Prenumerata
NYC 09:36 am | WWA 03:36 pm
1 USD = PLN
Środa 17 stycznia 2018
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 14 stycznia 2018

W naszym domu mówimy po polsku Odc.3 “Język kluczem do kariery zawodowej”

Jak dwujęzyczność może wpłynąć na wybór zawodowej ścieżki u młodych ludzi urodzonych poza granicami Polski? Czy znajomość drugiego języka może się przydać w znalezieniu wymarzonej pracy?
Czwartek 11 stycznia 2018

Trzej Królowie przybyli na Ridgewood

W minioną niedzielę w kościele św. Alojzego na Ridgewood pojawili się Trzej Królowie. Ich obecność związana była nie tylko ze świętem Objawienia Pańskiego, ale także z jasełkami, które wystawili uczniowie z działającej przy tej parafii Polskiej Szkoły Dokształcającej im. św. Wincentego Pallottiego.
Czwartek 11 stycznia 2018

W naszym domu mówimy po polsku. Odc. 2 “Język polski w polonijnym domu”

To kolejny odcinek z serii reportaży nakręconych m.in. przez nowojorską Fundację Dobra Polska Szkoła, która która od siedmiu lat prowadzi kampanię społeczną pod tym samym hasłem, której celem jest popularyzacja języka polskiego wśród polskich rodzin mieszkających na obczyźnie.
Czwartek 11 stycznia 2018

Uroczystość Centrali Polskich Szkół Dokształcających

W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się 10 grudnia 2017 roku tradycyjne świąteczne spotkanie opłatkowe przedstawicieli szkolnictwa polonijnego na Wschodnim Wybrzeżu połączone z wręczeniem Medali Komisji Edukacji Narodowej.
Środa 10 stycznia 2018

Powstał Legia Fan Club USA

W Nowym Jorku powstał fanklub Legii Warszawa. Jest to zarazem pierwsza tego typu inicjatywa kibiców obecnego mistrza Polski poza granicami kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15