Prenumerata
NYC 06:19 am | WWA 12:19 pm
1 USD = 3.8006 PLN
Piątek 04 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Zdjęcie wstrząśnie Europą

Takiej mocy oddziaływania nie mają podawane codziennie informacje o kolejnych ofiarach wśród imigrantów, którzy próbują przedostać się przez Morze Śródziemne. Zdjęcie ciała małego chłopca, wyrzuconego na turecką plażę, wstrząsnęło europejską opinią publiczną. Lotem błyskawicy rozprzestrzeniło się w środę w mediach elektronicznych i portalach społecznościowych, wywołując szok i budząc wielkie emocje.
Czwartek 03 września 2015

Policyjna zasadzka na Węgrzech

Pociąg, który w czwartek zabrał uchodźców z Budapesztu w stronę austriackiej granicy, okazał się być policyjną zasadzką.
Środa 02 września 2015

Sankcje za sankcje

Jest wstępna zgoda unijnych krajów na przedłużenie do połowy marca sankcji dyplomatycznych w związku z rosyjską agresją na Ukrainie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tak zdecydowali ambasadorowie państw członkowskich. Także i Waszyngton postanowił o poszerzeniu sankcji wobec rosyjskich kompanii i organizacji.
Środa 02 września 2015

Kryzys imigracyjny w pełni

Europa jest celem największej migracji ludności od czasów II wojny światowej. Tylko w tym roku przybyło tam ponad 300 tysięcy uchodźców, którzy z Bliskiego Wschodu i Afryki uciekają przed wojną, prześladowaniami i biedą. Rekord przybyłych imigrantów padł w poniedziałek w Wiedniu. We wtorek problemy z naporem uchodźców miały także Węgry i Niemcy.
Wtorek 01 września 2015

Krwawy poniedziałek w Kijowie

Znowu zrobiło się niespokojnie na Ukrainie. Jedna ofiara śmiertelna, ponad 100 rannych. Taki jest bilans zamieszek przed ukraińskim parlamentem. Ponad tysiąc osób protestowało przed siedzibą Rady Najwyższej przeciwko uchwalonym w poniedziałek zmianom w konstytucji, które - według niektórych - są na rękę Rosji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15