RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 26 czerwca 2016

Gospodarze w 1/4 finału

Reprezentacja Francji pokonała w Lyonie Irlandię 2:1 (0:1) w meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. Awans do kolejnej rundy zapewnili sobie w niedziele także Niemcy oraz reprezentacja Belgii.
Sobota 25 czerwca 2016

Polska w ćwierćfinale!

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała ze Szwajcarią po rzutach karnych w spotkaniu 1/8 finału mistrzostwa Europy, które odbywają się we Francji i awansowała do ćwierćfinału. Gola dla Polski w 39 minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, wyrównał Xherdan Shaqiri na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce nie padły gole.
Piątek 24 czerwca 2016

Europa komentuje Brexit

Przywódcy wszystkich państw europejskich, a także wysocy rangą przedstawiciele Unii Europejskiej skomentowali decyzję Brytyjczyków o wyjściu e struktur Unii. Tak jak i wśród mieszkańców wysp, zdania na temat Brexitu są podzielone.

Brexit stał się rzeczywistością

Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Brexit poparło 51,9 procent głosujących, a pozostanie - 48,1. W reakcji na wyniki referendum do dymisji podał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron.