Prenumerata
NYC 09:25 am | WWA 03:25 pm
1 USD = 3.8476 PLN
Piątek 30 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Komisja Europejska upomina Polskę

Komisja Europejska wysłała dwa upomnienia do Polski w związku z niewdrożonymi dyrektywami, rozpoczęła też jedno postępowanie związane z podejrzeniem o naruszenie prawa unijnego. W Brukseli opublikowano w czwartek listę decyzji dotyczących postępowań przeciwko państwom członkowskim.
Czwartek 29 września 2016

Polacy wykorzystywani w Wielkiej Brytanii

"Współczesne niewolnictwo" – tak brytyjska policja opisuje wykorzystywanie jedenastu polskich pracowników w okolicach Birmingham. Naszych rodaków otoczono już opieką.
Środa 28 września 2016

Nie żyje Szimon Peres

Zmarł były prezydent Izraela Szimon Peres. Miał 93 lata. 13 września polityk doznał wylewu i trafił do szpitala pod Tel Awiwem. Został wówczas wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. We wtorek jego stan gwałtownie się pogorszył.

Środa 28 września 2016

Londyn przeciwko unijnej armii

Wielka Brytania sprzeciwi się każdemu pomysłowi stworzenia unijnej armii – powiedział w Bratysławie brytyjski minister obrony Michael Fallon. W stolicy Słowacji odbywało się spotkanie 28 ministrów obrony państwu unijnych.
Poniedziałek 26 września 2016

Barroso i relacje z Goldman Sachs

Były szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, który został niedawno zatrudniony przez amerykański bank Goldman Sachs, nie przestaje budzić kontrowersji. Portugalska gazeta "Publico" doniosła, że utrzymywał on kontakty z przedstawicielami banku w czasie, kiedy był przewodniczącym Komisji w latach 2004-2014. Jose Barroso zapewnia, że nie złamał unijnych zasad.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15