Prenumerata
NYC 01:20 am | WWA 07:20 am
1 USD = 3.7842 PLN
Czwartek 02 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 01 lipca 2015

Grecja bankrutem

Grecja nie spłaciła Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu raty kredytu w wysokości 1 miliarda 600 milionów euro. Krajowi grozi niewypłacalność i wyjście ze strefy euro.
Środa 01 lipca 2015

Ukraina bez rosyjskiego gazu

Od środy Ukraińcy nie mają rosyjskiego gazu. Decyzję podjęły władze w Kijowie, rezygnując z zakupu błękitnego paliwa. Reagując na te oświadczenia Gazprom poinformował, że w takim razie wstrzymuje sprzedaż paliwa dla ukraińskich odbiorców.
Wtorek 30 czerwca 2015

Grecja bankrutuje

Ateny powinny do końca czerwca zwrócić 1 miliard 600 milionów euro raty kredytu udzielonego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Miejscowe władze poinformowały, że tego nie zrobią.
Wtorek 30 czerwca 2015

Londyn w pogotowiu: wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne w centrum miasta

Wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne zorganizowano w centrum Londynu. We wtorek i środę w mieście są prowadzone symulacje zamachów. Mają one dać odpowiedź na pytanie: "jak skoordynowane są działania służb w sytuacji kryzysowej".
Wtorek 30 czerwca 2015

Rosja podważa niepodległość Bałtów

Rosja chce podważyć niepodległość Litwy, Łotwy i Estonii. Jak informuje agencja Interfax, rosyjska Prokuratura Generalna bada, czy w 1991 roku władze Związku Sowieckiego miały prawo uznać niezawisłość tych trzech byłych sowieckich republik.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 02 lipca 2015

Selfie skompromitowało NYPD

Zdjęcie zrobione przez jednego z turystów na tle Manhattanu i opublikowane w mediach społecznościowych wywołało sporo kontrowersji dotyczących skuteczności NYPD. Jego autor, zgodnie z obowiązującym prawem, powinien być aresztowany.
Czwartek 02 lipca 2015

Wirus Zachodniego Nilu w metropolii

Na terenie dwóch gmin Nowego Jorku pojawiły się komary roznoszące groźny wirus Zachodniego Nilu.
Środa 01 lipca 2015

18 mln za molestowanie

Hanna Bouveng, 25-latka pochodząca ze Szwecji, wygrała proces sądowy o molestowanie seksualne w miejscu pracy.
Środa 01 lipca 2015

Oregon legalizuje marihuanę

Środa w Oregonie to był pierwszy dzień, w którym legalne jest posiadanie marihuany dla celów rekreacyjnych. Oregon jest kolejnym stanem – obok Kolorado, Waszyngtonu, Alaski oraz DC – który zalegalizował spożycie tego narkotyku.
Środa 01 lipca 2015

Droższa benzyna w sześciu stanach

Z dniem 1 lipca w sześciu stanach USA wzrósł podatek od benzyny. Uzyskany dochód stany te planują przeznaczyć na projekty związane z ulepszaniem lokalnej infrastruktury transportowej, na co brakuje już funduszy federalnych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15