Prenumerata
NYC 03:55 pm | WWA 09:55 pm
1 USD = 3.3175 PLN
Wtorek 21 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 października 2014

Amerykańska ropa naftowa dla Orlenu

Grupa PKN Orlen zapowiada zwiększenie wydobycia węglowodorów w Kanadzie i spogląda na nowe źródła surowców energetycznych (ropy naftowej i gazu ziemnego) także w USA.
Wtorek 21 października 2014

Lewinsky: ukradli mi tożsamość

Monica Lewinsky, bohaterka słynnej afery seksualnej, wyznała właśnie podczas konferencji w Filadelfii, że uznaje się za pierwszą ofiarę cyberprzemocy i zadeklarowała, iż będzie pomagać innym osobom, które czują się atakowane oraz upokarzane za pośrednictwem internetu.
Wtorek 21 października 2014

Polonia chce postawić w Połańcu pomnik Kościuszce

Kilka miesięcy temu zrodził się pomysł powołania Uniwersal Polaniecki Kosciuszko Monument Foundation przy Polish American Association w Harrisburgu w stanie Pensylwania. Wybrany 8 października zarząd PAA zaakceptował ten pomysł i powierzył funkcję prezesa UPKMF i wiceprezesa PAA Stanisławowi Jarzynie.
Wtorek 21 października 2014

Koalicja przeciwko schronisku na Glendale

Powstała koalicja lokalnych organizacji działających na Glendale i Middle Village sprzeciwiających się pomysłowi budowy schroniska przy 78-16 Cooper Avenue. W działaniach wspierają ją mieszkańcy okolicznych dzielnic.
Poniedziałek 20 października 2014

Odprawa hufców

Hufiec harcerek "Mazowsze" oraz hufiec harcerzy "Kraków" działają w zachodniej części Stanów Zjednoczonych na obszarze stanów: Kalifornia, Arizona, Kolorado oraz Waszyngton, które liczą w sumie "zaledwie" ponad 1 milion kilometrów kwadratowych powierzchni. Niełatwo jest nam zebrać się razem. Często praca harcerska prowadzona jest przez ośrodki wyłącznie na swoich terenach, a harcerze spotykają się jedynie na biwakach czy obozach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15