Prenumerata
NYC 08:13 am | WWA 02:13 pm
Wtorek 18 grudnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 17 grudnia 2018

Dar Młodzieży w San Francisco

Dar Młodzieży jest już w Stanach Zjednoczonych. Żaglowiec, który kontynuuje rejs dookoła świata z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypłynie dziś do San Francisco na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
Niedziela 16 grudnia 2018

Wieńce dla amerykańskich żołnierzy

Przed świętami Bożego Narodzenia Amerykanie oddają hołd swoim bohaterom. W piątek na cmentarzach wojskowych w całym kraju ułożyli przy grobach setki tysięcy wieńców.
Sobota 15 grudnia 2018

W Nowym Jorku otwarto Izbę Pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej

W nowojorskim Centrum Polsko-Słowiańskim otwarta została Izba Pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Otwarciu towarzyszyła premiera filmu z udziałem profesora Jana Żaryna.
Piątek 14 grudnia 2018

Nowa strategia USA w Afryce

Stany Zjednoczone przeciwstawią się rosnącym wpływom i agresywnym działaniom Chin i Rosji w Afryce. To jeden z głównych celów nowej amerykańskiej strategii na kontynencie afrykańskim. Założenia strategii przedstawił w Waszyngtonie doradca prezydenta Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton.
Środa 12 grudnia 2018

Zastępca sekretarza stanu USA odwiedzi Polskę

Zastępca sekretarza stanu USA John J. Sullivan odwiedzi Warszawę. 19 grudnia polityk "potwierdzi niezachwiane zaangażowanie Ameryki na rzecz NATO" - poinformowała w komunikacie ambasada amerykańska w Polsce.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15