Prenumerata
NYC 12:35 am | WWA 06:35 am
1 USD = 3.8720 PLN
Sobota 27 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 26 sierpnia 2016

Polacy opanowali Wielką Brytanię

Brytyjskie biuro statystyczne poinformowało, że Polska wyszła na prowadzenie – przed Indie – jako kraj pochodzenia urodzonych za granicą mieszkańców wysp. Najnowsze dane wskazują, że w Wielkiej Brytanii już co ósmy mieszkaniec pochodzi z zagranicy.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Rosja sprawdza gotowość bojową

W Rosji rozpoczęło się kompleksowe sprawdzanie gotowości bojowej armii. Zgodnie z zaleceniem rosyjskiego ministra obrony o ćwiczeniach zostali zawiadomieni zagraniczni wojskowi attache akredytowani w Moskwie.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Rośnie bilans ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

247 zabitych, ponad 400 rannych oraz setki zaginionych – tak wygląda najnowszy bilans środowego trzęsienia ziemi w centralnych Włoszech. Ekipy ratownicze przeszukują gruzowiska, by wydobyć na powierzchnię żywe osoby. Wciąż dochodzi do wstrząsów wtórnych
Środa 24 sierpnia 2016

Mocny polski akcent na święcie niepodległości Ukrainy

Na Ukrainie w środę odbyły się uroczystości z okazji 25. rocznicy odzyskania przez ten kraj niepodległości. W Kijowie przez centrum miasta przeszła parada wojskowa. Na trybunie honorowej obok prezydenta Petra Poroszenki defiladzie przyglądał się Andrzej Duda. Uczestniczył on w uroczystościach na zaproszenie ukraińskiego prezydenta.
Środa 24 sierpnia 2016

Tragiczne trzęsienie ziemi we Włoszech

Co najmniej 63 osoby zginęły w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Najbardziej dotknięty jest obszar na pograniczu regionów Marche, Lacjum, Umbrii i Abruzji. Trwa akcja ratunkowa, pod gruzami wciąż są uwięzieni ludzie. Polskie MSZ nie ma informacji o tym, by w wyniku trzęsienia ucierpieli Polacy.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 26 sierpnia 2016

Huragany mogą się nam dać we znaki

Władze południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Karaibów ostrzegają swych obywateli przed atakami huraganów. Ich nasilenie wypada między połową sierpnia a połową października. Już w najbliższy weekend mogą znacząco dać się we znaki mieszkańcom tych regionów.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Whole Foods wspiera greenpoincką bibliotekę

Ponad 19 tys. dolarów przekazał Whole Foods na rzecz biblioteki publicznej na Greenpoincie, w której niebawem powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Polskie filmy nagrodzone w USA

Dwa polskie filmy zostały wyróżnione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Rhode Island. Nagrody zdobyły tam: krótkometrażowy obraz Darii Woszek "Hycel" oraz film dokumentalny "Dwa światy" Macieja Adamka.
Czwartek 25 sierpnia 2016

Spotkanie w sprawie schroniska na Maspeth

Rada Dzielnicy nr 5 na Queensie – obejmująca swoim zasięgiem Glendale, Maspeth, Middle Village oraz Ridgewood – organizuje kolejne publiczne spotkanie dotyczące uruchomienia schroniska w miejscu hotelu Holiday Inn Express na Maspeth.
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15