Prenumerata
NYC 07:55 am | WWA 01:55 pm
1 USD = 3.7234 PLN
Wtorek 13 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 12 października 2015

Na Białorusi bez zmian

Niespodzianki nie było. Wybory prezydenckie na Białorusi wygrał Aleksander Łukaszenka. Ze wstępnych, oficjalnych wyników głosowania wynika, że na urzędującego prezydenta głosowało 83,49 procent wyborców. Wcześniej podobne wyniki głosowania wskazały sondaże exit polls.
Poniedziałek 12 października 2015

Badał biedę i konsumpcję: Nobel ekonomiczny dla Brytyjczyka z Princeton

Angus Deaton został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Brytyjskiego naukowca, pracującego na amerykańskim uniwersytecie Princeton, uhonorowano za analizy dotyczące zagadnień konsumpcji, ubóstwa i dobrobytu.
Poniedziałek 12 października 2015

Korea Północna ma nowe rakiety?

Południowokoreańscy eksperci sprawdzają, czy komunistycznej Północy udało się stworzyć rakiety przystosowane do przenoszenia ładunków jądrowych. Taki model zaprezentowano bowiem na sobotniej paradzie wojskowej w Pjongjangu.
Poniedziałek 12 października 2015

Dziesiątki ofiar i setki rannych w zamachu

W Turcji trwa trzydniowa żałoba po sobotnich zamachach w Ankarze. W dwóch eksplozjach, do jakich doszło przed rozpoczęciem kurdyjskiej, antywojennej demonstracji w okolicach dworca, zginęło co najmniej 128 osób, a nawet pół tysiąca zostało rannych.
Poniedziałek 12 października 2015

Adrzej Duda: “Problem imigrantów to problem całej UE”

Na Węgrzech zakończył się szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej. Na konferencji podsumowującej spotkanie prezydent Andrzej Duda podkreślał, że między szefami państw grupy nie było znaczących różnic jeśli chodzi o ochronę klimatu, bezpieczeństwo energetyczne i kwestię imigrantów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15