Prenumerata
NYC 02:04 pm | WWA 08:04 pm
1 USD = 3.7932 PLN
Wtorek 31 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 30 marca 2015

Makabryczne poszukiwania w miejscu katastrofy

Prowadzący dochodzenie w sprawie katastrofy samolotu A320 niemieckich linii lotniczych Germanwings zidentyfikowali DNA połowy wszystkich ofiar. W tragedii w Alpach Prowansalskich zginęło 150 osób.
Poniedziałek 30 marca 2015

Lubitz miał skłonności samobójcze

Andreas Lubitz, drugi pilot maszyny Germanwings, która w ubiegłym tygodniu rozbiła się we francuskich Alpach, w przeszłości leczył się psychiatrycznie ze względu na skłonności samobójcze. Takie informacje przekazała w poniedziałek w specjalnym oświadczeniu prokuratura w Duesseldorfie.
Poniedziałek 30 marca 2015

Litwa: Rosja szpieguje na potęgę

Litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa twierdzi, że w ubiegłym roku działalność szpiegowska Rosji na Litwie stała się agresywniejsza.
Poniedziałek 30 marca 2015

Śmierć duńskiego hitlerowca

Poszukiwany w Danii hitlerowski przestępca, oficer SS Sören Kam, zmarł w Niemczech w wieku 93 lat. Donoszą o tym wszystkie poniedziałkowe duńskie media w wydaniach internetowych. Powołują się na nekrolog zamieszczony w jednej z prowincjonalnych gazet niemieckich. Wynika z niego, że Sören Kam zmarł 23 marca.
Poniedziałek 30 marca 2015

Co działo się w głowie Lubitza?

Choroba psychiczna, depresja spowodowana problemami zdrowotnymi i zawód miłosny – to najczęstsze podejrzenia wobec pilota, który rozbił samolot zabijając 150 osób. Śledczy nie wykluczają także problemów technicznych maszyny.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 31 marca 2015

Kurczaczki, baranki, pisanki – w polskich sklepach można kupić wszystko, czego potrzeba na święta

To jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku dla dystrybutorów i właścicieli polonijnych sklepów. Przygotowania do niego zaczęli już wiele tygodni temu, natomiast klienci ruszą na zakupy przede wszystkim w czwartek i piątek. Pewnym zaskoczeniem może być cena produktów, która jest taka sama, a w niektórych przypadkach niższa od ubiegłorocznej.
Poniedziałek 30 marca 2015

Zmiany w Polskim Apostolacie

Ks. Grzegorz Stasiak, pełniący posługę duszpasterską w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Sunset Park, został nowym koordynatorem Polskiego Apostolatu, którego nazwa została zmieniona na Posługę Duszpasterską dla Polskich Imigrantów.
Poniedziałek 30 marca 2015

Strzelanina przy siedzibie NSA

Dwie osoby chciały w poniedziałek wyważyć bramę wejściową do National Security Agency (NSA) w Fort Meade w Maryland. Policjant z NSA zastrzelił jednego intruza i mocno ranił drugiego.
Poniedziałek 30 marca 2015

Polska otworzy drzwi do Europy Środkowo-Wschodniej

W połowie kwietnia do Warszawy udaje się misja gospodarcza stanu Florydy. Celem tej misji jest zacieśnienie wymiany gospodarczej między Polską a Florydą i Ameryką Łacińską.
Poniedziałek 30 marca 2015

Znika po ponad 200 latach

Istniejący od 1808 roku sklep meblowy po ponad 200 latach działalności zamyka swoje podwoje.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15