Prenumerata
NYC 06:26 pm | WWA 12:26 am
1 USD = 3.9099 PLN
Wtorek 30 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 30 sierpnia 2016

Dane PESEL zagrożone

Około 1,4 miliona numerów PESEL polskich obywatel pobrało pięć kancelarii komorniczych. Na razie nie są znane powody tej aktywności, ale Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja, że nie ma mowy o groźnym wycieku, a raczej anomalii.
Wtorek 30 sierpnia 2016

Warszawa skusi bankierów z Londynu?

Polska zamierza przyciągnąć brytyjskich bankierów, myślących o opuszczeniu Wysp w związku z Brexitem. Korespondent "Financial Timesa" Henry Foy informuje z Warszawy, że wicepremier Mateusz Morawiecki przywiezie w czwartek do Londynu pakiet zachęt dla banków z City.
Poniedziałek 29 sierpnia 2016

“Smoleńsk” na gdyńskim festiwalu

Będzie specjalny, pozakonkursowy pokaz filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego w czasie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Poinformował o tym dyrektor artystyczny festiwalu Michał Oleszczyk.
Poniedziałek 29 sierpnia 2016

Bohaterowie z godnym pochówkiem

Danuta Siedzikówna "Inka" i Feliks Selmanowicz "Zagończyk" spoczęli w niedzielę na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Ostatniej drodze bohaterów niepodległościowego podziemia towarzyszyły tysiące osób z całej Polski – przede wszystkim ich rodziny, a także kombatanci i przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
Piątek 26 sierpnia 2016

Reprywatyzacja w stolicy wstrzymana

Hanna Gronkiewicz-Waltz wstrzymuje wszystkie zwroty nieruchomości w Warszawie. To efekt nieprawidłowości przy reprywatyzacji działki przy ulicy Chmielnej 70, która znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15