Prenumerata
NYC 12:41 pm | WWA 06:41 pm
1 USD = 3.9249 PLN
Środa 10 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 10 lutego 2016

UNESCO wesprze uroczystości kościuszkowskie

Przyszłoroczne obchody związane z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki swoim patronatem obejmie UNESCO.
Wtorek 09 lutego 2016

Rosja dozbraja Białoruś

Rosja przekazuje Białorusi cztery dywizjony rakietowych systemów przeciwlotniczych S-300. Trzy z nich już dotarły do kraju, czwarty ma być przetransportowany w przyszłym miesiącu.
Wtorek 09 lutego 2016

Tragiczny wypadek kolejowy w Niemczech

Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych i ponad stu rannych, w tym dziesięciu ciężko – to bilans porannej katastrofy kolejowej na południu Niemiec. W miejscowości Bad Aibling w Bawarii zderzyły się czołowo dwa pociągi pasażerskie. Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii.
Wtorek 09 lutego 2016

Papież do spowiedników: bądźcie wyrozumiali

Papież Franciszek przestrzegł spowiedników przed stosowaniem "maczugi" w konfesjonale i wścibstwem. Mówił o tym podczas spotkania z misjonarzami miłosierdzia, którzy będą pełnić na całym świecie posługę jako spowiednicy w Roku Świętym.
Poniedziałek 08 lutego 2016

Kontrowersyjna rzeźba niemieckiego artysty

W Nadrenii na zachodzie Niemiec w poniedziałek odbywały się tradycyjne kolorowe pochody na zakończenie niemieckiego karnawału. Wśród kilkunastu platform zaprezentowanych w Duesseldorfie pojawił się komentarz kontrowersyjnego niemieckiego artysty do sytuacji w Polsce.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 10 lutego 2016

Dymiące kominy na nowojorskich ulicach

Na manhattańskich ulicach często można zobaczyć wysokie, biało-pomarańczowe rury, z których wydobywa się biały dym.
Środa 10 lutego 2016

Ekologiczny program Obamy pod znakiem zapytania

Sąd Najwyższy zablokował plan prezydenta, który zakładał ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, aby zapobiec zmianom klimatu.
Środa 10 lutego 2016

W ten weekend świętują zakochani

Miłość warto sobie okazywać przez cały rok, ale to w lutym przypada Święto Zakochanych, czyli walentynki. Jak Polacy z metropolii najchętniej spędzają ten dzień? W towarzystwie drugiej połówki na romantycznych kolacjach czy koncertach. W najbliższy weekend nie zabraknie miejsc, gdzie warto zabrać ukochaną osobę.
Środa 10 lutego 2016

Kronika kryminalna Greenpointu

W ostatnim czasie w polskiej dzielnicy na Brooklynie doszło do kilku zdarzeń i wykroczeń o charakterze kryminalnym, między innymi włamań, kradzieży i napadów.
Środa 10 lutego 2016

Trump i Sanders wygrali w New Hampshire

Wyniki głosowania w New Hampshire pokazują, że Amerykanie są niezadowoleni z sytuacji w kraju i mają dość politycznego establishmentu. Prawybory wygrali zdecydowaną przewagą głosów dwaj politycy określani mianem outsiderów. U republikanów zwyciężył Donald Trump, u demokratów Bernie Sanders.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15