Prenumerata
NYC 08:30 pm | WWA 02:30 am
1 USD = 3.2043 PLN
Niedziela 31 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 30 sierpnia 2014

Tusk przewodniczącym RE, będzie premierem do listopada

Donald Tusk został zaprezentowany na konferencji w Brukseli jako nowy szef Rady Europejskiej. Zdecydowali o tym przywódcy unijni na nadzwyczajnym szczycie.
Piątek 29 sierpnia 2014

Zachód wspiera (werbalnie) Ukrainę

Ostra krytyka pod adresem Rosji, pełne werbalne wsparcie dla Ukrainy – takie stanowisko wobec wydarzeń na Wschodzie przyjmuje Sojusz Północnoatlantycki po nadzwyczajnej naradzie ambasadorów.
Piątek 29 sierpnia 2014

Putin: żołnierze zabłądzili

Władimir Putin zrównał ukraińskich żołnierzy z nazistowskimi oddziałami z czasów II wojny światowej. Prezydent Rosji – na młodzieżowym forum Seliger-2014 – bagatelizował oskarżenia Zachodu o inwazji rosyjskiej na Ukrainie.
Piątek 29 sierpnia 2014

USA szukają sojuszników do walki z ISIS

Stany Zjednoczone rozpoczęły tworzenie międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. W walce z dżihadystami Amerykanie oczekują pomocy militarnej, dostaw uzbrojenia, wsparcia finansowego i współpracy wywiadowczej.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Rosjanie chcą przebić korytarz na Krym: to już agresja

Południowo-wschodnia część Ukrainy stała się kolejnym obiektem ataku. Według Kijowa, w szturmie biorą udział Rosjanie, co potwierdzają natowscy oficerowie. Rosja zaprzecza jednak tym doniesieniom.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 30 sierpnia 2014

Dobre wiatry dla “optymistrzów”

Pogoda dopisuje, więc sporo się dzieje w naszym Polskim Klubie Żeglarskim na skraju Brooklynu. Już od piątku komandor Sierant rozpoczął intensywne ształowanie (w języku żeglarskim – ustawianie wszystkiego i wszystkich na właściwym miejscu) zaopatrzenia na obóz żeglarski dla dzieci. Lato z nieuchronną monotonią dryfuje w stronę jesieni, rok szkolny już za pasem i dla młodych żeglarzy była to ostatnia szansa zakosztowania morskich przygód. Ponieważ obóz miał rozpocząć się dopiero w niedzielę, w sobotę Barka była otwarta dla klubowiczów i rozegrano kolejne Regaty Optymistrzów.
Sobota 30 sierpnia 2014

Chapman nie wyjdzie na wolność

Zabójca Johna Lennona nie wyjdzie na wolność. Apelacja Marka Davida Chapmana, który w grudniu 1980 roku zastrzelił w Nowym Jorku lidera Beatlesów, została odrzucona po raz ósmy. Taką wiadomość przekazał nowojorski Departament Więziennictwa.
Sobota 30 sierpnia 2014

Dwa polskie dni w Poughkeepsie

W parafii świętego Józefa w Poughkeepsie, w stanie Nowy Jork, w dniach 16 i 17 sierpnia 2014 roku, odbył się II Polski Festiwal. Wszyscy zgodnie podkreślają – był to festiwal bardzo udany. Jego cel nadrzędny był oczywisty: uratowanie parafii zagrożonej likwidacją! Organizatorzy zapowiadają, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu na kolejnej imprezie.
Piątek 29 sierpnia 2014

Katarzyna Iwaniec podbija amerykańskie galerie

Praca malarki Katarzyny Iwaniec, stałej uczestniczki piątkowych warsztatów portretowych (Open Portrait Studio) w Druch Studio Gallery w Trenton, NJ, została zakwalifikowana na doroczną wystawę twórczości plastycznej w The Philadelphia Sketch Club, najstarszej organizacji artystów plastyków w Stanach Zjednoczonych.
Piątek 29 sierpnia 2014

Plażowa pogoda na długi weekend

W długi weekend, który jest ostatnim weekendem wakacji, aura sprzyjać będzie wyprawom na plażę. Będzie ciepło i słonecznie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15