Prenumerata
NYC 03:58 pm | WWA 09:58 pm
1 USD = 4.1795 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Odwilż polsko-białoruska

Stosunki polityczne Mińska i Warszawy powinny być na tak wysokim poziomie, jak gospodarcze. Takiego zdania jest prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, który spotkał się w Mińsku z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Premier Włoch do dymisji

Premier Włoch Matteo Renzi wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę rządu w niedzielnym referendum konstytucyjnym i w poniedziałek złożył dymisję na ręce prezydenta republiki.
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Porażka prawicowego kandydata w Austrii

Wszystko wskazuje na to, że lewicowy kandydat Alexander Van der Bellen wygrał powtórzone wybory prezydenckie w Austrii. Sondażowe wyniki dają mu 7 procent przewagi nad skrajnie prawicowym Norbertem Hoferem. Eksperci podkreślają jednak, że nie można mówić o porażce prawicy, bo ta może osiągnąć dobry dla siebie wynik w zaplanowanych na 2018 rok wyborach parlamentarnych.
Piątek 02 grudnia 2016

Niemcy ograniczą zasiłki dla obcokrajowców

Niemiecki parlament ograniczył zasiłki socjalne dla niepracujących obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Bundestag przyjął ustawę w tej sprawie przygotowaną przez ministerstwo pracy.

Piątek 02 grudnia 2016

Będą zamachy w UE

Kraje Unii Europejskiej mogą się spodziewać kolejnych ataków terrorystycznych Państwa Islamskiego - ostrzega Europol, policyjna agencja Unii Europejskiej. W raporcie na ten temat podkreśla, że wśród krajów zagrożonych pozostaje Francja, ale także Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania.

Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Bohaterowie godnie pożegnani w Nowym Jorku

W środę, 23 listopada, doczesne szczątki płk. Ignacego Matuszewskiego i Henryka Floyar-Rajchmana, dwóch bohaterów narodowych, zostały uroczyście powitanie na lotnisku wojskowym w Warszawie.
Sobota 03 grudnia 2016

Mam więcej optymizmu niż przez osiem lat rządów Obamy

Rozmowa z dr. Johnem Lenczowskim, założycielem i prezesem waszyngtońskiego Instytutu Polityki Światowej (Institute of World Politics, IWP), niezależnej uczelni specjalizującej się w kwestiach państwowości oraz bezpieczeństwa krajowego.
Sobota 03 grudnia 2016

Surowa kara dla nieuczciwych właścicieli kamienic

350 tys. dolarów oraz 500 godzin pracy społecznej i pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu to kara, jaką otrzymało dwóch właścicieli kamienic, którzy próbowali nielegalnie eksmitować lokatorów. Jeżeli nie wykonają wyroku – trafią do więzienia.
Piątek 02 grudnia 2016

Ponowne liczebnie głosów w Wisconsin

W Wisconsin rozpoczęło się ponowne liczenie głosów w wyborach prezydenckich. Zażądała tego kandydatka partii zielonych Jill Stein, która złożyła podobne wnioski w Michigan i Pensylwanii. Sztab Donalda Trumpa chce zatrzymać ten proces.
Piątek 02 grudnia 2016

Pierwsza dama Melania Trump

Melania Trump będzie drugą, po brytyjskiej żonie Johna Quincy Adamsa, pierwszą damą urodzoną poza granicami USA. Choć do tej pory starała trzymać się w cieniu politycznych reflektorów, teraz zaprezentuje się w bardzo publicznej roli. "Będę sobą, a jestem silną kobietą" – stwierdziła. Zapowiada, że będzie walczyć z przemocą cybernetyczną, ale nie wprowadzi się od razu do Białego Domu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15