Prenumerata
NYC 11:01 pm | WWA 05:01 am
1 USD = 3.7980 PLN
Wtorek 03 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 maja 2016

Za 3,5 roku polonijny senator

Już w następnych wyborach parlamentarnych Polonia wybierze swojego senatora. Jak zapowiada wiceszef MSZ Jan Dziedziczak, taka osoba ma zabiegać o interesy Polaków rozsianych po świecie.
Poniedziałek 02 maja 2016

Nowelizacja Karty Polaka coraz bliżej

Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak chce, by ustawy repatriacyjna i o Karcie Polaka zostały przyjęte jeszcze w tym roku. Pierwszy z dokumentów nie trafił jeszcze do parlamentu, zaś przepisy o Karcie Polaka w piątek przyjął Senat.
Poniedziałek 02 maja 2016

Dzień Flagi w Polsce

W całej Polsce w poniedziałek odbywały się uroczystości i wydarzenia związane z Dniem Flagi. W Warszawie uczestniczyli w nich przedstawiciele najwyższych władz państwowych.
Poniedziałek 02 maja 2016

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja w Polsce to nie tylko Dzień Flagi, ale także święto Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji były życzenia dla rodaków mieszkających poza krajem, a także prezent dla uczniów szkół polonijnych.
Sobota 30 kwietnia 2016

Zbadają polski wątek “Panama Papers”

Specjalny zespół prokuratorów zbada polskie wątki w aferze "Panama Papers" – informuje na swojej stronie Prokuratura Krajowa. W skład zespołu wejdą prokuratorzy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przedstawiciele kontroli skarbowej i resortu finansów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15