Prenumerata
NYC 08:51 pm | WWA 02:51 am
1 USD = 4.0094 PLN
Niedziela 26 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 25 czerwca 2016

Polska w ćwierćfinale!

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała ze Szwajcarią po rzutach karnych w spotkaniu 1/8 finału mistrzostwa Europy, które odbywają się we Francji i awansowała do ćwierćfinału. Gola dla Polski w 39 minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, wyrównał Xherdan Shaqiri na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce nie padły gole.
Piątek 24 czerwca 2016

Europa komentuje Brexit

Przywódcy wszystkich państw europejskich, a także wysocy rangą przedstawiciele Unii Europejskiej skomentowali decyzję Brytyjczyków o wyjściu e struktur Unii. Tak jak i wśród mieszkańców wysp, zdania na temat Brexitu są podzielone.
Piątek 24 czerwca 2016

Brexit stał się rzeczywistością

Brytyjczycy w referendum opowiedzieli się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Brexit poparło 51,9 procent głosujących, a pozostanie - 48,1. W reakcji na wyniki referendum do dymisji podał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Czwartek 23 czerwca 2016

Europejscy naukowcy odkryli przeciwciała niszczące wirus Zika

To może być przełom w zwalczaniu wirusa Zika, powodującego wady rozwojowe mózgu i głowy u płodów. Europejscy naukowcy w artykule zamieszczonym przez "Nature" poinformowali o odkryciu przeciwciał, które są w stanie zniszczyć mikroba po tym, jak zaatakuje on ludzkie komórki.
Czwartek 23 czerwca 2016

Brytyjczycy ruszyli do urn

Brytyjczycy od 8:00 rano czasu lokalnego głosują w referendum unijnym. Prawo udziału w nim ma 46 i pół miliona obywateli brytyjskich, irlandzkich i państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów zamieszkałych na wyspach. Nie mają go natomiast obywatele innych państw Unii. Jak zwykle w Wielkiej Brytanii, głosowanie odbywa się nie w weekend, a w czwartek i duży poranny ruch w punktach głosowania towarzyszył normalnej porannej godzinie dojazdów do pracy i odwożenia dzieci do szkół.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15