Prenumerata
NYC 05:22 pm | WWA 11:22 pm
1 USD = 3.7385 PLN
Poniedziałek 25 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Świat komentuje wybór Dudy

Światowe media, komentując wyniki drugiej i decydującej tury wyborów prezydenckich w Polsce, podkreślają zaskoczenie, jakim jest zwycięstwo Andrzeja Dudy. Zwracają też uwagę na możliwe następstwa takiego głosowania Polaków, zarówno dla polityki wewnętrznej, jak i zagranicznej kraju nad Wisłą.
Poniedziałek 25 maja 2015

Ustawą w rosyjskich gości

Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę pozwalającą na wydalanie z Rosji organizacji i firm, które – w ocenie urzędników – godzą w podstawy ustroju konstytucyjnego państwa. "Głębokie zaniepokojenie" podpisaną ustawą wyraziły Stany Zjednoczone.
Sobota 23 maja 2015

Made in China – dobra jakość?

Marka "Made in China" – czyli wyprodukowano w Chinach – wyznacznikiem dobrej jakości? Tego chcą chińskie władze. Rada Państwowa przyjęła właśnie program, który w ciągu dekady wzmocnić ma konkurencyjność chińskich produktów na świecie.
Sobota 23 maja 2015

Cameron dokręci śrubę nielegalnym

Premier Wielkiej Brytanii rozpoczyna rozmowy z Brukselą o reformie Unii Europejskiej. David Cameron zapowiedział to przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
Czwartek 21 maja 2015

Połowa Syrii pod kontrolą Państwa Islamskiego: dżihadyści zniszczą antyczne ruiny?

Dżihadyści przejęli pełną kontrolę nad syryjskim miastem Palmyra. Szacuje się, że w tej chwili, po przejęciu tego starożytnego miasta, fanatycy z Państwa Islamskiego kontrolują ponad połowę Syrii.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Katynia nie sposób zapomnieć!

W niedzielę, 24 maja, przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City, NJ, odbyły się uroczystości, którymi Polonia uczciła trzy ważne dla Polaków historyczne wydarzenia: 75. rocznicę zbrodni katyńskiej, 71. rocznicę zdobycia Monte Cassino oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Poniedziałek 25 maja 2015

Sukces Polaków w konkursie kreatywności

Polscy uczniowie i studenci odnieśli ogromny sukces w amerykańskim konkursie kreatywności. Podczas finałów światowych Odysei Umysłu w East Lansing, w stanie Michigan, nasza młodzież zdobyła 9 medali, w tym 5 tytułów mistrzów świata w twórczym rozwiązywaniu problemów.
Poniedziałek 25 maja 2015

Nie żyje noblista John Nash

Nie żyje słynny amerykański matematyk John Nash. 86-letni noblista zginął wraz z żoną w wypadku taksówki na trasie New Jersey Turnpike – w Monroe Township w New Jersey.
Poniedziałek 25 maja 2015

Amerykańska prasa o nowym prezydencie

"Zwycięstwo Dudy to potrzeba zmiany" – pisze "New York Times", a "Wall Street Journal" przewiduje mniejsze szanse na przyjęcie euro, bardziej stanowczą politykę wobec Rosji i większą opozycję wobec europejskich norm ograniczania emisji dwutlenku węgla.
Poniedziałek 25 maja 2015

Wygrał faworyt Polonii

Andrzej Duda zdecydowanie wygrał wybory prezydenckie wśród amerykańskiej Polonii. W całych Stanach Zjednoczonych poparło go ponad 80 procent głosujących. Wyborcy polonijni wychodząc z punktów wyborczych podkreślali, że głosowali na kandydata PiS, bo obiecywał zmiany.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15