Prenumerata
NYC 06:18 am | WWA 12:18 pm
Wtorek 24 kwietnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Wyjątkowe polskie eksponaty z wystawy w Nowym Jorku

Do Muzeum Historii Polski trafiły eksponaty z polskiej Wystawy Światowej w Nowym Jorku 1939 roku. Około 50 przedmiotów do Muzeum przekazała bratanica Jerzego Starczewskiego i spadkobierczyni jego zbiorów - Maria Starczewska-Lambasa.
Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Tusk stawił się przed sądem

Były premier Donald Tusk zeznawał przed Sądem Okręgowym w Warszawie.  Przewodniczący Rady Europejskiej został powołany na świadka w procesie, który dotyczy niedopełnienia obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. W sprawie jest oskarżony między innymi Tomasz Arabski, który w kwietniu 2010 roku był szefem kancelarii premiera.
Piątek 20 kwietnia 2018

Rosną obroty handlowe Polski i USA

Ścisłe partnerstwo polityczne pomiędzy Polską i USA powoduje szybki wzrost wymiany handlowej i otwiera rynek dla inwestorów - powiedział minister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Poniedziałek 16 kwietnia 2018

Ćwierć wieku współpracy polsko-amerykańskiej

Polskie wojsko współpracuje z Gwardią Narodową stanu Illinois od 25 lat. Rocznica nawiązania współpracy była okazją do spotkania szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasadorem USA Paulem Jonsem oraz z gubernatorem Illinois, Bruce'm Raunerem w Warszawie.
Poniedziałek 16 kwietnia 2018

Negocjują kolejne Patrioty

Polska rozpoczyna negocjacje w sprawie II fazy programu "Wisła", w ramach którego kupimy kolejne wyrzutnie Patriot. 28 marca minister obrony Mariusz Błaszczak podpisał umowę na I fazę na dostawy amerykańskich wyrzutni.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 18 kwietnia 2018

Pulitzer dla Martyny Majok

Statuetki tej przyznawanej w Stanach Zjednoczonych nagrody wręczono w 21 kategoriach - takich jak między innymi dziennikarstwo, literatura, dramaturgia i muzyka. W tym roku bezkonkurencyjna była redakcja dziennika "The New York Times". Dziennikarzy współpracujących z tym tytułem wyróżniono w 3 kategoriach. Na liście laureatów znalazła się również nasza rodaczka - Martyna Majok.
Środa 18 kwietnia 2018

Nie żyje była Pierwsza Dama

We wtorek zmarła Barbara Bush – żona George'a Herberta Walkera Busha, który był prezydentem USA w latach 1989-1993, a także matka George'a Busha – prezydenta Stanów Zjednoczonych w latach 2001-2009. Miała 92 lata.
Środa 18 kwietnia 2018

Polscy strażacy uhonorowani w nowojorskim Ratuszu

Strażacy z ochotniczych jednostek pożarniczych województwa kujawsko-pomorskiego otrzymali od nowojorskich radnych okolicznościową proklamację. Delegacja polskich pożarników wizytuje FDNY celem poznania nowoczesnych metod ratownictwa oraz prewencji.
Środa 11 kwietnia 2018

FBI u prawnika Donalda Trumpa

Agenci FBI dokonali rewizji w domu, biurze i pokoju hotelowym osobistego prawnika Donalda Trupa Michaela Cohena. Sprawa ma związek z podejrzeniami, że płacił on za milczenie aktorce kina porno, utrzymującej, że miała przygodę erotyczną z Donaldem Trumpem. Prezydent Trump określił działania FBI mianem haniebnych.
Środa 11 kwietnia 2018

USA odpowiedzą na atak w Syrii

Podczas poniedziałkowego, 9 kwietnia, posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w Nowym Jorku amerykańska ambasador przy ONZ zapowiedziała, że Stany Zjednoczone odpowiedzą na atak chemiczny w Syrii. Ambasador Rosji Wasilij Niebenzja przekonywał, że wydarzenia w syryjskim mieście Duma to prowokacja.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15