Prenumerata
NYC 08:34 pm | WWA 02:34 am
Piątek 22 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 21 lutego 2019

Szok, niedowierzanie, ale i nadzieja – już ponad miesiąc trwają poszukiwania zaginionego Polaka

„Miesiąc temu nasz świat przewrócił się do góry nogami i nie chce się odwrócić. Zamiast tego jest szok, niedowierzanie, ale też nadzieja, że Michał żyje, i że uda się nam go odnaleźć” – mówi „Nowemu Dziennikowi” brat Michała Krówczyńskiego, Łukasz.
Czwartek 21 lutego 2019

„Zimna Wojna” ma szanse na Oscara

Film „Zimna Wojna” ma szanse na Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny oraz za zdjęcia - twierdzi Jacek Laskus, polski operator filmowy z Hollywood.
Środa 20 lutego 2019

Zmarł John Dingell – kongresman polskiego pochodzenia

W wieku 92 lat odszedł John Dingell, polityk demokratyczny, mający polskie korzenie. Był najdłużej urzędującym kongresmanem w historii Stanów Zjednoczonych. W Izbie Reprezentantów zasiadał przez ponad 59 lat. Zmarł 7 lutego, msza pogrzebowa w jego intencji została odprawiona 12 lutego w Dearborn, MI, a trzy dni później został pochowany na cmentarzu w Arlington pod Waszyngtonem.
Środa 20 lutego 2019

Wyższa stawka minimalna. Tym razem w New Jersey i Illinois

Jednych cieszy, innych, na przykład właścicieli mniejszych firm, może zmartwić – chodzi o zatwierdzenie podwyżki minimalnej stawki godzinowej. Wyższych zarobków mogą spodziewać się mieszkańcy New Jersey i Illinois. Szacuje się, że podwyżka obejmie prawie 2 mln pracowników.
Środa 20 lutego 2019

Amerykański Departament Stanu wzywa Izrael i Polskę do dialogu i współpracy

Stany Zjednoczone wezwały Izrael i Polskę do podjęcia dialogu. "Zarówno Izrael, jak i Polska są naszymi ważnymi sojusznikami i przyjaciółmi. Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem, pójścia naprzód oraz kontynuowania bliskiej współpracy i dbania o wspólne interesy" – oświadczył Departament Stanu w stanowisku przekazanym Polskiemu Radiu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15