Prenumerata
NYC 11:35 am | WWA 05:35 pm
1 USD = 3.8131 PLN
Wtorek 26 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Prezydent Andrzej Duda

Państwowa Komisja wyborcza potwierdziła w poniedziałek sondażowe wyniki wyborów, które zostały opublikowane w niedzielę. Nowym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został Andrzej Duda. Co to oznacza dla amerykańskiej Polonii, która oddała na niego 80 procent swoich głosów, i kiedy można spodziewać się wizyty nowego prezydenta w USA, zapytaliśmy członka jego sztabu Adama Kwiatkowskiego.
Poniedziałek 25 maja 2015

Komorowski wycofuje wyborczy projekt

Po porażce wyborczej Bronisław Komorowski wycofuje z konsultacji projekt ustawy emerytalnej, zgłoszony w trakcie kampanii. Zakładał on, że osoby z 40-letnim stażem pracy nie musiałyby czekać do 67. roku życia, aby otrzymać emeryturę.
Poniedziałek 25 maja 2015

Sondaże wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy

Według sondażu Ipsos late poll dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsatu News Andrzej Duda uzyskał 52 proc. głosów. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. To wstępne, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.
Piątek 22 maja 2015

Wygra Duda, zastąpi go… Sikorski?

W projekcie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, przygotowanym przez Bronisława Komorowskiego, znalazł się nowy rozdział, który daje możliwość marszałkowi Sejmu podjęcia uznaniowej decyzji o “przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez prezydenta” i skierowanie w tej sprawie wniosku do sędziów trybunału.
Piątek 22 maja 2015

Ostatni dzień kampanii

Piątek był ostatnim dniem kampanii prezydenckiej. Obaj kandydaci na prezydenta przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz. Dzień zdominowały incydenty podczas wizyty Bronisława Komorowskiego w Toruniu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15