Prenumerata
NYC 04:29 pm | WWA 10:29 pm
1 USD = 3.0865 PLN
Poniedziałek 28 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 28 lipca 2014

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu zbrodnią wojenną?

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą mogło być zbrodnią wojenną. Takie stanowisko zajął Wysoki Komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Brytyjczycy stawiają na łupki

Brytyjski rząd stawia na łupki i ogłasza sprzedaż licencji na ich wydobywanie. Gabinet Davida Camerona publikuje mapę terenów, na których będzie można wiercić w poszukiwaniu gazu. To 37 000 mil kwadratowych – niemal połowa powierzchni kraju.
Poniedziałek 28 lipca 2014

W Berlinie o Powstaniu Warszawskim

To będzie niezwykła wystawa w niezwykłym miejscu. We wtorek, na kilka dni przed 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, w muzeum "Topografii Terroru" w Berlinie prezydenci Polski i Niemiec –Bronisław Komorowski i Joachim Gauck otworzą wystawę poświęconą bitwie o Warszawę.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Izrael zbombardował szpital w Gazie

Co najmniej szóstka dzieci zginęła w szpitalu w centrum Gazy. Izraelska armia zbombardowała największy w Strefie Gazy szpital Szifa.
Niedziela 27 lipca 2014

Polska dziennikarka ranna na Ukrainie

Bianka Zalewska, polska dziennikarka pracująca dla ukraińskiej telewizji internetowej Espreso.tv, została ciężko ranna w rejonie walk na wschodniej Ukrainie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 28 lipca 2014

Radość wiosłowania po rzece Delaware

5 lipca wróciliśmy z tegorocznych, bardzo udanych "Wakacji z Panem Bogiem". Myli się ten, kto myśli, że na tym nasza wspólna wakacyjna przygoda się zakończyła. Organizatorzy "Wakacji z Panem Bogiem" tradycyjnie już zorganizowali jeszcze jedno niesamowite spotkanie – spływ pontonowy rzeką Delaware.
Niedziela 27 lipca 2014

Zarabiają więcej niż gubernator

Okazuje się, że gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo nie jest wcale najlepiej zarabiającym funkcjonariuszem publicznym. Z roczną pensją w wysokości 179 000 dol. pozostaje daleko w tyle za niektórymi pracownikami stanowej służby cywilnej.
Niedziela 27 lipca 2014

“New York Times”: skończmy z zakazem marihuany

Jeden z największych i najbardziej wpływowych dzienników amerykańskich "New York Times" rozpoczął na swoich łamach kampanię na rzecz zalegalizowania marihuany na szczeblu federalnym.
Niedziela 27 lipca 2014

Prof. Binienda w prezydenckiej radzie ekspertów

Prof. Wiesław Binienda, który w Polsce zasłynął działalnością w zespole Antoniego Macierewicza, badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej, został doradcą w powołanej przez prezydenta Obamę Radzie Ekspertów ds. Nauki i Techniki – donoszą prawicowe publikacje w Polsce.
Piątek 25 lipca 2014

“On the go” – towarzysz podróżnego

MTA, w trosce o komfort i wygodę pasażerów, wprowadza kolejne usprawnienia, które mają na celu ułatwienie podróżowania nowojorskim metrem.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15