Prenumerata
NYC 12:36 am | WWA 06:36 am
1 USD = 3.2083 PLN
Środa 03 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 02 września 2014

Gdzie to globalne ocieplenie?

Choć w Nowym Jorku zapowiada się kolejny tydzień z wysokimi temperaturami, to w północnym kole podbiegunowym powierzchnia pokrywy lodowej wynosi ponad 5 milionów kilometrów kwadratowych.
Wtorek 02 września 2014

Putin: wezmę Kijów w 2 tygodnie

Mogę zająć Kijów w ciągu dwóch tygodni – tę szokującą groźbę wysunął prezydent Rosji Władimir Putin. We wtorek kremlowscy urzędnicy tłumaczyli się ze słów swojego szefa.
Wtorek 02 września 2014

Uboczny skutek eboli – żywność drożeje

Skutkiem epidemii wirusa ebola może być gwałtowny skok cen żywności w Afryce Zachodniej. Przed katastrofą humanitarną przestrzega FAO, agenda ONZ zajmująca się rolnictwem i wyżywieniem.
Wtorek 02 września 2014

Groźny chiński dron

Chiny chwalą się nowinką technologiczną, a USA ostrzegają przed zagrożeniem. Chińska telewizja pokazała testy drona nowej generacji, który niebawem ma trafić na wyposażenie armii.
Poniedziałek 01 września 2014

Więcej obecności NATO, ale bez baz

Będzie większa obecność NATO na wschodzie Europy. Potwierdził to sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen. Wyjaśnił, że na szczycie w przyszłym tygodniu w Walii ma być uzgodniony plan zwiększający gotowość bojową Sojuszu.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 03 września 2014

Szkoła zamiast schroniska na Glendale?

Zarząd Komisji Edukacji 24. dystryktu na Queensie dołączył do przeciwników budowy schroniska dla bezdomnych w polskiej dzielnicy.
Wtorek 02 września 2014

Kolejny apartamentowiec na Ridgewood

Na Ridgewood powstaje kolejny nowoczesny apartamentowiec. Pięciokondygnacyjny budynek będzie znajdował się przy 779 Wyckoff Avenue, niedaleko dużego węzła handlowo-komunikacyjnego.
Wtorek 02 września 2014

Pomagamy dzieciom, które sobie nie radzą

Stowarzyszenie Synów Polski (The Association of the Sons of Poland) i Fundacja Dobroczynna zapraszają na spotkanie charytatywne "Our Kids" poświęcone pamięci Juliana Pietrasa. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 września, w restauracji "The Victorian" w Elmwood Park, NJ (407 Route 46 West) – początek o godz. 12 w południe.
Wtorek 02 września 2014

Ważą się losy Detroit

Ważą się losy Detroit, miasta znanego w całym świecie z przemysłu samochodowego. W zeszłym roku metropolia, borykająca się z bezrobociem i pustkami w kasie miejskiej, ogłosiła bezprecedensowe bankructwo. We wtorek w sądzie federalnym rozpoczął się proces w tej sprawie.
Wtorek 02 września 2014

Koniec wakacji, czas do szkoły

Czy to w środę, w czwartek albo piątek – w tym tygodniu dla tysięcy uczniów w nowojorskiej metropolii kończą się wakacje i zaczyna się szkoła.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15