Prenumerata
NYC 02:50 am | WWA 08:50 am
1 USD = 3.7192 PLN
Piątek 30 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 stycznia 2015

Będzie kolejna ewakuacja? Polacy z Mariupola proszą o pomoc

Pięćdziesiąt osób z Kartą Polaka z Mariupola na wschodniej Ukrainie prosi o pomoc i szansę zamieszkania w Polsce. Listy chętnych do wyjazdu zbierają i uzupełniają katolickie parafie na Ukrainie. W środę MSZ wykluczył ewakuacje. Dzień później dał nadzieję, że Polska zaoferuje jednak pomoc.
Czwartek 29 stycznia 2015

Wybory policzą ręcznie

Państwowa Komisja Wyborcza kończy przygotowania do wyborów prezydenckich. W najbliższą środę marszałek Sejmu Radosław Sikorski ogłosi termin wyborów. PKW poinformowała również, że wszystkie wybory w 2015 roku będą liczone ręcznie.
Środa 28 stycznia 2015

Polacy z Mariupola chcą ewakuacji

Kolejni Polacy chcą opuścić Ukrainę i schronić się w Polsce. Tym razem chodzi o osoby zamieszkujące tereny ostrzeliwanego przez prorosyjskich separatystów miasta Mariupol. Polski MSZ odmawia ewakuacji i nie daje nadziei na pomoc.
Środa 28 stycznia 2015

Nowak wraca do polityki?

Pod koniec grudnia ubiegłego roku były minister w rządzie Donalda Tuska – Sławomir Nowak pożegnał się z polityką. Zmusiła go do tego sytuacja. Był on “bohaterem”, dwóch afer, które pogrążyły go jako człowieka i polityka. Okazuje się jednak, że i tym razem słowa ministra były niewiele warte. Według nieoficjalnych informacji, Nowak będzie pracował w Komisji Europejskiej.
Wtorek 27 stycznia 2015

Będzie wymiana danych Polska – USA

Polska będzie wysyłać do Stanów Zjednoczonych informacje na temat przebywających w kraju amerykańskich podatników. Rząd przyjął projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15