Prenumerata
NYC 05:02 pm | WWA 11:02 pm
1 USD = 3.7693 PLN
Środa 07 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 07 października 2015

Kociołek pochowany na Powązkach. Pogrzeb w cieniu protestu

Były PRL-owski wicepremier Stanisław Kociołek, współodpowiedzialny za masakrę stoczniowców na Wybrzeżu w 1970 roku, spoczął w środę na Powązkach Wojskowych. Podczas pogrzebu odbył się protest osób przekonanych, że zbrodniarz ten nie powinien zostać pochowany na tej prestiżowej nekropolii.
Środa 07 października 2015

Będzie ewakuacja Polaków z Mariupola

Rząd rozpoczyna akcję sprowadzania Polaków z Mariupola. Szef dyplomacji Grzegorz Schetyna powiedział, że operacja jest skomplikowana, a przygotowania do niej trwały od dawna. Grupa Polaków kilkakrotnie zwracała się do rządu o sprowadzenie do kraju w obawie przed nasileniem działań wojennych w Donbasie.
Wtorek 06 października 2015

Prezydent podpisał ustawę antysmogową

Na stronie internetowej prezydenta napisano, że ustawa antysmogowa umożliwi zastosowanie na szczeblu lokalnym prawnych narzędzi poprawy jakości powietrza i ochrony przed hałasem. Gminy będą mogły, na przykład, ograniczyć możliwość spalania węgla w piecach.
Wtorek 06 października 2015

Sprawdź polityka przed wyborami

“W nadchodzących wyborach o mandat parlamentarzysty ubiega aż 450 dotychczasowych posłów i senatorów. Dzięki naszej kampanii można sprawdzić, jakie podejmowali decyzje w czasie swojej aktywności w parlamencie” – mówi Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Wtorek 06 października 2015

“Tylko na prawdzie można zbudować coś dobrego”-Antoni Macierewicz i Marcin Gugulski na Greenpoincie

Antoni Macierewicz, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej oraz członek tej komisji Marcin Gugulski spotkali się w niedzielę wieczorem z Polonią na Greenpoincie. Wcześniej obaj politycy PIS wzięli udział w Paradzie Pułaskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15