Prenumerata
NYC 08:36 am | WWA 02:36 pm
1 USD = 3.3255 PLN
Sobota 25 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

Prezydent Rosji przypomina, że Lwów był polski

Władimir Putin znów oskarżył państwa zachodnie o prowokowanie konfliktu na Ukrainie. W zakamuflowany sposób podważał też integralność terytorialną tego państwa.
Piątek 24 października 2014

Będą szczepionki przeciw eboli

Za parę miesięcy będą szczepionki na ebolę – potwierdzają eksperci. Według WHO, do połowy przyszłego roku wyprodukowanych zostanie kilkaset tysięcy dawek. Do końca przyszłego roku – znacznie więcej, dawki będą liczone w milionach.
Czwartek 23 października 2014

Kanadyjczycy nie dadzą się zastraszyć

Dzień po ataku terrorystycznym w Ottawie otwarto gmach kanadyjskiego parlamentu. Policja poinformowała tymczasem, że napastnik, który zastrzelił w środę żołnierza działał samodzielnie.
Czwartek 23 października 2014

W Brukseli o klimacie

Ważą się losy unijnej polityki energetyczno-klimatycznej do roku 2030. W Brukseli rozpoczęło się spotkanie przywódców państw i rządów w tej sprawie.
Czwartek 23 października 2014

Państwo Islamskie – najbogatsi terroryści świata

Państwo Islamskie najbogatszą organizacją terrorystyczną świata. Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy – oświadczył amerykański podsekretarz stanu do spraw terroryzmu i wywiadu finansowego, David Cohen.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

ONZ obchodzi urodziny

W piątek ONZ obchodzi 69. urodziny. 24 października 1945 roku weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych i od tamtej pory datuje się istnienie ONZ.
Piątek 24 października 2014

Wadliwe poduszki w milionach aut

Dokładnie 7 mln 780 tys. Takiej liczby samochodów dotyczy najnowsze ostrzeżenie Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Ruchu (NHTSA), który polecił producentom pojazdów powiadomienie swoich klientów i jak najszybszą naprawę wadliwych poduszek powietrznych.
Piątek 24 października 2014

Masakra w liceum (aktualizacja)

Co najmniej dwie młode osoby nie żyją, a sześć zostało poważnie rannych, po tym jak uczeń otworzył ogień w liceum w Marysville (stan Waszyngton).
Piątek 24 października 2014

Strach? Jak zaraża ebola

Tej chwili obawiali się wszyscy. Wirus eboli dotarł do Nowego Jorku. Czy jesteśmy bezpieczni? Czy ebolą można zarazić się w metrze, albo restauracji – takie pytania zadają sobie dzisiaj mieszkańcy metropolii.
Piątek 24 października 2014

Fanatyk dżihadu zaatakował policjantów siekierą

Dwóch nowojorskich policjantów i kobieta trafili do szpitala, po tym jak fanatyk zaatakował funkcjonariuszy siekierą. Zdarzenie miało miejsce w czwartek po południu na Jamaica Avenue na Queensie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15