Prenumerata
NYC 08:42 am | WWA 02:42 pm
1 USD = 3.9582 PLN
Wtorek 09 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 08 lutego 2016

Kontrowersyjna rzeźba niemieckiego artysty

W Nadrenii na zachodzie Niemiec w poniedziałek odbywały się tradycyjne kolorowe pochody na zakończenie niemieckiego karnawału. Wśród kilkunastu platform zaprezentowanych w Duesseldorfie pojawił się komentarz kontrowersyjnego niemieckiego artysty do sytuacji w Polsce.
Poniedziałek 08 lutego 2016

Potężne trzęsienie ziemi na południu Tajwanu

Do co najmniej 35 ofiar śmiertelnych wzrósł bilans piątkowego trzęsienia ziemi na południu Tajwanu. Według władz lokalnych ok. 120 osób wciąż jest uwięzionych pod gruzami.
Poniedziałek 08 lutego 2016

Premier Szydło w Budapeszcie

Polska i Węgry chcą, aby Grupa Wyszehradzka przedstawiła wspólne stanowisko w sprawach europejskich. Zapowiedzieli to premierzy Beata Szydło i Victor Orban, którzy spotkali się w poniedziałek Budapeszcie.
Poniedziałek 08 lutego 2016

Turcja i Niemcy oczekują pomocy NATO

Turcja i Niemcy poproszą NATO o pomoc w patrolowaniu tureckiego wybrzeża. Siły sojuszu miałyby pomóc w powstrzymaniu przemytników wysyłających kolejne łodzie z uchodźcami. Takie ustalenia zapadły podczas poniedziałkowych rozmów Angeli Merkel z premierem Turcji Ahmetem Davutoglu.
Piątek 05 lutego 2016

Historyczne spotkanie głów kościołów

Papież Franciszek spotka się z patriarchą moskiewskim i Wszechrusi Cyrylem. Do spotkania ma dojść 12 lutego. Miejscem historycznej rozmowy będzie lotnisko w Hawanie na Kubie, gdzie papież zatrzyma się w drodze do Meksyku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15