Prenumerata
NYC 10:55 pm | WWA 04:55 am
1 USD = 3.7150 PLN
Wtorek 21 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 kwietnia 2015

Promocja Polski musi zmienić kierunek

Wpadka szefa FBI z próbą obarczenia Polaków winą za Holokaust jest kolejnym przykładem na niezbyt trafny kierunek promocji Polski, która nie dociera z historyczną prawdą do szerszej publiki międzynarodowej. W Polsce pojawiają się pomysły na utworzenie specjalnej komórki w Kancelarii Prezydenta, a także zmianę kierunku działania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Swoje propozycje na łamach “Nowego Dziennika” przedstawiają ludzie kultury z Nowego Jorku.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

OBWE skontroluje wybory

Międzynarodowi obserwatorzy chcą się przyjrzeć polskim procedurom wyborczym przy okazji jesiennych wyborów do parlamentu - poinformował dziennik „Rzeczpospolita”.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie

Przed Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie upamiętniono walczących w 1943 roku powstańców. Dziś mija 72. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Pod pomnikiem złożono kwiaty oraz odczytano imiona i nazwiska dowódców grup bojowych uczestniczących w powstaniu.
Poniedziałek 20 kwietnia 2015

Skontaktuję się z Waszyngtonem. Słowa szefa FBI obraźliwe i błędne

Stephen Mull ubolewa nad słowami szefa FBI, który mówił o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust. Ambasador USA w Polsce na niedzielnym spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wyraził żal i zapewniał, że nie jest to oficjalne stanowisko Stanów Zjednoczonych.
Niedziela 19 kwietnia 2015

Dołączmy do Nocnych Wilków

SLD proponuje, by polscy motocykliści towarzyszyli swoim rosyjskim kolegom. Sam Sojusz deklaruje, że 20 jego działaczy weźmie udział w takiej akcji, jeśli "Nocne Wilki" zostaną wpuszczone do Polski.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15