Prenumerata
NYC 05:01 pm | WWA 11:01 pm
1 USD = 3.7945 PLN
Piątek 04 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 04 września 2015

7 mln dol. za życie

Wycena wartości czyjegoś życia w dolarach może wydawać się czymś moralnie niepoprawnym i niedopuszczalnym. Jednakże ta nieprzyjemna kalkulacja jest nieunikniona w przypadku, gdy rodzina chce uzyskać odszkodowanie po tragicznie zmarłym bliskim.
Piątek 04 września 2015

Trump podpisał lojalkę

Donald Trump podpisał w czwartek zobowiązanie, że w razie nieuzyskania nominacji w wyborach prezydenckich, nie będzie startował w wyborach z ramienia innej partii oraz że poprze kandydata, który uzyska nominację Partii Republikańskiej.
Piątek 04 września 2015

Urzędniczka z Kentucky poszła do więzienia

Kim Davis – urzędniczka (city clerk) z niewielkiego miasteczka w Kentucky, która stała się w USA symbolem sprzeciwu wobec małżeństw homoseksualnych, w czwartek za odmowę wydawania aktów małżeństwa parom gejowskim została aresztowana.
Czwartek 03 września 2015

Nasze drogie szkoły

Pierwsze dni roku szkolnego wymuszają na rodzicach uczniów sięgnięcie do kieszeni. Koszty wyprawki w tym roku są nieco wyższe niż w ubiegłym - zarówno w Nowym Jorku, jak i New Jersey. Tymczasem pojawiają się nowe pomysły, jak nieco ulżyć w tych wydatkach.
Czwartek 03 września 2015

Najbezpieczniejsze wakacje od wielu lat w Wielkim Jabłku

"Biorąc pod uwagę liczbę strzelanin i morderstw, to było najbezpieczniejsze lato, jakie mieliśmy w ciągu ostatnich 25 lat" - stwierdził William Bratton, komisarz nowojorskiej policji.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Jerzy “Jotka” Kędziora ma swój dzień w Miami

Polski artysta rzeźbiarz Jerzy "Jotka" Kędziora został wyróżniony w szczególny sposób przez mera Miami – Tomása P. Regalado. Począwszy od 2105 roku, dzień 27 lutego będzie każdego roku w Miami "Dniem Jerzego Kędziory".
Wtorek 01 września 2015

Z armii do biznesu - Polska lodziarnia na Hawajach

Rafał Stachowski, 40-letni weteran amerykańskiej armii, postanowił otworzyć na Hawajach własny biznes - lodziarnię. By ją uruchomić, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, a fundusze konieczne do przeprowadzenia remontu wynajętych pomieszczeń stara się pozyskać poprzez stronę internetową Kickstarter.
Wtorek 01 września 2015

Tancerze świetnie rozpoczęli sezon

W eleganckim hotelu The Marriott Marquis Times Square na Manhattanie, w dniach od 5 do 9 sierpnia 2015 roku, odbył się bardzo ważny turniej taneczny – Empire Dance Championships. Turniej ten otworzył oficjalnie – po miesięcznej przerwie – drugą połowę tegorocznego sezonu tanecznego.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Włoski festiwal z polskimi akcentami

Już w tym tygodniu odbędzie się na Ridgewood doroczny włoski festiwal, który na stałe wpisał się w historię tej dzielnicy. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie także polskich akcentów.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Opóźniony wypadek

Kiedy przydarzy się nam wypadek w pracy, bardzo często nie jesteśmy w stanie samodzielnie stwierdzić, czy nasze obrażenia są na tyle poważne, że powinniśmy zaprzestać dalszej pracy i podjąć leczenie. Podobnie było w przypadku 48-letniego kierownika nadzorującego pracę grupy elektryków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15