Prenumerata
NYC 05:20 pm | WWA 11:20 pm
1 USD = 3.8237 PLN
Środa 24 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 24 sierpnia 2016

Mocny polski akcent na święcie niepodległości Ukrainy

Na Ukrainie w środę odbyły się uroczystości z okazji 25. rocznicy odzyskania przez ten kraj niepodległości. W Kijowie przez centrum miasta przeszła parada wojskowa. Na trybunie honorowej obok prezydenta Petra Poroszenki defiladzie przyglądał się Andrzej Duda. Uczestniczył on w uroczystościach na zaproszenie ukraińskiego prezydenta.
Środa 24 sierpnia 2016

Tragiczne trzęsienie ziemi we Włoszech

Co najmniej 63 osoby zginęły w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Najbardziej dotknięty jest obszar na pograniczu regionów Marche, Lacjum, Umbrii i Abruzji. Trwa akcja ratunkowa, pod gruzami wciąż są uwięzieni ludzie. Polskie MSZ nie ma informacji o tym, by w wyniku trzęsienia ucierpieli Polacy.
Wtorek 23 sierpnia 2016

“Niezłomne braterstwo” przy polskiej granicy

Na Białorusi rozpoczęły się manewry poradzieckiej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym /ODKB/. Ćwiczenia o kryptonimie "Niezłomne braterstwo" odbywają się na poligonie Obóz Leśnowski pod Baranowiczami, a więc niedaleko polskiej granicy.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Nowy pomysł rozbije UE?

Polscy europosłowie wypowiadają się krytycznie o raporcie szefa liberałów w Parlamencie Europejskim dotyczącym przyszłości Unii. Guy Verhofstadt zaproponował, by państwa, które nie zgadzają się na ściślejszą integrację, miały status stowarzyszony z Unią Europejską.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Sprzedajni rosyjscy wyborcy

Duża część Rosjan gotowa jest sprzedać swoje głosy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu. Pokazały to badania ośrodka socjologicznego Lewada-Centrum.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15