Prenumerata
NYC 03:53 am | WWA 09:53 am
1 USD = 3.8231 PLN
Środa 04 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 03 maja 2016

Francja przeciw umowie z USA

Francja nie podpisze Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji, które było negocjowane między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską od 2013 roku. Takie stanowisko przedstawił prezydent Francois Hollande.
Poniedziałek 02 maja 2016

Matura z polskiego zostaje na Wyspach

Brytyjska Polonia może sobie pogratulować, że obroniła matury z polskiego w angielskich szkołach średnich. Niezależne organizacje przygotowujące i oceniające egzaminy zamierzały wycofać się z szeregu języków obcych, uzasadniając tę decyzję kosztami, brakiem fachowców, a przede wszystkim spadkiem zainteresowania maturami z języków obcych.
Piątek 29 kwietnia 2016

Katastrofa śmigłowca w Norwegii

13 osób zginęło w katastrofie helikoptera u wybrzeży Norwegii. Na pokładzie maszyny, która z nieznanych dotąd przyczyn rozbiła się o skalistą wysepkę niedaleko miasta Bergen, było 11 pracowników koncernu naftowego Statoil, w tym Brytyjczyk i Włoch, oraz dwóch członków załogi.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Niemcy ograniczą zasiłki dla obcokrajowców?

Niemcy chcą ograniczyć zasiłki socjalne dla obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Informują o tym niemieckie media powołując się na plany ministerstwa pracy.
Środa 27 kwietnia 2016

Awaria rosyjskiej rakiety

Z kosmodromu Wastocznyj nie wystartowała rakieta Sojuz-2-1a. Zaplanowany na środę pierwszy w historii nowego kosmodromu start został odwołany. Przyczyną była awaria jednego z systemów rakiety.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15