Prenumerata
NYC 06:40 am | WWA 12:40 pm
1 USD = 3.8170 PLN
Poniedziałek 02 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 30 kwietnia 2016

Zbadają polski wątek “Panama Papers”

Specjalny zespół prokuratorów zbada polskie wątki w aferze "Panama Papers" – informuje na swojej stronie Prokuratura Krajowa. W skład zespołu wejdą prokuratorzy, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przedstawiciele kontroli skarbowej i resortu finansów.
Piątek 29 kwietnia 2016

Szlaban dla Nocnych Wilków

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zgadza się na wjazd do Polski rosyjskich Nocnych Wilków. Decyzję tę uzasadniono "zapewnieniem ochrony porządku publicznego". Odmowa spotkała się już z ostrą odpowiedzią strony rosyjskiej i zaproszeniem polskiej ambasador w Moskwie na dywanik.
Piątek 29 kwietnia 2016

Major Hubal odnaleziony?

Na cmentarzu rzymskokatolickim w Inowłodzu w Łódzkiem prawdopodobnie odkopano szczątki majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Teraz przeprowadzone zostaną badania genetyczne.
Piątek 29 kwietnia 2016

Jest propozycja kompromisu w sprawie TK

Skład pełny, wynoszący co najmniej 11 sędziów, oraz wyjątki w zasadzie rozpatrywania spraw w kolejności ich wpływu do Trybunału Konstytucyjnego. To niektóre zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Posłowie tej partii złożyli u marszałka Sejmu projekt nowelizacji.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Nowy sędzia w Trybunale

Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Zbigniewa Jędrzejewskiego. Sejm wybrał go do Trybunału 14 kwietnia. Zbigniew Jędrzejewski zastępuje w Trybunale Konstytucyjnym kończącego kadencję Mirosława Granata.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15