Prenumerata
NYC 10:44 pm | WWA 04:44 am
1 USD = 3.9059 PLN
Niedziela 14 lutego 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 12 lutego 2016

Wspólny język Polski i Niemiec

Migracje i kwestia brytyjska w Unii Europejskiej – to najważniejsze tematy piątkowego spotkania Beaty Szydło z kanclerz Angelą Merkel w Berlinie. Rozmawiano także o lipcowym szczycie NATO i o unii energetycznej.
Piątek 12 lutego 2016

Historyczne spotkanie po dwóch latach tajnych rokowań

Na piątek zaplanowane jest spotkanie papieża Franciszka z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem. Wydarzenie to jest uważane za kluczowe w historii chrześcijaństwa od czasu schizmy z 1054 roku. Do tej pory, mimo zabiegów Kościoła katolickiego, cerkiew odpowiadała, że nie ma przesłanek do takich rozmów.
Czwartek 11 lutego 2016

NATO wzmocni wschodnią flankę

NATO wzmocni bezpieczeństwo krajów na wschodzie Europy. Taka decyzja została podjęta na trwającym w Brukseli spotkaniu ministrów obrony krajów sojuszu. Na razie nie ma szczegółowych rozwiązań. Mają one być znane na wiosnę, gdy do pracy przystąpią wojskowi planiści.
Środa 10 lutego 2016

Wzmocnią obecność NATO w Polsce?

Wzmocnienie wschodniej części Europy, migranci oraz Gruzja – to najważniejsze tematy rozpoczętego w środę w Brukseli dwudniowego spotkania ministrów obrony krajów NATO. To jedno z najważniejszych spotkań przed lipcowym szczytem paktu w Warszawie. Politycy mają podjąć decyzje o dalszym wzmacnianiu obecności na wschodzie Europy, w tym m.in. w Polsce.
Środa 10 lutego 2016

UNESCO wesprze uroczystości kościuszkowskie

Przyszłoroczne obchody związane z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki swoim patronatem obejmie UNESCO.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15