Prenumerata
NYC 07:47 pm | WWA 01:47 am
1 USD = 3.7747 PLN
Środa 02 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Sankcje za sankcje

Jest wstępna zgoda unijnych krajów na przedłużenie do połowy marca sankcji dyplomatycznych w związku z rosyjską agresją na Ukrainie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak zdecydowali ambasadorowie państw członkowskich. Także i Waszyngton postanowił o poszerzeniu sankcji wobec rosyjskich kompanii i organizacji.
Środa 02 września 2015

Kryzys imigracyjny w pełni

Europa jest celem największej migracji ludności od czasów II wojny światowej. Tylko w tym roku przybyło tam ponad 300 tysięcy uchodźców, którzy z Bliskiego Wschodu i Afryki uciekają przed wojną, prześladowaniami i biedą. Rekord przybyłych imigrantów padł w poniedziałek w Wiedniu. We wtorek problemy z naporem uchodźców miały także Węgry i Niemcy.
Wtorek 01 września 2015

Krwawy poniedziałek w Kijowie

Znowu zrobiło się niespokojnie na Ukrainie. Jedna ofiara śmiertelna, ponad 100 rannych. Taki jest bilans zamieszek przed ukraińskim parlamentem. Ponad tysiąc osób protestowało przed siedzibą Rady Najwyższej przeciwko uchwalonym w poniedziałek zmianom w konstytucji, które - według niektórych - są na rękę Rosji.
Wtorek 01 września 2015

Austria wzmacnia kontrole granic

Austriackie władze zwiększają kontrole przy swoich wschodnich granicach. Jest to część akcji mającej na celu wyłapanie przemytników ludzi. Są już pierwsze sukcesy.
Wtorek 01 września 2015

Merkel o postulatach Dudy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel sceptyczna wobec polskich postulatów rozmieszczenia na wschodzie Europy stałych sił NATO. Niemiecka kanclerz powiedziała, że podczas piątkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, przekazała mu, iż nie powinno się podważać Aktu NATO-Rosja.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Obama wygrywa w sprawie Iranu

Prezydent Obama wygrywa polityczną batalię w sprawie porozumienia jądrowego z Iranem. Amerykański prezydent uzyskał poparcie 34 senatorów, co ma uniemożliwić przeciwnikom układu jego zablokowanie.
Środa 02 września 2015

Obława na zabójców policjanta

W Illinois w środę trwała obława na zabójców policjanta, który we wtorek został zastrzelony na służbie. 52-letni Charles Joseph Gliniewicz jest 26. funkcjonariuszem, który zginął od kul w tym roku.
Środa 02 września 2015

Urzędniczka z Kentucky nie chce udzielać ślubów gejom

Amerykańska urzędniczka może zostać ukarana za odmowę udzielenie ślubu parze gejów. Kim Davis z niewielkiej gminy Rowan w Kentucky nie chce podporządkować się obowiązującemu prawu, powołując się na klauzulę sumienia.
Środa 02 września 2015

Jerzy “Jotka” Kędziora ma swój dzień w Miami

Polski artysta rzeźbiarz Jerzy "Jotka" Kędziora został wyróżniony w szczególny sposób przez mera Miami – Tomása P. Regalado. Począwszy od 2105 roku, dzień 27 lutego będzie każdego roku w Miami "Dniem Jerzego Kędziory".
Środa 02 września 2015

Wylosuj spotkanie z papieżem

To jest już pewne - podczas wrześniowej wizyty w Nowym Jorku papież weźmie udział w procesji w Central Parku. Poinformowali o tym przedstawiciele archidiecezji nowojorskiej oraz burmistrz miasta. "Dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy wiernych osobiście będzie mogło spotkać się z Franciszkiem” - napisał Bill de Blasio.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15