Prenumerata
NYC 03:55 pm | WWA 09:55 pm
1 USD = 4.1799 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Odwilż polsko-białoruska

Stosunki polityczne Mińska i Warszawy powinny być na tak wysokim poziomie, jak gospodarcze. Takiego zdania jest prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, który spotkał się w Mińsku z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Premier Włoch do dymisji

Premier Włoch Matteo Renzi wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę rządu w niedzielnym referendum konstytucyjnym i w poniedziałek złożył dymisję na ręce prezydenta republiki.
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Porażka prawicowego kandydata w Austrii

Wszystko wskazuje na to, że lewicowy kandydat Alexander Van der Bellen wygrał powtórzone wybory prezydenckie w Austrii. Sondażowe wyniki dają mu 7 procent przewagi nad skrajnie prawicowym Norbertem Hoferem. Eksperci podkreślają jednak, że nie można mówić o porażce prawicy, bo ta może osiągnąć dobry dla siebie wynik w zaplanowanych na 2018 rok wyborach parlamentarnych.
Piątek 02 grudnia 2016

Niemcy ograniczą zasiłki dla obcokrajowców

Niemiecki parlament ograniczył zasiłki socjalne dla niepracujących obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Bundestag przyjął ustawę w tej sprawie przygotowaną przez ministerstwo pracy.

Piątek 02 grudnia 2016

Będą zamachy w UE

Kraje Unii Europejskiej mogą się spodziewać kolejnych ataków terrorystycznych Państwa Islamskiego - ostrzega Europol, policyjna agencja Unii Europejskiej. W raporcie na ten temat podkreśla, że wśród krajów zagrożonych pozostaje Francja, ale także Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania.

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15