Prenumerata
NYC 07:58 am | WWA 01:58 pm
1 USD = 3.347 PLN
Czwartek 27 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 26 listopada 2014

Kolejny sukces polonijnego zespołu

Doskonale znana w środowisko polonijnym grupa Supermonkey Death Grip odniosła kolejny sukces. Teledysk tego zespołu nakręcony do piosenki "O wolność do nieba (Head Above the Water)" właśnie zakwalifikował się do konkursu One World International Human Rights Film Festival.
Wtorek 25 listopada 2014

Papież w europarlamencie: Europa traci duszę

Papież zapelował do Europy, by odnalazła swą duszę. Na forum Parlamentu Europejskiego Franciszek wygłosił przemówienie "nadziei i zachęty".
Wtorek 25 listopada 2014

Mistrale nie dla Rosjan: Francja wstrzymała sprzedaż helikopterowców

Francja potwierdziła wstrzymanie sprzedaży Rosji helikopterowców klasy Mistral. Tej treści oświadczenie wydał Pałac Elizejski. W reakcji Moskwa zagroziła Paryżowi sądem.
Poniedziałek 24 listopada 2014

Zachodnie sankcje działają: Rosjanie będą musieli “zacisnąć pasa”

Rosjan czekają wyrzeczenia i oszczędności. "Trzeba będzie zacisnąć pasa" – oświadczył szef rosyjskiego resortu gospodarki Anton Siłuanow.
Poniedziałek 24 listopada 2014

Wielkie zmiany w Watykanie

Wielkimi krokami zbliża się reforma Kurii Rzymskiej, podjęta przez papieża Franciszka. Dotychczasowi szefowie watykańskich urzędów zostali w poniedziałek przez niego poinformowani o szykujących się zmianach.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 26 listopada 2014

Andrzejki po harcersku

Dawno, dawno temu – jak najstarsi ludzie (czyli ja) jeszcze pamiętają – robiliśmy już takie zabawy w naszym ośrodku polonijnym East Bay Polish American w północnokalifornijskim Martinez. Jeżeli ktoś popatrzy na to z przymrużeniem oka, to dostrzeże, że w takiej zabawie jest wiele radości i śmiechu. Jeżeli jednak ktoś nie rozumie, co to znaczy zabawa i uśmiech, dopatrzy się w tym guseł zagrażających wychowaniu dzieci.
Środa 26 listopada 2014

Obama wśrod Polonii mówił o imigracji

Polonijne Copernicus Center w Chicago było we wtorek miejscem spotkania Baracka Obamy ze środowiskami imigrantów. Miejsce spotkania odebrano jako wyróżnienie amerykańskiej Polonii przez Biały Dom.
Środa 26 listopada 2014

Zmarł polski bezdomny na Greenpoincie

Na początku listopada w McGolrick Park zmarł Franciszek Pisarek. Przyczyny śmierci polskiego bezdomnego ciągle nie są znane, wyjaśnia je lekarz sądowy.
Wtorek 25 listopada 2014

Działacze z Glendale sądzą miasto

W ubiegłym tygodniu działacze z Glendale-Middle Village Coalition złożyli w sądzie pozew przeciwko miastu.
Wtorek 25 listopada 2014

Zamieszki w Ferguson – policjant nie odpowie przed sądem za śmierć nastolatka

W Ferguson w Missouri w zawrzało po tym, jak wielka ława przysięgłych w poniedziałek wieczorem zdecydowała, że nie przedstawi aktu oskarżenia policjantowi Darrenowi Wilsonowi, uznając, że strzelając w sierpniu br. do czarnoskórego 18-letniego Michaela Browna nie przekroczył swoich uprawnień. Protesty odbyły się też na ulicach innych miast, w tym Nowego Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15