Prenumerata
NYC 09:32 pm | WWA 03:32 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 stycznia 2019

Sąd Najwyższy przywraca zakaz dotyczący osób transpłciowych w wojsku

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych tymczasowo przywrócił obowiązywanie zakazu przyjmowania do służby wojskowej osób transpłciowych. Zakaz taki wprowadził w połowie ubiegłego roku prezydent Donald Trump, ale został on zablokowany przez sądy niższej instancji.
Wtorek 22 stycznia 2019

Trzy nominacje do Oscarów dla “Zimnej Wojny”

3 nominacje do Oscarów dla filmu Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Ogłosiła je amerykańska Akademia Filmowa. Polski film otrzymał je w kategoriach: najlepszy obraz zagraniczny, zdjęcia - nominacja dla Łukasza Żala oraz w kategorii reżyseria - nominacja dla Pawła Pawlikowskiego.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Dzień Martina Luthera Kinga

Amerykanie obchodzą dziś święto Martina Luthera Kinga. Z tej okazji w Stanach Zjednoczonych odbywają się marsze przeciwko dyskryminacji, czyny społeczne i akademie. Hołd Kingowi oddał też prezydent Donald Trump.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Donald Trump o sukcesach swej prezydentury

„Razem budujemy bezpieczną, silną i dumną Amerykę” - tak pierwsze dwa lata swojej prezydentury podsumował Donald Trump. W oświadczeniu wydanym z okazji rocznicy, Biały Dom podkreślał dobre wyniki gospodarcze, renegocjację porozumień handlowych i walkę o amerykańskie interesy w relacjach międzynarodowych.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Za prezydentury Trumpa Polska i USA zacieśniły współpracę

Pierwsze dwa lata kadencji Donalda Trumpa w relacjach polsko-amerykańskich był to okres bliskiej współpracy politycznej oraz zacieśnienia relacji obronnych. W stosunkach dyplomatycznych Warszawy z Waszyngtonem pojawił się także zgrzyt, jakim był spór o ustawę o IPN.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15