Prezydent Duda na Zgromadzeniu Ogólnym

Prezydent Andrzej Duda zaapelował o oparcie relacji międzynarodowych na suwerennej równości państw. Podczas wystąpienia na 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent zapowiedział, że zasada ta stanie się polskim priorytetem w drugim roku członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15