Prenumerata
NYC 04:21 pm | WWA 10:21 pm
1 USD = 3.0312 PLN
Środa 23 kwietnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 23 kwietnia 2014

Rosyjskie embargo jest blisko?

Rosja straszy embargiem na polskie warzywa i owoce. Według rosyjskich mediów, tamtejsze służby sanitarne mają zastrzeżenia do jakości polskich produktów. Rosjanie dopatrzyli się przekroczeń norm zawartości pestycydów i azotanów. Szef służb nadzorczych Siergiej Dankwert miał zwrócić się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego o naprawienie tej sytuacji.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Adamek na politycznym ringu

Od decyzji Tomasza Adamka o wejściu na polityczny ring minęło kilka tygodni, ale bokser dostał już pierwszy cios. Do nokautu daleko, ale mieszkający w Jersey City polski pięściarz przekonuje się na własnej skórze o ryzyku związanym z karierą polityczną.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Unia energetyczna według Tuska

Uzależnienie od rosyjskiej energii powoduje, że Europa jest słaba - pisze premier Donald Tusk w artykule opublikowanym na łamach dziennika "Financial Times". Dla złamania rosyjskiego monopolu proponuje powołanie jednej europejskiej instytucji, która kupowałaby gaz dla wszystkich państw członkowskich UE, i stworzenie unii energetycznej.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Dwa spotkania w konsulacie

Na dwa wieczory autorskie zaprasza w najbliższych dniach nowojorski Konsulat Generalny. Pierwszy to spotkanie z Jackiem Mayerem, autorem książki o Irenie Sendlerowej, drugi – z piosenkarką Urszulą Dudziak, która zaprezentuje swoją autobiografię i nową płytę.
Wtorek 22 kwietnia 2014

Lech Wałęsa wraca do “Solidarności”

"Kapitaliści za dużo sobie pozwalają, pozwoliłem budować kapitalizm, ale teraz trzeba go okiełznać" – tłumaczy swoją decyzję Lech Wałęsa. Były prezydent czeka teraz na reakcję drugiej strony i deklaruje, że ponownie chce być aktywnym członkiem "Solidarności".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15