Prenumerata
NYC 09:38 am | WWA 03:38 pm
1 USD = 3.8059 PLN
Środa 27 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 maja 2015

Wybory i… po wyborach. Co może Komorowski? A co Duda?

9 maja Państwowa Komisja Wyborcza przekaże Andrzejowi Dudzie zaświadczenie o wyborze na prezydenta. Zaprzysiężenie nastąpi dopiero 6 sierpnia. Ponad dwa miesiące w Polsce będzie funkcjonował urzędujący prezydent oraz nowo wybrany prezydent elekt. Jakie może przynieść to efekty?
Wtorek 26 maja 2015

Sztaby podsumowują wybory

Sztaby Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości podsumowują wybory prezydenckie. Choć nastroje w PO są minorowe, to partia postanowiła nie wyciągać konsekwencji personalnych za porażkę swojego kandydata. PiS natomiast zapowiada przekształcenie osób odpowiadających za sukces Andrzeja Dudy w jego polityczne zaplecze.
Poniedziałek 25 maja 2015

Prezydent Andrzej Duda

Państwowa Komisja wyborcza potwierdziła w poniedziałek sondażowe wyniki wyborów, które zostały opublikowane w niedzielę. Nowym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej został Andrzej Duda. Co to oznacza dla amerykańskiej Polonii, która oddała na niego 80 procent swoich głosów, i kiedy można spodziewać się wizyty nowego prezydenta w USA, zapytaliśmy członka jego sztabu Adama Kwiatkowskiego.
Poniedziałek 25 maja 2015

Komorowski wycofuje wyborczy projekt

Po porażce wyborczej Bronisław Komorowski wycofuje z konsultacji projekt ustawy emerytalnej, zgłoszony w trakcie kampanii. Zakładał on, że osoby z 40-letnim stażem pracy nie musiałyby czekać do 67. roku życia, aby otrzymać emeryturę.
Poniedziałek 25 maja 2015

Sondaże wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy

Według sondażu Ipsos late poll dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsatu News Andrzej Duda uzyskał 52 proc. głosów. Ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski zdobył 48 proc. To wstępne, sondażowe wyniki wyborów prezydenckich.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15