Prenumerata
NYC 10:40 pm | WWA 04:40 am
1 USD = 4.0094 PLN
Niedziela 26 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 25 czerwca 2016

Polska w ćwierćfinale!

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała ze Szwajcarią po rzutach karnych w spotkaniu 1/8 finału mistrzostwa Europy, które odbywają się we Francji i awansowała do ćwierćfinału. Gola dla Polski w 39 minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, wyrównał Xherdan Shaqiri na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce nie padły gole.
Piątek 24 czerwca 2016

Europa komentuje Brexit

Przywódcy wszystkich państw europejskich, a także wysocy rangą przedstawiciele Unii Europejskiej skomentowali decyzję Brytyjczyków o wyjściu e struktur Unii. Tak jak i wśród mieszkańców wysp, zdania na temat Brexitu są podzielone.
Piątek 24 czerwca 2016

Brexit stał się rzeczywistością

Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Brexit poparło 51,9 procent głosujących, a pozostanie - 48,1. W reakcji na wyniki referendum do dymisji podał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Czwartek 23 czerwca 2016

Europejscy naukowcy odkryli przeciwciała niszczące wirus Zika

To może być przełom w zwalczaniu wirusa Zika, powodującego wady rozwojowe mózgu i głowy u płodów. Europejscy naukowcy w artykule zamieszczonym przez "Nature" poinformowali o odkryciu przeciwciał, które są w stanie zniszczyć mikroba po tym, jak zaatakuje on ludzkie komórki.
Czwartek 23 czerwca 2016

Brytyjczycy ruszyli do urn

Brytyjczycy od 8:00 rano czasu lokalnego głosują w referendum unijnym. Prawo udziału w nim ma 46 i pół miliona obywateli brytyjskich, irlandzkich i państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów zamieszkałych na wyspach. Nie mają go natomiast obywatele innych państw Unii. Jak zwykle w Wielkiej Brytanii, głosowanie odbywa się nie w weekend, a w czwartek i duży poranny ruch w punktach głosowania towarzyszył normalnej porannej godzinie dojazdów do pracy i odwożenia dzieci do szkół.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 czerwca 2016

VW zapłaci w USA 10 miliardów kary

Właściciele volkswagenów z silnikiem Diesla otrzymają po kilka tysięcy dolarów odszkodowania w związku oszukiwaniem przez niemiecki koncern podczas pomiarów emisji spalin. Amerykańskie media informują, że Volkswagen jest bliski ugody z rządem USA w sprawie przewidującej 10 miliardów dolarów rekompensaty.
Czwartek 23 czerwca 2016

Rabin Friedman zbulwersowany protestem - Polacy nie są antysemitami

Polonijny Ruch Obrony Polski NY zorganizował manifestację przed szkołą średnią prowadzoną przez rabina Zeva Friedmania na Long Island. Była to odpowiedź na protest, jaki dziekan Rambam Mesivta High School przeprowadził na początku maja przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.
Czwartek 23 czerwca 2016

Sąd w Los Angeles: “Schody do nieba” to nie plagiat

Ława przysięgłych sądu w Los Angeles uznała, że słynny utwór "Schody do nieba" zespołu Led Zeppelin nie jest plagiatem. Proces wytoczyli brytyjskiej grupie spadkobiercy amerykańskiego gitarzysty, piosenkarza i kompozytora Randy'ego Wolfe'a.
Czwartek 23 czerwca 2016

Sąd Najwyższy nie odblokował DAPA i DACA

Amerykański Sąd Najwyższy nie przywrócił do życia programów DAPA i rozszerzonej wersji DACA, które dałyby 5 milionom imigrantów możliwość tymczasowego pozwolenia na pracę i ochronę przed deportacją.
Czwartek 23 czerwca 2016

Marek Gaciarz chciał uprawiać seks z nieletnią. Wpadł w pułapkę

Co najmniej sześć lat więzienia grozi 34-letniemu Markowi Gaciarzowi z Chicago, za to, że chciał uprawiać seks z 15-letnią dziewczyną. Mężczyzna został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Ostateczny wyrok usłyszy w sierpniu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15