Prenumerata
NYC 04:21 pm | WWA 10:21 pm
1 USD = 3.7407 PLN
Sobota 30 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 29 maja 2015

Blatter zostaje! Skandal nie przeszkodził w wyborze na kolejną< kadencję

Ta wiadomość z pewnością skonsternowała miliony piłkarskich kibiców na całym świecie: mimo gigantycznego skandalu korupcyjnego szefem FIFA został ponownie Szwajcar Sepp Blatter. Jego rywal, książę Ali Bin Al Husajn z Jordanii, wycofał się z kandydowania po pierwszym głosowaniu.
Piątek 29 maja 2015

Lagarde zszokowała Europejczyków: Grecja może opuścić strefę euro

Mimo rozbieżności zdań między instytucjami, wszystkim przyświeca jeden cel: utrzymać Grecję w strefie euro. Tak Komisja Europejska odnosi się do ostatniej wypowiedzi szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Czwartek 28 maja 2015

Nowy dekret Putina: wszystko jest tajemnicą

Kreml nie chce ujawniać strat rosyjskiej armii. Prezydent Władimir Putin podpisał dekret, zmieniający ustawę o tajemnicy państwowej. W dokumencie dodano zapis, który zakazuje ujawniania danych dotyczących strat poniesionych przez rosyjską armię w trakcie operacji wojskowych, w okresie pokoju.
Czwartek 28 maja 2015

Szef FIFA nie chce ustąpić po skandalu: europejskie “nie” dla Blattera

Ważą się losy Seppa Blattera, szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Po wybuchu skandalu korupcyjnego wiele organizacji piłkarskich odmówiło mu poparcia, ale duża część stoi za nim murem. Głos zabrali także sponsorzy. Wybory prezesa FIFA w piątek w Zurychu.
Czwartek 28 maja 2015

Zabójstwo sprzed 430 tysięcy lat

Do pierwszego, udokumentowanego zabójstwa doszło 430 tysięcy lat temu w Atapuerce, jaskini na północy Hiszpanii. Odkrycia dokonali antropolodzy i archeolodzy prowadzący tam badania. Znaleźli czaszkę z dwoma otworami w kości czołowej i udowodnili, że ciosy zostały zadane twardym narzędziem i doprowadziły do śmierci.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15