Prenumerata
NYC 06:40 pm | WWA 12:40 am
1 USD = 4.0205 PLN
Środa 25 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 24 listopada 2015

Orban gratuluje Polsce

Przemawiający na szczycie państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin premier Węgier Viktor Orban pogratulował Polsce, nazywając ją najsilniejszym państwem w regionie.
Wtorek 24 listopada 2015

Turcy zestrzelili rosyjski samolot: eskalacja napięcia między Moskwą a Ankarą

Rosyjski bombowiec Su-24 został zestrzelony we wtorek rano przez Turków w pobliżu granicy z Syrią. Został trafiony rakietami wystrzelonymi przez myśliwce F-16.
Wtorek 24 listopada 2015

Francja: jeszcze więcej środków ostrożności

Francja zamierza wprowadzić kontrole w pociągach odchodzących z Paryża i z Lille do Belgii i do Holandii. Ma to być zrealizowane do 20 grudnia, przed rozpoczęciem się świątecznego ruchu na tych liniach.
Wtorek 24 listopada 2015

Tatarzy ograniczą przepływ prądu na Krym

Ukraiński prąd popłynie na Krym, ale w ograniczonym zakresie. Tatarzy zgodzili się na remont jednej z czterech uszkodzonych sieci przesyłowych na półwysep.
Wtorek 24 listopada 2015

Proces w sprawie “Vatileaks”

W Watykanie rozpoczął się proces karny pięciu osób oskarżonych o kradzież i rozpowszechnienie poufnych dokumentów, dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 25 listopada 2015

Ekologiczna inicjatywa greenpoinckich szkół

Cztery najpopularniejsze szkoły publiczne z Greenpointu wraz z nowym rokiem rozpoczną realizację specjalnego programu ekologicznego, mającego za zadanie polepszenie jakości życia w polskiej dzielnicy. Inicjatywa będzie finansowana z grantu, jaki placówki te otrzymały w ramach odszkodowania wypłaconego przez ExxonMobil.
Wtorek 24 listopada 2015

Spór o donację na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich

"Jak mamy przebaczyć narodowi, który nazistom wydał miliony [naszych] krewnych i wpierał morderstwa", "Nie przebaczyliśmy Polsce" – takie hasła można znaleźć na stronie poświęconej protestowi przeciwko Tadowi Taubemu, który miał przekazać kilka milionów dolarów z funduszy Koret Foundation na budowę Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Wtorek 24 listopada 2015

“Bałkanica”, czyli polsko-bałkański wieczór

Tego jeszcze nie było – na jednej imprezie usłyszeliśmy polskie i bałkańskie hity. W Polskim Domu Cracovia Monor w Wallington, NJ, w sobotę, 24 października, odbyła się "Bałkanica" – zabawa polsko-bałkańska, według projektu Adama Asanowa, lidera grupy Piersi i muzyków z tego zespołu.
Wtorek 24 listopada 2015

Uwaga na fałszywego generała! Ktoś wyłudza pieniądze od kobiet

“O mały włos nie stałam się ofiarą naciągacza. Proszę, ostrzeżcie inne kobiety” - zaalarmowała naszą redakcję jedna z czytelniczek. Jakiś czas temu zaczepił ją w internecie oszust, który podszywał się pod generała armii amerykańskiej. Już wiadomo, że co najmniej kilka pań dało się nabrać i oddało mu swoje pieniądze.
Wtorek 24 listopada 2015

Polska kawiarenka na Bedford-Stuyvesant

Niebawem na Bedford-Stuyvesant swoje podwoje otworzy polska kawiarenka - Żabka. Prócz dobrej kawy będzie można w niej zjeść tradycyjne polskie dania oraz zakąski. Również jej wystrój będzie nawiązywał do naszego kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15