Prenumerata
NYC 10:08 am | WWA 04:08 pm
1 USD = 3.7601 PLN
Środa 04 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 03 marca 2015

Borys Niemcow pożegnany

Na cmentarzu trojekurowskim w Moskwie spoczęła trumna z ciałem Borysa Niemcowa. Zastrzelonego w piątek lidera rosyjskiej opozycji żegnali politycy, goście z zagranicy i zwykli Rosjanie.
Poniedziałek 02 marca 2015

Ukraińcy wycofani z pola walki

Siły ukraińskie w całości wycofały się już z linii frontu w Donbasie - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w czasie spotkania z ministrami spraw zagranicznych Polski i Danii w Kijowie. Wycofanie się sił ukraińskich oraz separatystów to jedno z ustaleń porozumień mińskich z połowy lutego.
Poniedziałek 02 marca 2015

Koniec poszukiwań MH370?

To największa tajemnica współczesnego lotnictwa cywilnego. Rejs MH370 linii Malaysia Airlines zniknął z radarów prawie rok temu. Do tej pory nie odnaleziono żadnych szczątków maszyny. Wicepremier Australii sugeruje teraz, że operacja poszukiwawcza może zakończyć się już za kilka tygodni.
Niedziela 01 marca 2015

Marsze milczenia po zabójstwie Borysa Niemcowa

W Moskwie, Petersburgu i innych miastach Rosji odbyły się wielotysięczne marsze ku czci Borysa Niemcowa. W sumie wzięło w nich udział – według niezależnych źródeł – nawet około 70 tysięcy osób. W ten sposób uczczono pamięć zamordowanego w piątek lidera rosyjskiej opozycji.
Niedziela 01 marca 2015

Zaostrzone kontrole na lotniskach

Podróżnych czekają bardziej szczegółowe kontrole na europejskich lotniskach. Nowe zasady bezpieczeństwa właśnie weszły w życie. Bagaże podręczne będą sprawdzane dokładniej. Komisja Europejska, po konsultacjach z ekspertami i państwami członkowskimi, postanowiła zaostrzyć unijne regulacje w tej sprawie ze względu na zagrożenie terrorystyczne.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 04 marca 2015

Prawie 5 mln za dom na Greenpoincie

Rekordową cenę za nieruchomość w polskiej dzielnicy zapłaciła firma B&B Global Development. Trzykondygnacyjny budynek, znajdujący się przy 977 Manhattan Avenue na Greenpoincie, kosztował 4,8 mln dolarów.
Wtorek 03 marca 2015

Pieniądze dla Polonii

Projekt nowojorskiej Dobrej Polskiej Szkoły "W naszym domu mówimy po polsku", Instytut Piłsudskiego w Ameryce, festiwale filmu polskiego w Los Angeles i Chicago, festiwal Kultury Żydowskiej "Singer's New York", projekt "Greenpoint – Przemiany" oraz szkoły w USA nauczające w języku polskim – te instytucje oraz inicjatywy w USA znalazły się na liście zwycięzców, jeśli chodzi o granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Wtorek 03 marca 2015

Coraz niebezpieczniej w Nowym Jorku

Dwa pierwsze miesiące nowego roku okazały się w Wielkim Jabłku bardzo niebezpieczne. W tym czasie wzrosła aż o 20 procent liczba strzelanin oraz zabójstw. Więcej było także morderstw dokonanych pod wpływem marihuany.
Wtorek 03 marca 2015

Obama chce podnieść podatki

Biały Dom potwierdził, że prezydent Barack Obama "jest bardzo zainteresowany możliwością" podniesienia podatków (chodzi o podatki korporacyjne) za pomocą prezydenckiego rozporządzenia, a nie przez ustawę zatwierdzoną przez Kongres.
Wtorek 03 marca 2015

Obamacare przed sądem

W środę Sąd Najwyższy rozpatrywać będzie wniosek w sprawie Obamacare. Jeżeli strona, która wniosła pozew, wygra - czeka nas podwyżka (i tak już wysokich) składek za ubezpieczenia medyczne. W związku z tym Amerykanie będą rezygnować z ubezpieczenia, co z kolei grozi zapaścią całego systemu. Eksperci nazywają to "spiralą śmierci".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15