Prenumerata
NYC 02:15 am | WWA 08:15 am
1 USD = 3.0324 PLN
Czwartek 24 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 23 kwietnia 2014

Dwóch papieży na kanonizacji… dwóch papieży

W kanonizacji dwóch papieży weźmie udział dwóch innych, obecnie panujący oraz jego poprzednik.
Środa 23 kwietnia 2014

Kreml sypie groźbami

Moskwa oskarżyła Kijów i Waszyngton o łamanie zasad porozumienia z Genewy. Stwierdziła też, że nie ma wpływu na ludzi działających we wschodniej Ukrainie.
Środa 23 kwietnia 2014

Znaleziono szczątki boeinga?

Na jednej z australijskich plaż znaleziono metalowe elementy, które mogą być częściami zaginionego boeinga Malaysia Airlines. Teraz są badane przez specjalistów.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Antyimigracyjne plakaty UKIP

Brytyjska klasa polityczna ostro zaatakowała plakaty antyunijnej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Plakaty i billboardy UKIP atakują wystawny styl życia eurokratów i utratę brytyjskiej suwerenności na rzecz Brukseli, ale część odwołuje się też do obaw przed imigrantami.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Biden ostrzega Rosję

Jeżeli Rosja będzie wspierać separatystów na wschodzie Ukrainy, grozi jej jeszcze większa międzynarodowa izolacja. Taką deklarację złożył w Kijowie amerykański wiceprezydent Joe Biden. "Nie będziemy zakładnikami sankcji" – odpowiedział mu w Moskwie premier Dmitrij Miedwiediew.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 kwietnia 2014

Niemiecka parafia w polskie ręce - instalacja proboszcza na Ridgewood

W najbliższą sobotę, o godzinie 6:30 wieczorem, odbędzie się uroczysta instalacja nowego proboszcza parafii św. Macieja na Ridgewood. Tym samym ks. prałat Piotr Żendzian zostanie pełnoprawnym gospodarzem kościoła, w którym przez ponad sto lat zarządzali niemieccy duchowni.
Środa 23 kwietnia 2014

Greenpoint najatrakcyjniejszy w USA

Według portalu "Business Insider", polska dzielnica jest najlepszym miejscem do zamieszkania dla młodych ludzi. Greenpoint został nawet okrzyknięty "dzielnicą tysiąclecia".
Środa 23 kwietnia 2014

Wielkanoc w Martinez

W sobotę, 19 kwietnia 2014 roku, w kaplicy Matki Boskiej Patronki Emigrantów, która jest częścią ośrodka polonijnego East Bay Polish American Association w Martinez w Kalifornii, Polonia pojawiła się o wiele liczniej niż zazwyczaj. Od godzin porannych do wczesnopopołudniowych odbywało się tutaj święcenie tradycyjnych koszyczków wielkanocnych wypełnionych smakołykami.
Środa 23 kwietnia 2014

Strzały pod Walmartem w Garfield, w NJ

We wtorek po południu na parkingu przed sklepem Walmart w okolicach Passaic Street w Garfield doszło do strzelaniny. Podczas tajnej akcji policji 25-letni mężczyzna strzelił do funkcjonariusza, podającego się za dilera narkotyków. Policjant trafił do szpitala.
Środa 23 kwietnia 2014

Vision Zero na McGuinness Blvd

Poseł stanowy z Greenpointu Joe Lentol oraz komisarz ds. transportu Polly Trottenberg ogłosili we wtorek, że najniebezpieczniejsza droga w polskiej dzielnicy – McGuinness Boulevard – zostaje włączona do tzw. strefy wolnego ruchu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15