Prenumerata
NYC 08:24 pm | WWA 01:24 am
Czwartek 22 marca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Środa 21 marca 2018

Adam Kwiatkowski persona non grata na Ukrainie?

Radni obwodu lwowskiego domagają się zakazu wjazdu na Ukrainę dla dobrze znanego amerykańskiej Polonii ministra kancelarii prezydenta Adama Kwiatkowskiego. Lwowscy deputowani zwrócili się z apelem w tej sprawie między innymi do prezydenta Petra Poroszenki, Służby Bezpieczeństwa oraz ukraińskiego MSZ.
Środa 21 marca 2018

Szef MSZ o roli Polonii

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w expose dotyczącym kierunków polskiej polityki zagranicznej zwrócił uwagę na znaczenie Polonii w budowaniu narodowej wspólnoty. Przypomniał, że poza granicami Polski żyje obecnie około 20 milionów naszych rodaków lub osób o polskich korzeniach. "Pamiętamy o niej zwłaszcza w roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania niepodległości" - dodał.
Środa 21 marca 2018

Samoloty LOT w narodowych barwach

Polskie Linie Lotnicze LOT przyłączą się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O szczegółach poinformował prezes spółki Rafał Milczarski. Już w przyszłym tygodniu na wszystkich samolotach pojawią się naklejki ze stylizowanym napisem „niepodległa”. Natomiast jesienią pojawią się dwa samoloty w narodowych barwach.
Wtorek 20 marca 2018

LOT-em na Hawaje

Polskie Linie Lotnicze LOT podpiszą porozumienie z liniami Alaska Airlines. Amerykański przewoźnik obsługuje kilkadziesiąt połączeń krajowych i kilka zagranicznych.
Wtorek 20 marca 2018

Merkel z wizytą w Warszawie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odbyła jednodniową wizytę w Polsce. W Warszawie spotkała się z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, a następnie z prezydentem Andrzejem Dudą. Głównymi tematami rozmów były kwestie związane z polityką azylową, sprawy związane z przyjmowaniem uchodźców, a także kwestie dotyczące budżetu Unii Europejskiej.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15