Prenumerata
NYC 11:23 am | WWA 05:23 pm
1 USD = 3.7331 PLN
Poniedziałek 26 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Zmarł wybitny geolog dr Jan Krasoń

W środę, 21 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł w Denver dr Jan Krasoń, jeden z najwybitniejszych geologów świata, prezes i założyciel GeoExplorers International, Inc. Wybitny naukowiec, który wywołał w Polsce łupkową rewolucję, przegrał długoletnią walkę z rakiem.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Poseł z Greenpointu kandydatem na przewodniczącego legislatury - Lentol zastąpi Silvera?

Poseł stanowy Joseph Lentol, reprezentujący m.in. Greenpoint, jest jednym z kandydatów na objęcie schedy po aresztowanym w czwartek Sheldonie Silverze.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

“Polskie obozy” na stronie CNN

Na kilka dni przed 70. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau na stronie internetowej telewizji CNN pojawiło się szkalujące Polskę określenie "Polish camps", czyli "polskie obozy". Na szczęście przekłamanie historyczne szybko zostało usunięte.
Niedziela 25 stycznia 2015

Zima nie daje za wygraną

W miniony weekend mieszkańcy metropolii nowojorskiej po raz kolejny przeżyli atak zimy. Opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a także mrozy czekają nas jeszcze przez najbliższych kilka dni.
Niedziela 25 stycznia 2015

O patriotyzmie w konsulacie

W sobotni wieczór sale nowojorskiego konsulatu pękały w szwach. Pojawiło się wielu młodych ludzi – uczniów polskich szkół dokształcających i harcerzy. Wszystko po to, aby posłuchać wykładów i podyskutować o patriotyzmie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15