Prenumerata
NYC 11:52 pm | WWA 05:52 am
1 USD = 3.7457 PLN
Poniedziałek 29 maja 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 26 maja 2017

SWAP nagrodzony przez IPN

W Zamku Królewskim W Warszawie po raz szesnasty wręczone zostały Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”. Wśród wyróżnionych jest Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.
Czwartek 25 maja 2017

Odkryto ścianę straceń

W murach dawnego więzienia przy Rakowieckiej w Warszawie odkryto ścianę egzekucji Żołnierzy Wyklętych. To tam, w byłej katowni Urzędu Bezpieczeństwa, w latach 40. i 50. komuniści wykonali ponad 300 wyroków śmierci na żołnierzach i działaczach podziemia niepodległościowego.
Czwartek 25 maja 2017

Reduta pozywa za kłamstwo w gazecie

Reduta Dobrego Imienia złożyła pozew w sprawie cywilnej przeciwko hiszpańskiej gazecie "El Plais".  W dzienniku ukazał się tekst wskazujący, że Polacy są odpowiedzialni za są odpowiedzialni za Holokaust, w tym za „pogromy Żydów” oraz „polowania na Żydów”.
Czwartek 25 maja 2017

Orędzie z okazji rocznicy wyboru

Prezydent mówi, że ostatnie dwa lata to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych.  W orędziu radiowo-telewizyjnym z okazji drugiej rocznicy wyboru na urząd prezydenta Andrzej Duda powiedział, że przez ten czas obozowi Zjednoczonej Prawicy udało się przeprowadzić wiele istotnych reform, mimo że wielu w to nie wierzyło.
Środa 24 maja 2017

Dwoje polaków ofiarami zamachu w Manchesterze

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że brytyjskie służby potwierdziły, iż wśród ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu w Manchesterze znajduje się co najmniej dwoje obywateli RP, a jeden został ranny.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15