Prenumerata
NYC 02:54 am | WWA 08:54 am
1 USD = 4.0325 PLN
Poniedziałek 30 listopada 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Niedziela 29 listopada 2015

Bp Tadeusz Pieronek: otwarcie na uchodźców to nasz moralny obowiązek

“Jako polscy chrześcijanie, a także jako ludzie, powinniśmy być otwarci na uchodźców, ponieważ oni muszą uciekać z własnych krajów z powodu konfliktów zbrojnych, w obawie o własne życie i zdrowie” - podkreśla bp Tadeusz Pieronek.
Niedziela 29 listopada 2015

Szef MON: trzeba odbudować siłę narodu

W niedzielę w stolicy Polski odbyły się uroczystości z okazji 185. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas swojego wystąpienia powiedział m.in., że należy “odbudować wewnętrzną siłę narodu, tak by nigdy więcej Polska nie zależała od sił zewnętrznych”.
Piątek 27 listopada 2015

Sejm anulował wybór sędziów TK

Sejm anulował wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W każdym z pięciu głosowań uchwały w sprawie stwierdzenia mocy prawnej wyboru sędziów zostały przegłosowane dużą przewagą głosów przez posłów PiS oraz klubu Kukiz'15. Przeciwne były kluby Nowoczesnej i PSL. Politycy PO w geście protestu podczas debaty opuścili sejmową salę.
Piątek 27 listopada 2015

Polska nie wyda Polańskiego

Roman Polański nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Krakowska prokuratura postanowiła nie składać zażalenia na decyzję sądu o odmowie ekstradycji reżysera. Jak powiedział prokurator Janusz Hnatko, śledczy nie znaleźli do tego podstaw prawnych.
Wtorek 24 listopada 2015

Kolejni repatrianci już w Polsce

Premier Beata Szydło powitała Polaków ewakuowanych z Mariupola na Ukrainie. Podczas ceremonii na lotnisku wojskowym koło Malborka premier powiedziała, że bardzo się cieszy z przybycia Polaków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15