Prenumerata
NYC 08:36 am | WWA 02:36 pm
1 USD = 3.3255 PLN
Sobota 25 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

ONZ obchodzi urodziny

W piątek ONZ obchodzi 69. urodziny. 24 października 1945 roku weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych i od tamtej pory datuje się istnienie ONZ.
Piątek 24 października 2014

Wadliwe poduszki w milionach aut

Dokładnie 7 mln 780 tys. Takiej liczby samochodów dotyczy najnowsze ostrzeżenie Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Ruchu (NHTSA), który polecił producentom pojazdów powiadomienie swoich klientów i jak najszybszą naprawę wadliwych poduszek powietrznych.
Piątek 24 października 2014

Masakra w liceum (aktualizacja)

Co najmniej dwie młode osoby nie żyją, a sześć zostało poważnie rannych, po tym jak uczeń otworzył ogień w liceum w Marysville (stan Waszyngton).
Piątek 24 października 2014

Strach? Jak zaraża ebola

Tej chwili obawiali się wszyscy. Wirus eboli dotarł do Nowego Jorku. Czy jesteśmy bezpieczni? Czy ebolą można zarazić się w metrze, albo restauracji – takie pytania zadają sobie dzisiaj mieszkańcy metropolii.
Piątek 24 października 2014

Fanatyk dżihadu zaatakował policjantów siekierą

Dwóch nowojorskich policjantów i kobieta trafili do szpitala, po tym jak fanatyk zaatakował funkcjonariuszy siekierą. Zdarzenie miało miejsce w czwartek po południu na Jamaica Avenue na Queensie.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

Instytut Piłsudskiego przygotowuje się do zmiany siedziby

Od kwietnia przyszłego roku Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce będzie miał swoją siedzibę na Greenpoincie. Aktualnie gromadzone są środki finansowe potrzebne do przeprowadzenia kosztownej przeprowadzki, a także na dalszą działalność organizacji.
Środa 22 października 2014

Rodowicz zaśpiewa dla nas w weekend

Znana polska piosenkarka Maryla Rodowicz już jest w nowojorskiej metropolii i szykuje się do weekendowych koncertów.
Wtorek 21 października 2014

Polonia chce postawić w Połańcu pomnik Kościuszce

Kilka miesięcy temu zrodził się pomysł powołania Uniwersal Polaniecki Kosciuszko Monument Foundation przy Polish American Association w Harrisburgu w stanie Pensylwania. Wybrany 8 października zarząd PAA zaakceptował ten pomysł i powierzył funkcję prezesa UPKMF i wiceprezesa PAA Stanisławowi Jarzynie.
Poniedziałek 20 października 2014

Odprawa hufców

Hufiec harcerek "Mazowsze" oraz hufiec harcerzy "Kraków" działają w zachodniej części Stanów Zjednoczonych na obszarze stanów: Kalifornia, Arizona, Kolorado oraz Waszyngton, które liczą w sumie "zaledwie" ponad 1 milion kilometrów kwadratowych powierzchni. Niełatwo jest nam zebrać się razem. Często praca harcerska prowadzona jest przez ośrodki wyłącznie na swoich terenach, a harcerze spotykają się jedynie na biwakach czy obozach.
Poniedziałek 20 października 2014

Upadek na chodniku

Pewna kobieta doznała obrażeń ciała na skutek potknięcia się na nierównym chodniku na Brooklynie. W wyniku tego upadku ranna pozwała miasto Nowy Jork o odszkodowania za doznane urazy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15