Prenumerata
NYC 06:33 am | WWA 12:33 pm
1 USD = PLN
Środa 13 grudnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 08 grudnia 2017

Dzień wdzięczności

Z żalem i smutkiem wierni z Manhattanu pożegnali proboszcza kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika o. Tadeusza Lizińczyka. Wraz z nim odszedł również wikariusz o. Maciej Karpiński. Jednocześnie w najstarszej polskiej parafii na Wschodnim Wybrzeżu powitano nowego gospodarza, którym został o. Rafał Kandora.
Czwartek 07 grudnia 2017

Zmiana warty wśród polonijnych biznesmenów

Piotr Pachacz, współwłaściciel agencji Albatross Travel z Greenpointu, został nowym prezesem Pulaski Association of Business and Professional Men, organizacji zrzeszającej polonijnych biznesmenów. Będzie pełnił tę funkcję po raz drugi w jej historii.
Środa 06 grudnia 2017

Dobra zabawa i początek dobrego biznesu

Przełom października i listopada był bardzo intensywny dla Polonii w Westchester County, NY. Odbyła się w tym czasie maskaradowa gala charytatywna w Bronxville Women’s Club oraz spotkanie biznesowe w ratuszu w Yonkers, którego celem było zainicjowanie współpracy między biznesmenami z Polski i Yonkers. Oba wydarzenia zorganizowała Nowodworski Foundation.
Czwartek 30 listopada 2017

Konkurs dla polonijnych uczniów i nauczycieli

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu "Być Polakiem". W tym roku mogą w nim wziąć udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele z polonijnych szkół. Wśród nagród jest m.in. dla uczniów pobyt w Polsce podczas najbliższych wakacji, a dla nauczycieli tysiąc euro.
Środa 29 listopada 2017

Czarna lista złych właścicieli kamienic

"Nikt nie powinien żyć w takich warunkach" – stwierdziła Letitia James publikując listę 100 najgorszych właścicieli kamienic. Osiem budynków należących do trzech z nich znajduje się na Greenpoincie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15