Prenumerata
NYC 02:03 am | WWA 08:03 am
1 USD = 3.7692 PLN
Piątek 29 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 maja 2015

Trybunał ponad prawem?

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego napisali ustawę dotyczącą samych siebie i zwiększającą ich kompetencje. Projekt przedstawił jako swój Bronisław Komorowski. W środę zaakceptowali go posłowie i jeśli to samo zrobią senatorowie, to droga do pozbawienia władzy prezydenta będzie otwarta.
Czwartek 28 maja 2015

Zbadają nieważne głosy

Eksperci sprawdzą losowo wybrane karty do głosowania z wyborów samorządowych. Chcą się dowiedzieć, co spowodowało rekordową liczbę nieważnych głosów.
Środa 27 maja 2015

Postawił na Komorowskiego i… przegrał “malucha”

Publicysta Jacek Żakowski z tygodnika „Polityka” w końcu wywiąże się z danej kilka miesięcy temu obietnicy i kupi fiata 126p Mateuszowi Rojewskiemu z Forum Młodych PiS. To efekt zakładu między panami o to, kto wygra majowe wybory, do którego doszło w jednym z programów TVP. Żakowski postawił na Komorowskiego i teraz musi zapłacić za czerwonego “malucha”.
Środa 27 maja 2015

Domosławski ma przeprosić wdowę po Kapuścińskim

Artur Domosławski ma napisać list z przeprosinami do Alicji Kapuścińskiej. Nie może też rozpowszechniać biografii o jej mężu Ryszardzie, jeżeli nadal będzie zawierać rozdział "O miłości i innych demonach". Tak wygląda nieprawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie o ochronę dóbr osobistych wdowy po sławnym reportażyście.
Środa 27 maja 2015

Sławomir Nowak nie zapłaci 20 tys zł. za “zegarek”

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok w sprawie Sławomira Nowaka i umorzył postępowanie karne wobec niego. Były minister transportu i były poseł PO został skazany w pierwszej instancji na 20 tysięcy złotych grzywny za zatajenie w pięciu oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15