Prenumerata
NYC 06:30 pm | WWA 12:30 am
1 USD = 3.8882 PLN
Piątek 06 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 06 maja 2016

Czeski hołd dla polskich żołnierzy

W czeskim Holiszowie oddano hołd żołnierzom Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, którzy wyzwolili niemiecki obóz koncentracyjny Holleischen. W uroczystości z okazji 71. rocznicy wyzwolenia obozu udział wzięli między innymi kombatanci ze Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz mieszkańcy Holiszowa.
Piątek 06 maja 2016

KE krytykuje kraje Grupy Wyszehradzkiej

Komisja Europejska krytykuje kraje, które odrzucają jej plany i nie chcą przyjmować uchodźców. Chodzi o propozycję stałego systemu podziału uciekinierów między unijne państwa i wysoką cenę wykupu z tego obowiązku.
Czwartek 05 maja 2016

Polak kandydatem na burmistrza Londynu

Chce bronić emigrantów znad Wisły i budować nowe mieszkania. Urodzony na Wyspach Polak, Jan Żyliński startuje w wyścigu o fotel burmistrza Londynu. I choć realnych szans nie ma, to zapewnia, że nie to jest najważniejsze.
Czwartek 05 maja 2016

Z wizytą u Polonii w Kazachstanie

Marszałek Senatu podziękował władzom w Kazachstanie za pomoc Polakom. Stanisław Karczewski podczas wizyty w tym kraju spotkał się z prezydentem Nursułtanem Nazarbajewem, przewodniczącym Izby Reprezentantów Baktykożanem Izmuchambetowem i przewodniczącym Senatu Kasymą-Żomartem Tokajewem.
Środa 04 maja 2016

Papież z życzeniami dla Polaków

Nazajutrz po święcie Trzeciego Maja papież Franciszek życzył, by religia cieszyła się w Polsce wolnością, a ona rozwijała się w pokoju. Życzenia te skierował do Polaków biorących udział w środowej audiencji generalnej, a za ich pośrednictwem do wszystkich w kraju i za granicą.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15