Prenumerata
NYC 06:21 pm | WWA 12:21 am
1 USD = 3.9624 PLN
Piątek 01 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 01 lipca 2016

Kanada wyśle wojska na wschód Europy

Kanada wyśle swoich żołnierzy do krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzili to przedstawiciele ministerstwa obrony w Ottawie. Tym samym znane są już wszystkie kraje, które będą odpowiadać za bataliony NATO, strzegące bezpieczeństwa wschodniej flanki Sojuszu.
Czwartek 30 czerwca 2016

Teksańczycy też zrobią “exit” ?

Po tym jak większość mieszkańców Wielkiej Brytanii opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej w Teksasie odżył ruch secesyjny. Texas Nationalist Movement wzywa do podobnego zachowania, jak na wyspach i odłączeniu się od reszty Stanów Zjednoczonych. Była decyzja o Brexicie, będzie o Texicie?
Czwartek 30 czerwca 2016

Śmiertelny atak niedźwiedzia

Do tragicznego zdarzenia doszło na obrzeżach Parku Narodowego Glacier w stanie Montana. Ofiara to 38-letni mężczyzna, który razem z przyjacielem wybrał się na przejażdżkę rowerową. W pewnym momencie natknęli się na zwierze, te najpewniej czując się zagrożone rzuciło się na jednego z rowerzystów.
Czwartek 30 czerwca 2016

Brexit to dla USA niepewna przyszłość

Dla Stanów Zjednoczonych Brexit to niejasna przyszłość: polityczna i handlowa. Takiego zdania są komentatorzy tygodnika "The Economist", którzy zamieszczają analizę na ten temat.
Czwartek 30 czerwca 2016

Wirus zika być może groźniejszy niż sądzono

Wirus zika może być groźniejszy dla noworodków niż sądzono - piszą naukowcy w medycznym tygodniku "The Lancet". Ich zdaniem, niektóre zainfekowane rodzące się dzieci wyglądają normalnie, ale ich mózgi mogą być uszkodzone.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 29 czerwca 2016

Nie możesz zabrać swojego pejzażu ze sobą - Utrwalone twarze polskich imigrantów

Przez cztery dni polska artystka Asia Sztencel malowała portrety Polaków, którzy odwiedzali jej pracownię na Greenpoincie w ramach tzw. Open Studio. Była to część jej akcji o nazwie "Nie możesz zabrać swojego pejzażu ze sobą".
Piątek 24 czerwca 2016

„Spacer” po szafie za 4 miliony

Czterdziestodwuletni nieudokumentowany pracownik uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Do zdarzenia doszło w magazynie, który został oddany do remontu. Jednym z zakontraktowanych podwykonawców był pracodawca poszkodowanego.
Piątek 24 czerwca 2016

Hurrra wakacje!

Skrzacik to prywatna polsko-amerykańska placówka oświatowo-wychowawcza m.in. dla przedszkolaków, mająca siedzibę w Ozone Park na Queensie. Nie można nazwać tego miejsca zwyczajnym przedszkolem, bo dość często wychowankowie przychodzą tu już np. w 6 miesiącu swojego życia i pozostają w kontakcie do… nastu lat.
Czwartek 23 czerwca 2016

Rabin Friedman zbulwersowany protestem - Polacy nie są antysemitami

Polonijny Ruch Obrony Polski NY zorganizował manifestację przed szkołą średnią prowadzoną przez rabina Zeva Friedmania na Long Island. Była to odpowiedź na protest, jaki dziekan Rambam Mesivta High School przeprowadził na początku maja przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.
Czwartek 23 czerwca 2016

Polonia wsparła Maćka Miernika

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony był na leczenie chorego na raka Maćka Miernika, polskiego muzyka mieszkającego w Nowym Jorku. Podczas jednego wieczoru zebrano ponad 15 tys. dolarów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15