Prenumerata
NYC 11:07 am | WWA 05:07 pm
1 USD = 3.8279 PLN
Piątek 30 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Komisja Europejska upomina Polskę

Komisja Europejska wysłała dwa upomnienia do Polski w związku z niewdrożonymi dyrektywami, rozpoczęła też jedno postępowanie związane z podejrzeniem o naruszenie prawa unijnego. W Brukseli opublikowano w czwartek listę decyzji dotyczących postępowań przeciwko państwom członkowskim.
Czwartek 29 września 2016

Polacy wykorzystywani w Wielkiej Brytanii

"Współczesne niewolnictwo" – tak brytyjska policja opisuje wykorzystywanie jedenastu polskich pracowników w okolicach Birmingham. Naszych rodaków otoczono już opieką.
Środa 28 września 2016

Nie żyje Szimon Peres

Zmarł były prezydent Izraela Szimon Peres. Miał 93 lata. 13 września polityk doznał wylewu i trafił do szpitala pod Tel Awiwem. Został wówczas wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. We wtorek jego stan gwałtownie się pogorszył.

Środa 28 września 2016

Londyn przeciwko unijnej armii

Wielka Brytania sprzeciwi się każdemu pomysłowi stworzenia unijnej armii – powiedział w Bratysławie brytyjski minister obrony Michael Fallon. W stolicy Słowacji odbywało się spotkanie 28 ministrów obrony państwu unijnych.
Poniedziałek 26 września 2016

Barroso i relacje z Goldman Sachs

Były szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, który został niedawno zatrudniony przez amerykański bank Goldman Sachs, nie przestaje budzić kontrowersji. Portugalska gazeta "Publico" doniosła, że utrzymywał on kontakty z przedstawicielami banku w czasie, kiedy był przewodniczącym Komisji w latach 2004-2014. Jose Barroso zapewnia, że nie złamał unijnych zasad.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Włamywacze znów grasują w okolicy Ridgewood

Mimo wzrostu aresztowań dokonywanych przez policję ze 104. posterunku na Ridgewood w dzielnicy tej oraz jej sąsiedztwie w ostatnim miesiącu gwałtownie wzrosła przestępczość, a zwłaszcza liczba włamań do mieszkań.
Czwartek 29 września 2016

Awaria czy błąd człowieka?

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a ponad sto zostało rannych w wyniku katastrofy kolejowej do której doszło na stacji Hoboken, NJ. Rozpędzony pociąg wjechał w betonową ścianę stacji. Dlaczego maszynista nie zahamował w porę? Na to pytanie próbują teraz znaleźć odpowiedź śledczy.
Czwartek 29 września 2016

Metro W znów do dyspozycji pasażerów

W listopadzie nowojorczycy znów będą mogli korzystać z metra W. MTA przywraca tę linię po sześciu latach przerwy.
Czwartek 29 września 2016

Policja przechwyciła 33 kg heroiny

33 kilogramy heroiny wartej 13 mln dolarów skonfiskowali śledczy biorący udział w specjalnej akcji "Operation Dirty Dope", wymierzonej w sieć handlarzy narkotyków, działających w kilku stanach.
Czwartek 29 września 2016

Poseł stanowy apeluje o więcej policji na Greenpoincie

Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący północną część Brooklynu, apeluje do Jamesa O’Neilla, komisarza NYPD, o przydzielenie większej liczby policjantów do greenpoinckiego posterunku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15