Prenumerata
NYC 06:16 pm | WWA 12:16 am
1 USD = 3.3101 PLN
Środa 01 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 01 października 2014

Putin: nie odetniemy internetu

Rosja odeprze cybernetyczne ataki, a w ostateczności wyłączy internet. O takich planach obrony w nadzwyczajnych sytuacjach rozmawiali członkowie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.
Środa 01 października 2014

KGHM otworzył kopalnię w Chile

Gigantyczna polska inwestycja w Ameryce Południowej otwarta. Z udziałem prezydent Chile KGHM uroczyście uruchomił kopalnię miedzi Sierra Gorda, zbudowaną razem z japońskim inwestorem za 4 miliardy dolarów.
Środa 01 października 2014

Nowy szef NATO

Nie ma sprzeczności między silnym NATO a konstruktywnymi relacjami z Rosją – tym stwierdzeniem nowy szef Sojuszu Jens Stoltenberg rozpoczął swoje urzędowanie.
Środa 01 października 2014

Amerykanie zostaną w Afganistanie

Prawie 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy pozostanie w przyszłym roku w Afganistanie. Przedstawiciele Waszyngtonu i Kabulu podpisali długo oczekiwane porozumienie w tej sprawie. Kwestionował je poprzednik obecnego prezydenta Ashrafa Ghaniego – Hamid Karzaj.
Wtorek 30 września 2014

25 lat od NRD-owskiego exodusu

Mija 25 lat od wydarzenia, które poprzedziło upadek muru berlińskiego i zjednoczenie Niemiec. Kilka tysięcy uchodźców z Niemieckiej Republiki Demokratycznej mogło opuścić teren ambasady ówczesnych Niemiec Zachodnich, by znaleźć się w wolnym świecie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 01 października 2014

Bandzior z Ridgewood aresztowany

Policja aresztowała 41-letniego mieszkańca Ridgewood j–j Kennetha Suddena, poszukiwanego w związku z brutalnym napadem na taksówkarza. Do jego zatrzymania doszło w poniedziałek na terenie Queens General Hospital.
Środa 01 października 2014

Ebola dotarła do USA – Czy jesteśmy bezpieczni?

Do szpitala w Dallas trafił mężczyzna zarażony wirusem ebola. To pierwszy przypadek tej śmiertelnej choroby odnotowany w USA. Czy ebola dotrze do nas?
Środa 01 października 2014

Uzbrojony w windzie z Obamą

Zła passa Secret Service trwa. Jeszcze nie umilkły echa ostatnich incydentów złamania zabezpieczeń Białego Domu, a już na jaw wyszedł kolejny przypadek narażenia bezpieczeństwa prezydenta USA przez jego ochronę.
Środa 01 października 2014

Więcej bezdomnych w Nowym Jorku

W Nowym Jorku przybywa osób mieszkających na ulicach. Liczba bezdomnych wzrosła o 5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.
Środa 01 października 2014

Sukces szkoły św. Stanisława Kostki z Greenpointu

Działająca na Greenpoincie katolicka szkoła św. Stanisława Kostki – St. Stanislaus Kostka Catholic Academy – uzyskała o wiele lepsze wyniki testów niż średnia miejska, a nawet stanowa. W większości klas uczniowie przekroczyli ponad dwukrotnie obie średnie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15