Prenumerata
NYC 11:12 am | WWA 05:12 pm
1 USD = 3.7518 PLN
Niedziela 25 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 23 stycznia 2015

Pożegnanie saudyjskiego monarchy: umarł król, niech żyje król

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz. Nowym monarchą został brat zmarłego, 79-letni książę Salman.
Piątek 23 stycznia 2015

Jemen pogrążony w chaosie

Pogłębia się chaos w Jemenie. Prezydent tego kraju podał się do dymisji. Wcześniej rezygnację złożyli też premier i ministrowie rządu. To efekt ostatnich napięć między władzami a opozycyjną grupą rebeliantów Huti.
Piątek 23 stycznia 2015

Nie chcą niemieckiej płacy minimalnej – 13 krajów skarży się Brukseli

13 unijnych krajów, w tym Polska, chce zawieszenia niemieckich przepisów o płacy minimalnej. Uważają one, że najpierw Komisja Europejska powinna ocenić, czy przepisy są zgodne z unijnym prawem. Ten postulat został zgłoszony w piątek w Brukseli podczas spotkania przedstawicieli tych krajów i Komisji Europejskiej.
Piątek 23 stycznia 2015

Marchewka po niemiecku: Berlin porzuca europejską solidarność ws. Rosji?

Według niemieckiej prasy, politycy tego kraju sugerują, że Unia Europejska powinna zaproponować Rosji dodatkowe korzyści w przypadku zakończenia wojny na wschodzie Ukrainy.
Piątek 23 stycznia 2015

MFW: gospodarka zwolni

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy światowego wzrostu gospodarczego w 2015 roku. Ma on wynieść 3,5 procent, o 0,3 punktu procentowego mniej niż eksperci przewidywali w pierwotnych prognozach.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 stycznia 2015

Unieważnienie małżeństw za darmo

Papież Franciszek podczas swojego przemówienia z okazji inauguracji nowego roku sądowego Trybunału Roty Rzymskiej wyznał, że chciałby, aby wszystkie procesy kanoniczne w sprawie orzekania nieważności małżeństwa były bezpłatne, tak, by każdy wierny "mógł mieć realny dostęp do wymiaru sprawiedliwości Kościoła".
Sobota 24 stycznia 2015

Nasze polskie jasełka w Manchester

Gwarem i krzątaniną wypełniła się sala audytorium liceum w Manchester, w stanie New Jersey, w piątkowe popołudnie, 12 grudnia 2014 roku. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły po raz kolejny wspólnie uczcili radośnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia; ten wyjątkowy dzień zadumy nad cudem narodzenia Zbawiciela, nad uczuciami Maryi i Józefa, nad przeżyciami świadków tego wydarzenia.
Sobota 24 stycznia 2015

Co dalej z Ridgewood? Nie chcemy Quooklynu!

Przeszłość, teraźniejszość, a przede wszystkim przyszłość Ridgewood będą tematem specjalnego seminarium organizowanego przez lokalnych działaczy tej dzielnicy, obawiających się jej szybkiej gentryfikacji.
Sobota 24 stycznia 2015

Nie zapalisz w Nowym Orleanie

W czwartek rada miasta Nowy Orlean zatwierdziła najsurowszy w kraju zakaz palenia.
Sobota 24 stycznia 2015

Restauracja w domu

Zawodowy kucharz może ugotować obiad w twoim domu. W dodatku posprząta kuchnię i pozmywa naczynia. To wszystko w cenie 25 dolarów za osobę.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15