Prenumerata
NYC 11:19 am | WWA 05:19 pm
1 USD = 3.7397 PLN
Wtorek 28 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 lipca 2015

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odwiedziła polonijne placówki kulturalne w USA

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Małgorzata Omilanowska podczas wizyty w USA zapewniła, że placówki kulturalne oraz organizatorzy imprez promujących polską kulturę mogą liczyć na pomoc finansową i wsparcie logistyczne z ministerstwa.
Poniedziałek 27 lipca 2015

CitiBike na Greenpoincie

Już niebawem mieszkańcy polskiej dzielnicy będą mogli korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. Stacja CitiBike na Greenpoincie pojawi się na początku sierpnia.
Poniedziałek 27 lipca 2015

Nie żyje córka Whitney Houston

Bobbi Kristina Brown zmarła trzy lata po swojej matce, mając zaledwie 22 lata. Od stycznia przebywała w śpiączce, po tym jak znaleziono ją nieprzytomną w wannie.
Poniedziałek 27 lipca 2015

USA może zmienić politykę wobec Korei Północnej

Specjalny wysłannik USA na Półwysep Koreański zasygnalizował możliwe zmiany w polityce amerykańskiej wobec Pjongjangu. Waszyngton jest gotów na ustępstwa, o ile komunistyczna Północ wróci do rozmów o atomie.
Poniedziałek 27 lipca 2015

Oddajemy hołd powstańcom warszawskim

1 sierpnia, tj. w najbliższą sobotę, mija 71. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Z tej okazji m.in. władze stolicy apelują o uczczenie pamięci polskich bohaterów i wzięcie udziału w uroczystościach. Hołd powstańcom oddajemy także w metropolii.
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 lipca 2015

Stopa zmiażdżona przez koparkę

Czy nasz kolega z pracy może również przyczynić się do wypadku na budowie? Okazuje się, że tak – choć z pewnością nie celowo. Tak się stało w przypadku pewnego mężczyzny, który doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, gdy ze współpracownikami wymieniał chodnik przed szkołą publiczną na Brooklynie.
Sobota 25 lipca 2015

Zbliżają się Polonijne Mistrzostwa Strzeleckie - Kto ustrzeli puchar konsula?

Po raz ósmy w metropolii nowojorskiej odbędą się Polonijne Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Zawody będą obejmowały dwie olimpijskie konkurencje – skit i trap.
Piątek 24 lipca 2015

Dyrektorzy KPA spotkali się w Waszyngtonie

Bezpieczeństwo Polski oraz zniesienie wiz to tematy, które znalazły się na wokandzie dorocznego zjazdu Krajowej Rady Dyrektorów Kongresu Polonii Amerykańskiej, który w tym tygodniu odbył się w Waszyngtonie, DC.
Piątek 24 lipca 2015

Karski w złotej nitce

Artystka Agata Oleksiak "Olek", która zasłynęła m.in. z tego, że ubrała byka na Wall Street, w czwartek po południu skończyła "ubierać" pomnik Jana Karskiego stojący przed Konsulatem Generalnym RP na Manhattanie (233 Madison Avenue).
Piątek 24 lipca 2015

Polska galeria z Ridgewood najlepsza na Queensie

Prowadzona przez Mietko Rudka Emart Gallery została uznana za najlepszą galerię na Queensie. Nagrodę przyznała jej kapituła Queens Award Program.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15