Prenumerata
NYC 06:35 am | WWA 12:35 pm
1 USD = 3.0268 PLN
Piątek 18 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 18 kwietnia 2014

Litwa chce wprowadzić euro

Litewski Sejm przyjął ustawę o wprowadzeniu na Litwie euro. Zmiana waluty ma nastąpić od stycznia 2015 roku. Zgodnie z ustawą, rozliczeń w litach będzie można dokonywać jeszcze w ciągu 15 dni od chwili wprowadzenia euro, czyli do 15 stycznia przyszłego roku.
Czwartek 17 kwietnia 2014

Czterogodzinny Putin-show

Blisko czterogodzinny program telewizyjny, w którym Władimir Putin odpowiadał na pytania rodaków, zdominowały przede wszystkim tematy dotyczące relacji międzynarodowych, głównie z Ukrainą.
Czwartek 17 kwietnia 2014

Mocne słowa po zatonięciu promu

Tej tragedii można było uniknąć. Południowokoreańska prasa szeroko komentuje dziś zatonięcie promu z 450 pasażerami na pokładzie.
Czwartek 17 kwietnia 2014

Porozumienie w sprawie Ukrainy

Jest porozumienie w sprawie Ukrainy – poinformował w czwartek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Na jego podstawie wszystkie uzbrojone grupy na terenie Ukrainy mają zostać rozwiązane, a okupujący budynki administracyjne i użyteczności publicznej lub place mają rozejść się do domów.
Czwartek 17 kwietnia 2014

Franciszek nie wątpił w świętość Jana Pawła II

Papież Franciszek, który w niedzielę 27 kwietnia dokona kanonizacji Jana Pawła II, nie miał nigdy wątpliwości, że był on święty. Dowodem na to jest jego świadectwo złożone w procesie beatyfikacyjnym papieża Polaka, ujawnione w czwartek przez włoski dziennik katolicki "Avvenire".
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 17 kwietnia 2014

Nie dla wszystkich święta będą radosne

34-letni Łukasz Stolarski, pracownik firmy budowlanej, który zginął w poniedziałek w tragicznym wypadku na Manhattanie, osierocił dwoje małych dzieci. Przyjaciele zorganizowali akcję mającą wspomóc finansowo jego rodzinę.
Czwartek 17 kwietnia 2014

Polonia na Florydzie przygotowuje się do kanonizacji Jana Pawła II

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 roku, na Placu Świętego Piotra w Watykanie odbędzie się wyjątkowe i bardzo ważne dla nas, Polaków wydarzenie – kanonizacja dwóch papieży: błogosławionego Jana Pawła II oraz błogosławionego Jana XXIII. Pierwszy raz w historii zdarzy się, że dwaj papieże jednocześnie zostaną uznani świętymi.
Środa 16 kwietnia 2014

Ruszają wybory do P-SFUK

Już niebawem w naszych skrzynkach pocztowych znajdziemy karty do głosowania na członków Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Tym samym rozpoczną się najważniejsze wybory w polonijnej społeczności żyjącej w metropolii nowojorskiej.
Środa 16 kwietnia 2014

“Zatoka Poezji” nad Zatoką San Francisco

Zmrok, który zapadał 5 kwietnia 2014 roku w stolicy powiatu Contra Costa, sennym miasteczku porzuconym przy ujściu rzeki Sacramento do zatoki San Francisco, niektórych napełniał sobotnią sennością; nie wszystkich jednak. W jednym przynajmniej miejscu, około godziny 7 wieczorem, zaczęli się pojawiać ludzie.
Środa 16 kwietnia 2014

Znowu droższe święta

Nawet o połowę wzrosły ceny wędlin i mięsa, ale to nie koniec przedświątecznych podwyżek. Więcej trzeba zapłacić za jajka, sery, a także inne produkty, które znalazły się na liście zakupów przed Wielkanocą. Do świąt zostały jeszcze trzy dni. Dla polonijnych handlowców to jeden z najbardziej pracowitych okresów w roku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15