Prenumerata
NYC 07:18 pm | WWA 01:18 am
1 USD = 3.074 PLN
Wtorek 22 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 lipca 2014

Likwidacja WSI przed komisję śledczą?

Sejm postanowił rozpatrzyć projekt Twojego Ruchu, który przewiduje zbadanie przez komisję śledczą, czy sposób likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych był zgodny z prawem. Według Jarosława Kaczyńskiego, to dowód na funkcjonowanie potężnego lobby prorosyjskiego w Polsce.
Wtorek 22 lipca 2014

Opłata za “stołki” w PSL

"Gazeta Wyborcza" dotarła do uchwały Rady Naczelnej PSL z 2003 roku. Określa ona dokładnie, że 3 procent od swojej pensji mają płacić urzędnicy agencji resortowych, dyrektorzy, szefowie spółek skarbu państwa, ale też parlamentarzyści, ministrowie, czy samorządowcy. Uchwała dotyczy osób "rekomendowanych przez PSL". Jest w niej też zapis dyscyplinujący, mówiący o tym, że kto nie odda 3 procent, straci rekomendację Stronnictwa.
Poniedziałek 21 lipca 2014

Sikorski: Polska nie jest bezpieczna

"Wojna na Ukrainie zagraża całej Europie. Polska nie może czuć się bezpieczna" – ostrzega Radosław Sikorski w wywiadach udzielonych dla niemieckiego "Welt am Sonntag" i hiszpańskiego dziennika "ABC".
Poniedziałek 21 lipca 2014

Zażalenie “Wprost” odrzucone

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ odrzucił dwa zażalenia złożone przez redaktora naczelnego tygodnika "Wprost" Sylwestra Latkowskiego w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Dotyczyły one wydania przez prokuraturę postanowienia o żądaniu przekazania nagrań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i o przeszukaniu redakcji "Wprost".
Poniedziałek 21 lipca 2014

Profesor Chazan z wypowiedzeniem

Profesor Bogdan Chazan nie jest już dyrektorem szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Przed południem w poniedziałek urzędnicy stołecznego ratusza wręczyli mu wypowiedzenie i tym samym obowiązki dyrektora szpitala im. Świętej Rodziny przejął jeden z zastępców.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15