Prenumerata
NYC 11:09 am | WWA 05:09 pm
1 USD = 3.7869 PLN
Czwartek 03 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 03 września 2015

Filmowcy utrudniają życie na Greenpoincie - O włos od tragedii

Mieszkańcy polskiej dzielnicy coraz częściej skarżą się na ekipy filmowe, które na dobre w ostatnich tygodniach zadomowiły się na Greenpoincie. Praca filmowców nie tylko utrudnia im codzienne życie, ale nawet czasem stwarza zagrożenie.
Czwartek 03 września 2015

Kolejne Starbucksy z alkoholem?

Sieć kawiarni Starbucks stara się o pozwolenie na uruchomienie w Nowym Jorku kolejnych oddziałów mających w swojej ofercie nie tylko kawę, ale także alkohol.
Środa 02 września 2015

Obama wygrywa w sprawie Iranu

Prezydent Obama wygrywa polityczną batalię w sprawie porozumienia jądrowego z Iranem. Amerykański prezydent uzyskał poparcie 34 senatorów, co ma uniemożliwić przeciwnikom układu jego zablokowanie.
Środa 02 września 2015

Obława na zabójców policjanta

W Illinois w środę trwała obława na zabójców policjanta, który we wtorek został zastrzelony na służbie. 52-letni Charles Joseph Gliniewicz jest 26. funkcjonariuszem, który zginął od kul w tym roku.
Środa 02 września 2015

Urzędniczka z Kentucky nie chce udzielać ślubów gejom

Amerykańska urzędniczka może zostać ukarana za odmowę udzielenie ślubu parze gejów. Kim Davis z niewielkiej gminy Rowan w Kentucky nie chce podporządkować się obowiązującemu prawu, powołując się na klauzulę sumienia.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Jerzy “Jotka” Kędziora ma swój dzień w Miami

Polski artysta rzeźbiarz Jerzy "Jotka" Kędziora został wyróżniony w szczególny sposób przez mera Miami – Tomása P. Regalado. Począwszy od 2105 roku, dzień 27 lutego będzie każdego roku w Miami "Dniem Jerzego Kędziory".
Wtorek 01 września 2015

Z armii do biznesu - Polska lodziarnia na Hawajach

Rafał Stachowski, 40-letni weteran amerykańskiej armii, postanowił otworzyć na Hawajach własny biznes - lodziarnię. By ją uruchomić, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, a fundusze konieczne do przeprowadzenia remontu wynajętych pomieszczeń stara się pozyskać poprzez stronę internetową Kickstarter.
Wtorek 01 września 2015

Tancerze świetnie rozpoczęli sezon

W eleganckim hotelu The Marriott Marquis Times Square na Manhattanie, w dniach od 5 do 9 sierpnia 2015 roku, odbył się bardzo ważny turniej taneczny – Empire Dance Championships. Turniej ten otworzył oficjalnie – po miesięcznej przerwie – drugą połowę tegorocznego sezonu tanecznego.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Włoski festiwal z polskimi akcentami

Już w tym tygodniu odbędzie się na Ridgewood doroczny włoski festiwal, który na stałe wpisał się w historię tej dzielnicy. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie także polskich akcentów.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Opóźniony wypadek

Kiedy przydarzy się nam wypadek w pracy, bardzo często nie jesteśmy w stanie samodzielnie stwierdzić, czy nasze obrażenia są na tyle poważne, że powinniśmy zaprzestać dalszej pracy i podjąć leczenie. Podobnie było w przypadku 48-letniego kierownika nadzorującego pracę grupy elektryków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15