Prenumerata
NYC 03:47 pm | WWA 09:47 pm
1 USD = 3.4888 PLN
Niedziela 21 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 21 grudnia 2014

Franciszek: święta ważniejsze od przygotowań

Papież ostrzegł, że przygotowania do świąt mogą utrudnić ich przeżywanie w chrześcijański sposób.
Niedziela 21 grudnia 2014

Pomoc dla Ukrainy, nowe sankcje dla Rosji

Pomoc finansowa jest priorytetem Unii Europejskiej w polityce wobec Ukrainy – deklaruje Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. Tymczasem USA wprowadzają restrykcje wobec Krymu, a Rosjanie przekazują "podarunki" separatystom.
Niedziela 21 grudnia 2014

Mińsk boi się paniki walutowej: Białoruś zablokowała internet

Białoruś blokuje strony internetowe w obawie przed paniką walutową. Nie ma dostępu do niektórych popularnych niezależnych portali, a także sklepów online.
Piątek 19 grudnia 2014

Sukcesy w walce z Państwem Islamskim

Iraccy Kurdowie twierdzą, że przełamali ofensywę radykałów w północnym Iraku, w rejonie, gdzie od miesięcy uwięzionych było tysiące jazydów. Z kolei Amerykanie poinformowali, że w ich nalotach zginęło kilku ważnych przywódców rebeliantów.
Piątek 19 grudnia 2014

Kubańczycy (i nie tylko) świętują ocieplenie z USA

Euforia, zadowolenie i szanse na poprawę sytuacji. Kubańczycy z wielką radością przyjęli informacje o ociepleniu stosunków swojego kraju ze Stanami Zjednoczonymi. Cieszą się także inne kraje Ameryki Łacińskiej.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 21 grudnia 2014

Zabici z zimną krwią.  Policjanci w proteście pokazali plecy burmistrzowi

Dwaj policjanci zostali z zimną krwią zastrzeleni w sobotę na Bedford-Stuyvesant na Brooklynie. Tragedia jeszcze zaostrzyła relacje pomiędzy policją a burmistrzem miasta Billem de Blasio.
Niedziela 21 grudnia 2014

Pjongjang oskarżony o cyberatak

Podtrzymujemy swoją opinię: to rząd Korei Północnej stoi za atakiem na Sony Pictures – oznajmił Biały Dom.
Niedziela 21 grudnia 2014

Krytyczny ranking stanów: Za co się można wstydzić?

Jak wiadomo, amerykańskich stanów jest 50. I oczywiście każdy z nich jest inny. Redakcja podróżnicza portalu internetowego Yahoo opracowała zestawienie wszystkich tych regionów. Skupiła się na tym, czego się najbardziej wstydzą.
Sobota 20 grudnia 2014

Wigilia dla bezdomnych z Greenpointu

W Wigilię świąt Bożego Narodzenia osoby bezdomne nie pozostaną osamotnione na ulicy. W tym dniu będzie dla nich zorganizowana specjalna wieczerza wigilijna w kościele Odkupiciela na Greenpoincie, na którą zapraszają członkowie chrześcijańskiej organizacji Polonia z Jezusem. W świątecznej kolacji udział mogą także wziąć ludzie ubodzy oraz samotni.
Sobota 20 grudnia 2014

Cicha noc, święta noc…

Sobotni wieczór, 6 grudnia 2014 roku, w północnokalifornijskim mieście Pleasant Hill miał w sobie z pewnością oznaki świętości, ale z tą samą wiarygodnością nie można go określić mianem - cichego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15