Prenumerata
NYC 04:12 am | WWA 10:12 am
1 USD = 3.8691 PLN
Piątek 29 kwietnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 kwietnia 2016

Nowy sędzia w Trybunale

Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego. Sejm wybrał go do Trybunału 14 kwietnia. Zbigniew Jędrzejewski zastępuje w Trybunale Konstytucyjnym kończącego kadencję Mirosława Granata.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Będą dwa nowe pomniki smoleńskie?

Prawo i Sprawiedliwość powołało komitet budowy dwóch pomników ofiar katastrofy smoleńskiej. Jeden z nich ma upamiętniać prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a drugi – wszystkich, którzy zginęli w tragedii przed sześcioma laty.
Środa 27 kwietnia 2016

LOT z chińskim inwestorem?

O zacieśnieniu współpracy na rynkach lotniczych między Polską i Chinami rozmawiał w Pekinie wiceminister skarbu Mikołaj Wild. Wcześniej minister skarbu informował, że poszukiwany jest strategiczny partner dla polskiego narodowego przewoźnika. Rozmowy na ten temat toczyły się także w Chinach.
Środa 27 kwietnia 2016

CBA w stołecznym ratuszu

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w warszawskim Ratuszu. Funkcjonariusze sprawdzają między innymi decyzje o reprywatyzacji podjęte przez stołecznych urzędników.
Środa 27 kwietnia 2016

Pierwszy musical o papieżu Polaku

Powstaje pierwszy polski musical o życiu Jana Pawła II. W postać papieża wcieli się Jacek Kawalec. Dla aktora ta rola to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. "To jest człowiek, który potrafił łączyć ludzi, i to jest to, na czym nam by zależało, bo jesteśmy ogromnie podzieleni – mówi Jacek Kawalec.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15