Prenumerata
NYC 06:42 pm | WWA 12:42 am
1 USD = 4.0306 PLN
Wtorek 01 grudnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 01 grudnia 2015

Bez decyzji w sprawie uchodźców

W piątek w Brukseli nie będzie spodziewanej decyzji w sprawie stałego systemu podziału uchodźców między unijne kraje. System, który wzbudza kontrowersje i na który nie zgadza się Polska, forsowany był przez grupę krajów z Niemcami na czele.
Wtorek 01 grudnia 2015

Bez rolnictwa nie będzie umowy UE – USA

Jeśli nie będzie porozumienia w sprawie przepisów rolnych w unijno-amerykańskiej umowie handlowej, nie ujrzy ona nigdy światła dziennego. Tak uważa Tom Vilsack, amerykański sekretarz do spraw rolnictwa, który wziął udział w konferencji prasowej w Brukseli.
Wtorek 01 grudnia 2015

NATO w Afganistanie do końca 2016

NATO pozostanie w Afganistanie co najmniej do końca 2016 roku. Taką decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych Sojuszu na spotkaniu w Brukseli.
Wtorek 01 grudnia 2015

Protest w sprawie Nord Stream 2

Komisja Europejska otrzymała list od grupy krajów członkowskich przeciwnych projektowi Nord Stream 2. Poinformowano w nim o spodziewanych negatywnych skutkach budowy gazociągu Nord Stream 2 dla bezpieczeństwa energetycznego i sytuacji politycznej w Unii oraz państwach Europy Środkowej.
Poniedziałek 30 listopada 2015

Szydło w Paryżu broni polskiej gospodarki

"Wszystkie zobowiązania muszą być solidarnie podejmowane, przez kraje nie tylko europejskie, ale przez największe gospodarki światowe" – mówiła premier Beata Szydło podczas rozpoczętego w poniedziałek w Paryżu szczytu klimatycznego, poświęconego globalnemu porozumieniu o redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15