Prenumerata
NYC 07:52 am | WWA 01:52 pm
1 USD = 3.8203 PLN
Środa 24 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 19 sierpnia 2016

Lochte przeprasza za swe zachowanie podczas igrzysk

Medalista z Rio de Janeiro Ryan Lochte przeprosił za swoje zachowanie podczas incydentu na stacji benzynowej w tym mieście.
Piątek 19 sierpnia 2016

Przełomowy moment w kampanii: Trump żałuje niektórych słów

Donald Trump oświadczył, że żałuje niektórych sformułowań, jakich użył w czasie kampanii wyborczej. Kandydat republikanów nie wskazał na konkretne wypowiedzi albo osoby, które uraził. Niefortunne wypowiedzi tłumaczył niechęcią do przyjęcia języka polityków.
Piątek 19 sierpnia 2016

Jak to nie okup, to co?

Departament stanu USA zapewnia, że pieniądze nie były formą okupu. Jednak rząd Stanów Zjednoczonych przyznał, że uzależnił przekazanie Iranowi 400 milionów dolarów od uwolnienia amerykańskich zakładników.
Piątek 19 sierpnia 2016

Szef sztabu wyborczego Trumpa zrezygnował ze stanowiska

Paul Manafort, główny strateg kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, zrezygnował w piątek, 19 sierpnia, ze stanowiska. To kolejna zmiana w sztabie wyborczym Trumpa, która nastąpiła w jednym tygodniu i ma zmienić kierunek jego kampanii.
Czwartek 18 sierpnia 2016

ONZ przyniosło cholerę do Haiti

Organizacja Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy przyznała się do współodpowiedzialności za sprowadzenie cholery na Haiti. Choroba ta dotknęła setki tysięcy mieszkańców wyspy i spowodowała śmierć 10 tysięcy osób.
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 sierpnia 2016

22. Festiwal Kultury Polskiej na Maspeth

Wystawa malarstwa i grafiki, występ młodych talentów wokalnych oraz zespołu Gaudete, pokazy tańca, konkursy i zabawy dla dzieci, a także biesiada i zabawa taneczna dla dorosłych – to tylko niektóre atrakcje 22. Festiwalu Kultury Polskiej na Maspeth, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.
Czwartek 18 sierpnia 2016

Mariusz i Paweł potrzebują naszej pomocy

Wyjechali z grupą kolegów motocyklistów z Nowego Jorku i New Jersey na przejażdżkę. W drodze powrotnej, po zmroku, Paweł i Mariusz ulegli wypadkowi. Obaj leżą teraz w szpitalu i walczą o życie.
Czwartek 18 sierpnia 2016

Refleksyjny przystanek w gonitwie życia

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w Klimat Lounge na Manhattanie artyści malarze, graficy wystawiają swoje dzieła podczas spotkań organizowanych przez Mariana Żaka – prezesa New York Dance & Arts Innovation, Inc. Tym razem swoje prace na wystawie pt. "Together4" zaprezentowali Anna i Antoni Szoskowie.
Czwartek 18 sierpnia 2016

Śmiertelna przejażdżka

Do tragicznego wypadku samochodowego doszło na Brooklynie o 3:30 nad ranem. Trzech młodych mężczyzn wracało SUV-em z imprezy. Wszyscy, włącznie z kierowcą, byli pod wpływem alkoholu.
Środa 17 sierpnia 2016

Mieszkańcy Maspeth ostro zaprotestowali - “Nie” dla schroniska!

Setki osób, w tym przedstawiciele polonijnej społeczności, protestowały przeciwko schronisku dla bezdomnych, które ma powstać na Maspeth. Mieszkańcy tej dzielnicy swoje niezadowolenie wyrażali podczas spotkania z przedstawicielami miasta, a także przed hotelem Holiday Inn Express, który ma być zamieniony na przytułek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15