Prenumerata
NYC 01:55 pm | WWA 07:55 pm
Poniedziałek 18 czerwca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 18 czerwca 2018

Amerykański generał z wizytą w MON

Bieżące zagadnienia z zakresu polsko-amerykańskiej współpracy w zakresie bezpieczeństwa i obrony były głównym tematem rozmowy Tomasza Szatkowskiego, podsekretarza stanu w MON  z zastępcą dowódcy Sił Lądowych USA w Europie gen. dyw. Timothym McGuire’em.
Piątek 15 czerwca 2018

Szef polskiego MSZ o stosunkach polsko-amerykańskich

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że stosunki Warszawy z Waszyngtonem są dobre. Poinformował też, że trwają nieformalne ustalenia dotyczące wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Wtorek 12 czerwca 2018

Letnie Igrzyska Polonijne za rok w Gdyni

W Warszawie podpisano porozumienie w sprawie współpracy przy organizacji XIX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Gdynia 2019. W obecności marszałka Senatu RP podpisy złożyli Prezes PKOL Andrzej Kraśnicki, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Wtorek 12 czerwca 2018

Amerykanin laureatem nagrody im. Ireny Sendlerowej

Norman Conard, amerykański nauczyciel historii z Kansas został laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej. Uroczystość jej wręczenia odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Norman Conard w 1999 roku ogłosił konkurs, w którym zachęcił swoje uczennice do napisania sztuki teatralnej pt. "Życie w słoiku". Przedstawienie o życiu Ireny Sendlerowej było potem wystawiane wiele razy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Polsce.
Poniedziałek 11 czerwca 2018

Boeing LOT-u w biało-czerwonych barwach

LOT niebawem otrzyma maszynę w wyjątkowych barwach. W fabryce Boeinga w Stanach Zjednoczonych zakończyło się malowanie Dreamlinera w biało-czerwone barwy. To pierwsza maszyna w takiej kolorystyce w historii naszego narodowego przewoźnika. 

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15