Prenumerata
NYC 05:07 am | WWA 11:07 am
1 USD = 3.2114 PLN
Wtorek 02 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 01 września 2014

A więc wojna! (...) Od dziś wszyscy jesteśmy żołnierzami - 75 lat temu Niemcy zaatakowali Polskę

"Halo! Tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano o godzinie 5 minut 40 siły niemieckie przekroczyły granicę z Polską, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. (...) A więc woja" – tak brzmiał komunikat radiowy, informujący Polaków o wybuchu II wojny światowej. W 75. rocznicę tych wydarzeń najpierw na Westerplatte w Gdańsku, a później w innych miastach Polski oddano hołd poległym polskim bohaterom.
Sobota 30 sierpnia 2014

Tusk przewodniczącym RE, będzie premierem do listopada

Donald Tusk został zaprezentowany na konferencji w Brukseli jako nowy szef Rady Europejskiej. Zdecydowali o tym przywódcy unijni na nadzwyczajnym szczycie.
Sobota 30 sierpnia 2014

Będzie komisja śledcza do spraw WSI? Projektu nie odrzucono

W Sejmie przepadł wniosek PiS o odrzucenie projektu uchwały w pierwszym czytaniu. Głosowało za nim 163 posłów, 277 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu. Sprawą zajmie się więc sejmowa komisja.
Sobota 30 sierpnia 2014

Eksperci: Tusk wyeliminował wszystkich następców. To koniec Platformy?

Na razie nieoficjalnie, ale jednak – premier rządu Donald Tusk zgodził się, by objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej. Międzynarodowe źródła donoszą, że ma poparcie większości unijnych przywódców, więc wybrany zostanie tym bardziej, że sam jest na "tak", mimo że na "nie" są jego partyjni koledzy. W kuluarach mówi się nawet, że w PO zapanowała panika, bo odejście Tuska może oznaczać koniec Platformy Obywatelskiej.
Piątek 29 sierpnia 2014

Pierwsze pieniądze dla sadowników z UE

125 milionów wsparcia dla rolników i sadowników formalnie przyjęte przez Komisję Europejską. W sobotę odpowiedni akt w tej sprawie będzie opublikowany w unijnym Dzienniku Urzędowym. Do ostatecznego tekstu nie wprowadzono jednak zmian, o które zabiegała Polska.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15