Prenumerata
NYC 08:24 pm | WWA 02:24 am
1 USD = 3.3899 PLN
Sobota 22 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 21 listopada 2014

Sukces wyborczy UKIP

Brytyjska partia protestu UKIP wprowadziła drugiego posła do Izby Gmin. W wyborach uzupełniających w jednym z podlondyńskich okręgów zwyciężył były konserwatysta Mark Reckless.
Piątek 21 listopada 2014

Papież broni imigrantów, potępia zgorszenie: cennik za sakramenty to skandal

Papież Franciszek podczas codziennej mszy w Domu św. Marty powiedział w piątek, że w Kościele nie ma miejsca na interesy, a wiszący w przedsionku niektórych świątyń cennik za sakramenty jest skandalem.
Piątek 21 listopada 2014

Umowa USA – UE: mniej tajemnic w negocjacjach

Państwa członkowskie popierają większą przejrzystość w negocjacjach nad umową handlową Unii ze Stanami Zjednoczonymi.
Czwartek 20 listopada 2014

Kulami w obserwatorów OBWE: prowokacja, ale czyja?

Obserwatorzy OBWE twierdzą, że zostali ostrzelani w Zagłębiu Donieckim. Mieli tego dokonać umundurowani ludzie w samochodzie oznaczonym jak auta ukraińskiej armii. Nikt nie ucierpiał.
Czwartek 20 listopada 2014

:Zmarła największa hiszpańska arystokratka

W Hiszpanii zmarła 88-letnia księżna Alby. Była kuzynką królowej brytyjskiej i arystokratką posiadająca najwięcej tytułów szlacheckich w Europie. Również jedną z najbogatszych kobiet. Jej majątek szacowany jest na ponad 3 miliardy euro.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 21 listopada 2014

Prawnicy imigracyjni radzą: Kompletujcie dokumenty

W czwartek prezydent Barack Obama przedstawił długo oczekiwane zmiany w przepisach imigracyjnych, które dekretem prezydenckim wprowadza w życie. Co te zmiany oznaczają dla imigrantów? Kto i kiedy może zacząć składać dokumenty?
Piątek 21 listopada 2014

Wystawa fotografiki Anety Pieróg-Sudoł

W Galerii Skulskiego w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark została trwa wystawa fotografiki polskiej artystki Anety Pieróg-Sudoł pt. "Faktura, struktura i wzór". Wernisaż: 21 listopada (piątek), w godz. 8:00-10:00 wiecz. Wstęp wolny, lampka wina, przekąski. Wystawę można oglądać do 30 listopada br. (niedziela).
Piątek 21 listopada 2014

Uczciliśmy polskich generałów i weteranów

11 listopada, we Floral Park na Long Island, w miejscu, gdzie wmurowano tablice pamiątkowe ku czci bohaterów o wolność Polski i Stanów Zjednoczonych - generałów Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Puławskiego - świętowano 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także Dzień Weterana.
Czwartek 20 listopada 2014

Zofia Więciorkowska uhonorowana w Bridgeport

W związku z obchodami Dnia Niepodległości, w sobotę, 15 listopada, przed ratuszem w Bridgeport w stanie Connecticut zawisła polska flaga. W uroczystości jej podniesienia wzięli udział przedstawiciele lokalnych polonijnych i miejskich organizacji, którzy przy okazji uhonorowali utytułowaną biegaczkę Zofię Więciorkowską.
Czwartek 20 listopada 2014

Nadzieja dla pięciu milionów imigrantów

Ochrona przed deportacją dla pięciu milionów nieudokumentowanych imigrantów, ale bez prawa do korzystania z dotacji do opieki zdrowotnej oraz świadczeń socjalnych – takie zmiany w prawie imigracyjnym dekretem prezydenckim planuje wprowadzić Barack Obama, podali przedstawiciele Białego Domu przed czwartkowym wystąpieniem prezydenta.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15