Prenumerata
NYC 06:25 am | WWA 12:25 pm
1 USD = 3.8290 PLN
Poniedziałek 26 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 23 września 2016

3 dolary za przejazd metrem i autobusem?

MTA planuje podwyżkę cen biletów do 3 dolarów za jednorazowy przejazd. Nowy taryfikator ma wejść w życie w przyszłym roku.
Piątek 23 września 2016

Brak planu pokojowego po spotkaniu w Nowym Jorku w sprawie Syrii

Bez porozumienia zakończyło się spotkanie Międzynarodowej Grupy Wsparcia Syrii w Nowym Jorku. Amerykański sekretarz stanu John Kerry powiedział po rozmowach, że jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow nie mógł zapewnić, iż rosyjskie samoloty zaprzestaną lotów nad strefami walk.
Piątek 23 września 2016

Czy żona zamachowca znała plany męża?

Jak informują śledczy, żona mężczyzny podejrzanego o dokonanie zamachów w Nowym Jorku i New Jersey wróciła do Stanów Zjednoczonych. Od czerwca przebywała w Pakistanie. Na razie nie jest traktowana jako osoba podejrzana o współudział.
Czwartek 22 września 2016

Nowy plac zabaw na Greenpoincie

Nowoczesny plac zabaw powstał w okolicy szkoły PS 34 na Greenpoincie. Będą mogły z niego korzystać zarówno dzieci uczęszczające do tej placówki, jak i mieszkające w okolicy.
Czwartek 22 września 2016

Pozew za wojnę rasową

Demetrick Pennie, sierżant z Dallas, wniósł pozew przeciwko ruchowi Czarne Życie ma Znaczenie za, jak uważa, wywołanie wojny rasowej w USA. Oprócz tego w pozwie znalazły się też nazwiska Baracka Obamy, Hillary Clinton, Ala Sharptona i George'a Sorosa.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 września 2016

2 października spotkajmy się na 5 Alei - Zapowiada się wspaniała parada

Senator Anna Maria Anders, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, znany prezenter radiowy Bill Shibilski, a nawet Golec uOrkiestra i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk wezmą udział w tegorocznej Paradzie Pułaskiego, której po raz pierwszy od 13 lat będzie przewodziła kobieta – dr Donna Koch-Kapturski.
Niedziela 25 września 2016

Odchodzi prezes Fundacji Kościuszkowskiej

Prof. John Micgiel rezygnuje z funkcji prezesa Fundacji Kościuszkowskiej. Głównym powodem jego decyzji jest chęć kontynuowania pracy naukowej i akademickiej.
Sobota 24 września 2016

“Kapitan Wagner II” zacumował w Nowym Jorku

Żeglarze poszukujący śladów wielkich Polaków w pobliżu tzw. Wielkiej Pętli Ameryki dotarli do Nowego Jorku. Po trzydniowym pobycie w Wielkim Jabłku rozpoczęli ostatni etap swojej podróży, która zakończy się w Chicago.
Piątek 23 września 2016

Biskupia parafia na Ridgewood - Dziecięca msza u św. Macieja

Od końca września w kościele św. Macieja na Ridgewood rozpoczną się regularne dziecięce msze św. Parafię tę od kilu tygodni prowadzi nowy proboszcz, natomiast od dwóch miesięcy swoją posługę sprawuje tam nowy polski wikary.
Piątek 23 września 2016

Polski festiwal na Greenpoincie - Pokazaliśmy naszą kulturę i tradycję

Po raz trzeci odbył się Greenpoint Arts Block Festival promujący naszą tradycję i kulturę wśród mieszkańców dzielnicy, która do niedawna zdominowana była przez naszych rodaków, a od kilku lat przechodzi bardzo szybkie zmiany gentryfikacyjne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15