Prenumerata
NYC 08:52 pm | WWA 02:52 am
1 USD = 3.2411 PLN
Wtorek 16 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 14 września 2014

Zaostrza się kampania przed referendum: kapitał ucieka ze Szkocji

W Szkocji – ostra kampania przed referendum niepodległościowym. Zwolennicy i przeciwnicy zerwania unii z Anglią, zorganizowali w weekend setki imprez. Notowania obu obozów są tak zbliżone, że trudno przewidywać wynik głosowania w czwartek, 18 września.
Niedziela 14 września 2014

Kolejna śmierć zakładnika: Brytyjczyk ściął Brytyjczyka?

Islamskie Państwo umieściło w sieci nagranie z kolejnej egzekucji. Jak twierdzą dżihadyści, ofiarą jest pojmany przez nich roku temu w Syrii 44-letni Brytyjczyk, pracownik organizacji humanitarnej, David Haines.
Niedziela 14 września 2014

Żyrinowski: z Polski nic nie zostanie

Władimir Żyrinowski, szef nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, został objęty sankcjami przez Unię Europejską. Polityk zadeklarował przed kamerą "Faktów" TVN, że kocha Polskę, ale "w przypadku wielkiej wojny, z Polski nic nie zostanie". Stwierdził też, że gdyby nie polska polityka przed II wojną światową, nie byłoby hitlerowskich Niemiec.
Sobota 13 września 2014

Kubańczycy liczą koszty embarga

Sankcje przeciwko Kubie, nałożone przez rząd amerykański ponad pół wieku temu, mają ogromny wpływ na gospodarkę wyspy. W najnowszym raporcie kubańskiego rządu, przygotowanym dla Narodów Zjednoczonych, czytamy, że koszt embarga w ciągu ostatnich 50 lat wyniósł ponad 116 miliardów dolarów.
Piątek 12 września 2014

Pistorius winny nieumyślnego zabójstwa

Znany sportowiec z RPA Oscar Pistorius został w piątek uznany winnym nieumyślnego zabójstwa swojej partnerki. Taki werdykt ogłosiła w Pretorii sędzia, która dzień wcześniej oczyściła go z zarzutu zabójstwa z premedytacją.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15