Prenumerata
NYC 02:16 pm | WWA 08:16 pm
1 USD = 3.7824 PLN
Czwartek 02 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 02 lipca 2015

Greenpoint i tak będzie nasz

"Tak długo, jak będą w tej dzielnicy istnieć polskie instytucje: banki, Dom Narodowy, Centrum Polsko-Słowiańskie, szkoły czy kościoły – to my będziemy istnieć razem z nimi. Jedni lepiej, drudzy gorzej, ale przetrwamy" – mówią właściciele firm działających na Greenpoincie.
Czwartek 02 lipca 2015

Kto grozi Ameryce?

Obecne działania Rosji są jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa, wymienionym w strategii wojskowej USA – nowym dokumencie opublikowanym przez Pentagon. Inne tezy dotyczą wzrostu prawdopodobieństwa konfliktu zbrojnego (nawet na pełna skalę), a także możliwej utraty amerykańskiej przewagi militarnej "w pewnych obszarach".
Czwartek 02 lipca 2015

Google pomylił ludzi z gorylami

Internetowy gigant Google zaliczył wpadkę, po której kaja się i przeprasza, ale na pewno będzie mu długo pamiętana. Album ze zdjęciami pary młodych Afroamerykanów z Brooklynu, udostępniony w serwisie społecznościowym, automatyczna aplikacja sklasyfikowała i podpisała "Gorillas".
Czwartek 02 lipca 2015

Najlepiej strzeżona impreza w historii

Podczas gdy miliony nowojorczyków będą świętować kolejną rocznicę uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone, tysiące funkcjonariuszy zadba o ich bezpieczeństwo – zapewniają przedstawiciele ratusza oraz NYPD. To największa tego typu mobilizacja w historii i jest związana z zamachami terrorystycznymi dokonanymi w ostatnim czasie w Europie.
Czwartek 02 lipca 2015

USA chcą ekstradycji działaczy FIFA

Stany Zjednoczone wystąpiły oficjalnie o ekstradycję działaczy FIFA, podejrzanych o korupcję. Chodzi o osoby aresztowane 27 maja, na dwa dni przed kongresem Federacji, w jednym z hoteli w Zurychu.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 01 lipca 2015

Papież odwiedzi Waszyngton, Nowy Jork i Filadelfię - Gdzie spotkamy Franciszka

Watykan opublikował we wtorek plan podróży papieskiej po Kubie i Stanach Zjednoczonych. Franciszek spotka się m.in. z bezdomnymi, imigrantami oraz więźniami. Polonia już przygotowuje się na wizytę papieża.
Wtorek 30 czerwca 2015

Kacperek pokonał siatkówczaka

Trzynastomiesięczny Kacperek Siewniak wygrał walkę z siatkówczakiem. Pochodzący z Dąbrowy Górniczej chłopiec jest kolejnym polskim dzieckiem uratowanym przez dr. Davida Abramsona z manhattańskiej kliniki Memorial Sloan Kettering Cancer.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Instytut Piłsudskiego w polskiej dzielnicy

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce oficjalnie otworzył swoje podwoje na Greenpoincie.
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Śmierć w szybie

Firma konserwująca windy została wezwana do naprawienia jednej z wind w budynku mieszkalnym. Prawdopodobną przyczyną awarii były spalone przewody. Firma zleciła sprawdzenie problemu jednemu z pracowników oraz jego przełożonemu...
Poniedziałek 29 czerwca 2015

Przygotowania do 82. Parady Dnia Pułaskiego w Filadelfii

W minionym tygodniu, we wtorek, odbyło się pierwsze przedwakacyjne zebranie Komitetu Parady Dnia Pułaskiego przy Kongresie Polonii Amerykańskiej – oddział na Wschodnią Pensylwanię. Spotkanie odbyło się w domu parafialnym Polskiego Kościoła Narodowego pod wezwaniem św. Walentego przy 2330 Margaret Street.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15