Prenumerata
NYC 03:29 pm | WWA 09:29 pm
1 USD = 3.0738 PLN
Wtorek 22 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 lipca 2014

Czarne skrzynki do Malezji, ciała do Holandii: Rutte apeluje o śledztwo

Władze Malezji zapowiedziały, że jej eksperci przetrzymają czarne skrzynki zestrzelonego nad Ukrainą boeinga do czasu utworzenia międzynarodowego zespołu dochodzeniowego. Taką deklarację złożył premier Malezji Nadżib Razak.
Niedziela 20 lipca 2014

Rosjanie ukrywają dowody w sprawie katastrofy

Rosjanie we współpracy z separatystami na wschodzie Ukrainy starają się ukryć część śladów katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych. USA ostro skrytykowały fakt nie zabezpieczenia miejsca katastrofy. Waszyngton ponownie apeluje o umożliwienie ekspertom dostępu do szczątków maszyny.
Niedziela 20 lipca 2014

Wypadek polskiego autobusu pod Dreznem

Niemiecka policja przesłuchała kierowcę polskiego autobusu, który uczestniczył w tragicznym wypadku pod Dreznem. Zginęło tam 10 osób, a ponad 60 zostało rannych. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do katastrofy.
Niedziela 20 lipca 2014

Krwawa niedziela w Gazie

Niedziela była najbardziej krwawym dniem od początku najnowszego konfliktu Izraela z Hamasem. W Strefie Gazy zginęło ponad 100 osób – w tym 87 Palestyńczyków i 13 izraelskich żołnierzy.
Piątek 18 lipca 2014

Zestrzelenie malezyjskiego boeinga: co wiedzą Amerykanie

Stany Zjednoczone włączyły się w śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej koło Doniecka. FBI oraz Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wysłały na Ukrainę specjalną grupę śledczych wraz ze specjalistą od badania wybuchów. Wstępne ustalenia Pentagonu przemawiają za tym, że to separatyści zestrzelili malezyjski samolot.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 lipca 2014

HRW: działania antyterrorystyczne – często są iluzją

Po 9/11, Federalne Biuro Śledcze (FBI) "wrabiało" amerykańskich muzułmanów w zamachy terrorystyczne poprzez "nakłanianie, organizowanie oraz opłacanie ich działań" – twierdzi raport Human Rights Watch (HRW).
Wtorek 22 lipca 2014

Pomocna dłoń dla rozwiedzionych

Doświadczamy cierpienia niemalże nieustannie każdego dnia, w naszej zwykłej, szarej codzienności. Jest to moment pewnego kryzysu, walki i zmagania się z samym sobą! Trudno jest pocieszać tych, którzy przeżywają różne życiowe dramaty. Często po prostu brakuje słów i wobec tej tajemnicy cierpienia czujemy się mali i nieporadni.
Wtorek 22 lipca 2014

Sukces polskiego adwokata. Ponad półtora miliona dolarów za wypadek na budowie

1 600 000 dolarów - taką kwotę udało się wywalczyć prawnikom The Platta Law Firm, kancelarii adwokackiej z Nowego Jorku, dla ofiary wypadku na budowie. Mężczyzna doznał obrażeń obu kolan i stopy.
Poniedziałek 21 lipca 2014

Co skrywa utajnionych 28 stron raportu?

Po atakach z 11 września 2001 r. powstał 800-stronicowy raport na temat tej tragedii. 28 stron z tego raportu do tej pory jednak nie zostało upublicznionych.
Poniedziałek 21 lipca 2014

Parki przyczyną gentryfikacji na Greenpoincie

Zmiany społeczno-ekonomiczne zachodzące w ostatnich latach w polskiej dzielnicy są wynikiem tzw. gentryfikacji środowiska, czyli zazielenienia się dzielnicy, uważa prof. Winifred Curran z DePaul University w Chicago.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15