Prenumerata
NYC 07:34 am | WWA 01:34 pm
1 USD = 3.7258 PLN
Wtorek 03 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 03 marca 2015

Obamacare przed sądem

W środę Sąd Najwyższy rozpatrywać będzie wniosek w sprawie Obamacare. Jeżeli strona, która wniosła pozew, wygra - czeka nas podwyżka (i tak już wysokich) składek za ubezpieczenia medyczne. W związku z tym Amerykanie będą rezygnować z ubezpieczenia, co z kolei grozi zapaścią całego systemu. Eksperci nazywają to "spiralą śmierci".
Wtorek 03 marca 2015

Sen. Barbara Mikulski idzie na emeryturę

Przejdzie do historii jako kobieta-polityk najdłużej zasiadająca w Kongresie. Sen. Barbara Mikulski, polskiego pochodzenia demokratka, która niejednokrotnie walczyła o sprawy polskie, przejdzie na emeryturę, gdy skończy się jej kadencja na początku 2017 r.
Poniedziałek 02 marca 2015

Policjanci w LA zastrzelili bezdomnego

Bezdomny – według relacji policjantów – nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i mógł mieć broń. O zdarzeniu zrobiło się głośno, gdy w internecie pojawiło się nagranie świadka zdarzenia.
Poniedziałek 02 marca 2015

Warto inwestować tam, gdzie mieszkają Polacy - Ridgewood najbardziej atrakcyjną dzielnicą

Ridgewood oraz sąsiedni Bushwick to dwie dzielnice, które zostały wyróżnione przez ekspertów jako najbardziej atrakcyjne i przyszłościowe pod względem inwestowania oraz rozwoju.
Poniedziałek 02 marca 2015

Tydzień spokoju dla DHS

Tuż przed wygaśnięciem budżetu Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego (DHS) Kongres przyjął ustawę, która o siedem dni przedłuża finansowanie tej agencji. Ustawa to środek zastępczy – nie eliminuje, ale oddala na tydzień groźbę paraliżu DHS.
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 03 marca 2015

Charytatywny sukces na Greenpoincie - Kolejne 10 000 dol. dla Kacperka

Około 5 tys. dolarów zebrano podczas niedzielnej zabawy dla dzieci zorganizowanej w klubie Unknown Biker's MC na Greenpoincie. Drugie tyle udało się pozyskać dzięki licytacjom przeprowadzanym na Facebooku. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie Kacperka Siewniaka.
Poniedziałek 02 marca 2015

Drewno spadło z wysoka

Pewien mężczyzna przechodził nad ranem ze znajomym przy budynku będącym w trakcie przebudowy. W pewnej chwili na jego głowę spadł spory kawałek drewna. Poszkodowany zeznał, że pomimo iż zdołał zadzwonić po pogotowie, to po uderzeniu miał zawroty głowy i problem ze wstaniem...
Niedziela 01 marca 2015

W Miami –Dzień Jerzego Kędziory

Polski artysta-rzeźbiarz Jerzy Kędziora odnosi sukcesy w Stanach Zjednoczonych. W Miami na Florydzie miniony piątek został nawet ogłoszony Dniem Kędziory.
Niedziela 01 marca 2015

PABC ma nowego prezesa

Na rocznym spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym Polish American Business Club (PABC) zarząd tej organizacji wybrał nowego prezesa. Jest nim wieloletni członek Klubu – przedsiębiorca Witold Karwowski.
Sobota 28 lutego 2015

Dzień Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza całą Polonię na doroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Pułaskiego, które odbędą się w poniedziałek, 2 marca 2015 roku, o godzinie 10 rano w sali głównej Muzeum im. Sabiny Logisz przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Wstęp wolny.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15