Prenumerata
NYC 11:24 am | WWA 05:24 pm
1 USD = 3.7435 PLN
Wtorek 23 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 23 maja 2017

Anglojęzyczna biografia polskiego lotnika

Ukazała się pierwsza anglojęzyczna biografia polskiego asa lotnictwa myśliwskiego z drugiej wojny światowej, generała Stanisława Skalskiego. Był uczestnikiem kampanii wrześniowej oraz bitwy o Anglię.
Wtorek 23 maja 2017

Były minister przed komisją śledczą

Były minister transportu Sławomir Nowak powiedział przed Sejmową Komisją Śledczą ds. Amber Gold, że zakładał dobrą wolę Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jego przesłuchanie ma związek z wątkiem dotyczącym zakupu przez gdańską spółkę linii lotniczych OLT Express i nadzorem ministerstwa nad ULC.
Poniedziałek 22 maja 2017

W tym roku bez festiwalu w Opolu?

Posłowie PO chcą by Najwyższa Izba Kontroli zbadała budżet i organizację Festiwalu w Opolu. W poniedziałek władze Opola zerwały umowę z TVP uznając, że telewizja nie wywiązuje się z jej postanowień.
Poniedziałek 22 maja 2017

Zmarł Zbigniew Wodecki

Zmarł Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: "Izolda", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja". Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych. Laureat wielu konkursów i festiwali. 6 maja skończył 67 lat. 5 dni później przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala.

Poniedziałek 22 maja 2017

Euro w Polsce w 2025?

Komisja Europejska zamierza do 2025 roku wprowadzić wspólną walutę euro we wszystkich krajach unijnych - napisał "Frankfurter Algemeine Zeitung". Dziennik dotarł do protokołu z tajnego spotkania w Strasburgu, w którym wzięli udział przedstawiciele Komisji oraz kilku eurodeputowanych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15