Prenumerata
NYC 09:23 am | WWA 03:23 pm
1 USD = 3.7381 PLN
Poniedziałek 26 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 26 stycznia 2015

Zmarł wybitny geolog dr Jan Krasoń

W środę, 21 stycznia, w wieku 83 lat, zmarł w Denver dr Jan Krasoń, jeden z najwybitniejszych geologów świata, prezes i założyciel GeoExplorers International, Inc. Wybitny naukowiec, który wywołał w Polsce łupkową rewolucję, przegrał długoletnią walkę z rakiem.
Poniedziałek 26 stycznia 2015

“Polskie obozy” na stronie CNN

Na kilka dni przed 70. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau na stronie internetowej telewizji CNN pojawiło się szkalujące Polskę określenie "Polish camps", czyli "polskie obozy". Na szczęście przekłamanie historyczne szybko zostało usunięte.
Niedziela 25 stycznia 2015

Rolnicy grożą protestami: pięć dni dla premier Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz ma czas do piątku, aby się z nami spotkać. W przeciwnym razie Warszawę zaleją rzesze rolników – grożą producenci żywności zrzeszeni w OPZZ. Podkreślają, że sytuacja w rolnictwie wymaga interwencji władz.
Niedziela 25 stycznia 2015

Frankowicze na ulicach

W większych miastach w całej Polsce protestowali frankowicze. To osoby, które wzięły kredyty hipoteczne w szwajcarskiej walucie. W ciągu ostatnich 10 dni ich raty wzrosły o blisko 20 procent. Ci, którzy zebrali się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim, podkreślali, że nie oczekują pomocy finansowej od państwa, ale pomocy prawnej w rozwiązaniu problemu.
Niedziela 25 stycznia 2015

Kukiz na prezydenta?

"Jeżeli będzie trzeba, wystartuję w tegorocznych wyborach prezydenta Polski" – powiedział portalowi GazetaWroclawska.pl Paweł Kukiz, znany muzyk i radny sejmiku dolnośląskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15