Prenumerata
NYC 10:38 pm | WWA 04:38 am
1 USD = 3.9429 PLN
Czwartek 26 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 25 maja 2016

Brytyjscy generałowie za Brexitem

Dziesięciu brytyjskich generałów w stanie spoczynku poparło kampanię weteranów na rzecz Brexitu, publikując swoje uwagi w wydanej broszurze. Ich interwencja to reakcja na niedawne argumenty premiera Davida Camerona, że to Unia Europejska chroni Europę przed nowymi wojnami.
Środa 25 maja 2016

Putin ułaskawił Sawczenko

Prezydent Rosji Władimir Putin ułaskawił Nadiję Sawczenko. Jak poinformował Kreml, zrobił to na wniosek rodzin rosyjskich dziennikarzy, którzy zostali zabici na Ukrainie.
Środa 25 maja 2016

Jak zbudowano Stonehenge

Turyści, archeolodzy i inżynierowie od dawna zastanawiali się jak zbudowano Stonehenge. Megalityczny krąg w południowej Anglii wzniesiono trzy i pół tysiąca lat temu z bloków skalnych z odległego kamieniołomu w Walii.
Wtorek 24 maja 2016

Słabnie partia Merkle w Niemczech

W Niemczech spada poparcie dla współrządzącej partii CDU i kanclerz Angeli Merkel. Rekordową popularnością cieszy się antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD). Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż instytutu Forsa dla tygodnika "Stern" i telewizji RTL.
Wtorek 24 maja 2016

Ciąg dalszy zbrojenia Krymu

Rosja przerzuca samoloty i śmigłowce na Krym. Wszystko to pod przykrywką ogólnorosyjskich zawodów pilotażu „Aviadarts2015”. Od dwóch lat w finale konkursu uczestniczą także drużyny z Białorusi i Chińskiej Republiki Ludowej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 26 maja 2016

Minister edukacji poprowadziła lekcję w PS 34 - Polonia i Polacy za granicą są cenni

Bohater – to temat przewodni lekcji języka polskiego poprowadzonej przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską w greenpoinckiej szkole. Po jej zakończeniu członkini polskiego rządu spotkała się z przedstawicielami nowojorskiego oraz polonijnego szkolnictwa.
Środa 25 maja 2016

Zamieszki na wiecu Trumpa

Do kolejnych zamieszek doszło przy okazji wiecu wyborczego Donalda Trumpa – tym razem w stanie Nowy Meksyk. Protestujący zakłócili przemówienie miliardera, a na zewnątrz budynku, w którym występował, rzucali kamieniami.
Środa 25 maja 2016

USA badają sprawę „znikających księgarzy”

Córka jednego z hongkońskich księgarzy, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęli kilka miesięcy temu, zaapelowała o pomoc do władz USA. W Waszyngtonie, przed komisją Kongresu ds. Chin, odbyło się specjalne posiedzenie w tej sprawie.
Wtorek 24 maja 2016

Dziś głosuje Waszyngton

W stanie Waszyngton odbędą się dzisiaj kolejne prawybory partii republikańskiej. Do zdobycia jest 44 delegatów na konwencję. Głosowanie jest formalnością bowiem na placu boju pozostał tylko Donald Trump.
Wtorek 24 maja 2016

Bill Cosby staje przed sądem

Aktor Bill Cosby stanie dziś pierwszy raz przed sądem. Wymiar Sprawiedliwości stanu Pensylwania zdecyduje czy zajmie się jego sprawą.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15