Prenumerata
NYC 05:09 pm | WWA 11:09 pm
1 USD = PLN
Niedziela 21 stycznia 2018
RSS: Dołącz do nas:
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 16 stycznia 2018

Przygoński wciąż szósty

Za nami 10 etapów 40. Rajdu Dakar. Z ponad pół tysiąca uczestników, którzy stanęli na starcie, zostało niewiele ponad dwustu. Odpadli kolejni faworyci. Po peruwiańskich piaskach, przyszła kolej na boliwijskie płaskowyże i argentyńskie upały.
Wtorek 16 stycznia 2018

Dobry początek Radwańskiej i Linette • Pogrom Amerykanek

Z trzech Polek, które przystąpiły do rywalizacji w wielkoszlemowym Australian Open na kortach Melbourne Park, po I rundzie zostały dwie: Magda Linette i Agnieszka Radwańska. Z 17 Amerykanek odpadło aż 13, z czego aż osiem z dziewięciu w pierwszym dniu, w tym ubiegłoroczna finalistka Venus Williams i triumfatorka ostatniego US Open Sloane Stephens.
Niedziela 14 stycznia 2018

Dzień weterana na Kulm

Stefan Hula zajął 14. – najwyższe spośród Polaków – miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf. Wygrał Norweg Andreas Stjernen, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu utrzymał 21. w sobotę Kamil Stoch. W niedzielę aura pokrzyżowała plany skoczków i organizatorów.
Sobota 13 stycznia 2018

Mistrz Ekwadoru lepszy od mistrza Polski

Legia Warszawa przegrała z mistrzem Ekwadoru Barceloną SC 2:3 (1:3) w pierwszym meczu turnieju Florida Cup, rozegranym w Lauderhill na Florydzie. Spotkanie oglądało ponad 2000 widzów, w tym wielu Polaków.
Środa 10 stycznia 2018

Powstał Legia Fan Club USA

W Nowym Jorku powstał fanklub Legii Warszawa. Jest to zarazem pierwsza tego typu inicjatywa kibiców obecnego mistrza Polski poza granicami kraju.
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 21 stycznia 2018

W naszym domu mówimy po polsku Odc.4: “Dwujęzyczność i polska sobotnia szkoła”

Czy dla najmłodszych Polaków urodzonych zagranicą uczęszczanie na zajęcia z języka polskiego to dodatkowe zajęcie czy także przyjemność? Jaką rolę w ich życiu pełnią polskie sobotnie szkoły?
Piątek 19 stycznia 2018

Tablica z mostu Kościuszki trafiła do polskiej fundacji

Jedna z historycznych tablic z nieistniejącej już starej konstrukcji mostu Kościuszki trafiła do Fundacji Kościuszkowskiej. Ten nietypowy prezent zostanie zlicytowany, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto Kosciuszko Commemoration Fund.
Piątek 19 stycznia 2018

Wesprzyjmy Monikę oraz jej córki

Miał zaledwie 39 lat i całe życie przed sobą. Zmarł nagle na niewydolność wątroby i nerek, pozostawiając żonę oraz dwie małe córki. Przyjaciele zmarłego postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy i przekazać je na wsparcie dla jego rodziny.
Czwartek 18 stycznia 2018

Utrudnienia w ruchu na granicy Ridgewood, Maspeth i Middle Village

Przedłuża się remont jednego z najbardziej newralgicznych miejsc łączących popularne wśród Polaków dzielnice Queensu. Przebudowa wiaduktu biegnącego pod skrzyżowaniem Metropolitan Avenue i Fresh Pond Road, która miała zostać zakończona do stycznia, została całkowicie wstrzymana.
Czwartek 18 stycznia 2018

Napady na banki w polskich dzielnicach

W ciągu czterech dni doszło do dwóch napadów na banki w dzielnicach popularnych wśród Polaków. Pierwszy miał miejsce na Ridgewood, drugi na Greenpoincie. Oba wydarzyły się we wczesnych godzinach popołudniowych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15