Prenumerata
NYC 08:13 am | WWA 02:13 pm
1 USD = 3.6158 PLN
Wtorek 05 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 04 maja 2015

Ostatnie pożegnanie Bartoszewskiego

Trumna z ciałem Władysława Bartoszewskiego spoczęła w poniedziałek w grobie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła rodzina zmarłego 24 kwietnia profesora, jego przyjaciele, najwyższe władze państwowe oraz licznie zgromadzeni warszawiacy.
Poniedziałek 04 maja 2015

Karty z głosami w internecie. Afera bez afery

Na łamach portalu telewizjarepublika.pl dziennikarze zaprezentowali zdjęcie karty do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich z zakreślonym kandydatem oraz pieczęciami komisji wyborczej. W internecie nie brakuje głosów o fałszowaniu wyborów. Choć zdjęcie podgrzewa wyborczą atmosferę, to jest tylko dowodem na otrzymanie prawidłowej karty wyborczej w ramach głosowania korespondencyjnego.
Niedziela 03 maja 2015

O konstytucji w rocznicę konstytucji: niech głosują podatnicy?

Odebranie prawa głosu urzędnikom i wojskowym, jedna siedmioletnia kadencja prezydencka, powołanie Rady Stanu oraz Sejm odpowiadający tylko za wysokość podatków – to tylko niektóre z założeń nowej Konstytucji przedstawionej dziś przez Janusza Korwin-Mikkego. O zmianach w konstytucji mówili 3 maja także inni przedstawiciele opozycji.
Niedziela 03 maja 2015

3-majowe obchody w Polsce: wyprzedziliśmy epokę

Konstytucja 3 maja wyprzedzała swoją epokę – przypomniał kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski na mszy w stołecznej archikatedrze z okazji narodowego święta mówił w niedzielę, że majowa Konstytucja była lekarstwem dla "ciężko chorej Rzeczpospolitej szlacheckiej", ale podanym zbyt późno.
Niedziela 03 maja 2015

Śmierć po meczu: 14 policjantów rannych, 6 zatrzymanych pseudokibiców

14 policjantów rannych, 6 pseudokibiców zatrzymanych. To dotychczasowy bilans nocnych starć, do których doszło w Knurowie. Wcześniej, w szpitalu, po interwencji policji na meczu Concordii Knurów z Ruchem Radzionków, zmarł jeden z zebranych na trybunach pseudokibiców.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15