Prenumerata
NYC 05:17 am | WWA 11:17 am
1 USD = 3.7443 PLN
Czwartek 29 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 28 stycznia 2015

Austriacki brukowiec obwinił Polaków za holokaust!

„Nie bądź biernym uczestnikiem” – tak austriacki brukowiec “Heute” zatytułował relację z obchodów 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz. Zdanie to skierowano do... Polaków, których tabloid obarczył współodpowiedzialnością za holokaust.
Środa 28 stycznia 2015

Grecy zmieniają warunki

Grecja chce renegocjacji swych długów i udzielonych jej pożyczek – powtórzył nowy premier kraju Aleksis Tsipras. Dodał, że będzie dążył do uzyskania “uczciwego” i “obustronnie korzystnego” porozumienia z pożyczkodawcami z Unii Europejskiej.
Środa 28 stycznia 2015

Memoriał ocalał, ale…

Stowarzyszenie "Memoriał" nadal może działać legalnie. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej odrzucił wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości o likwidację organizacji, badającej zbrodnie stalinizmu.
Środa 28 stycznia 2015

Franciszek: świat potrzebuje ojców

Na brak wzorców i osierocenie współczesnego człowieka zwrócił uwagę papież podczas środowej audiencji generalnej. Franciszek zachęcał pielgrzymów do modlitwy w intencji ojców.
Środa 28 stycznia 2015

Jordania zgadza się na wymianę: zakładnik za terrorystkę

Jordania zgodziła się na uwolnienie z więzienia Irakijki – dzihadystki Sajidy al-Rishawi odsiadującej wyrok za samobójczy zamach w Jordanii. Ma być wymieniona na jordańskiego pilota więzionego przez Państwo Islamskie – podała telewizja państwowa w Ammanie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15