Prenumerata
NYC 04:33 am | WWA 10:33 am
1 USD = 3.117 PLN
Sobota 02 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 01 sierpnia 2014

Czy Ebola dotrze do USA?

Jeden z dwóch obywateli amerykańskich, walczących o życie i zmagających się z wirusem Ebola, ma zostać w najbliższych dniach przetransportowany na teren USA. Wiadomość ta wzbudziła niepokój w kraju.
Piątek 01 sierpnia 2014

Na pohybel sankcjom Putina

Od piątku import polskich owoców i warzyw w Rosji objęty jest embargiem. Solidaryzując się z polskimi producentami owoców i warzyw zachęcamy Polonię do przyłączenia się do naszej kampanii – "Jedz jabłka, zrób na złość Putinowi".
Piątek 01 sierpnia 2014

Kim jest przeciętny prezes?

Biały mężczyzna po pięćdziesiątce z dyplomem z Harvardu – najnowsze dane statystyczne potwierdzają, że tak wciąż wygląda przeciętny dyrektor generalny amerykańskiej spółki, czyli CEO.
Piątek 01 sierpnia 2014

Rowerzystka potrącona na Greenpoincie

Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty na Greenpoincie. Młoda kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana do Bellevue Hospital.
Piątek 01 sierpnia 2014

Kontrowersyjna reklama

Duże poruszenie wśród mieszkańców Greenpointu oraz sąsiadującej z nim północnej części Williamsburga wzbudziła reklama zachęcająca do zamieszkania w mającym powstać na pograniczu tych dzielnic wieżowcu.
Polonia - Więcej wiadomośći
Sobota 02 sierpnia 2014

Seniorzy uczcili Powstanie Warszawskie

Wyciem syren i minutą ciszy rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w metropolii nowojorskiej. Specjalną akademię połączoną z wystawą archiwalnych zdjęć powstańczych oraz prac plastycznych przygotowali seniorzy z Klubu "Krakus", działającego w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie.
Piątek 01 sierpnia 2014

Ze wspomnień powstańców warszawskich

Dziś prezentujemy wspomnienia powstańców warszawskich mieszkających w Nowym Jorku. "Wiedzieliśmy, że Armia Czerwona stoi po drugiej stronie Wisły. Liczyliśmy na jej pomoc – mówi Mieczysław Madejski. – Ale nas oszukano. Alianci też nas nie wsparli. Walczyliśmy sami". Swoimi przeżyciami z czytelnikami "Nowego Dziennika" dzielą się ponadto Zdzisław Augustyniak, Wanda Lorenc i Piotr Badmajew.
Piątek 01 sierpnia 2014

O Powstaniu Warszawskim dla nowojorskiej Polonii

Polonia w Nowym Jorku będzie miała okazję oglądać wyjątkową wystawę. Przygotowało ją, specjalnie dla Polonii, Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, a swojego patronatu udzielił Konsulat Generalny w Nowym Jorku,
Czwartek 31 lipca 2014

Upamiętniamy zryw ku wolności

Przypadającą w piątek 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nowojorska Polonia upamiętni podczas licznych uroczystości. "Nowy Dziennik" także oddaje cześć powstaniu i jego bohaterom, dedykując piątkowe i weekendowe wydanie tamtym wydarzeniom.
Czwartek 31 lipca 2014

Mural w hołdzie powstańcom

Choć mural to silny trend w sztuce współczesnej, to malowidło, jako jedno z nielicznych, porusza tematykę historyczną i jako jedyne – powstańczą. Jego autor Rafał Pisarczyk opowiada o swoim dziele i zaprasza na oficjalne odsłonięcie Warsaw Uprising Memorial.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15