Prenumerata
NYC 10:44 am | WWA 04:44 pm
Niedziela 17 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Sport - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 11 lutego 2019

Liderzy zaczęli rok od zwycięstw

Piłkarze prowadzącej w tabeli Lotto Ekstraklasy Lechii Gdańsk od zwycięstwa nad Pogonią Szczecin 2:1 rozpoczęli drugą część sezonu. Wygrały też w 21. kolejce Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok, i walczące o inne cele Śląsk Wrocław i Górnik Zabrze.
Niedziela 10 lutego 2019

Stoch pierwszy, drużyna poza podium

W sobotę nie skakał rewelacyjnie, ale już w niedzielę był poza zasięgiem. W świetnym stylu, jak rok temu, Kamil Stoch wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata w Lahti. To drugie z rzędu i 33. w karierze zwycięstwo Polaka, który w klasyfikacji wszech czasów awansował na piąte miejsce, które dzieli z Niemcem Jensem Weissflogiem.
Niedziela 10 lutego 2019

Puchar Świata dla Maliszewskiej

Natalia Maliszewska, zajmując w Turynie drugie miejsce w sobotnim wyścigu na 500 m Pucharu Świata w short tracku, zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie. To historyczny sukces polskiego łyżwiarstwa na krótkim torze.
Piątek 08 lutego 2019

Transferowa karuzela

Po najkrótszej w historii ekstraklasy, ale dość gorącej zimowej przerwie piłkarze wznowili w piątek rozgrywki. Okres przygotowawczy minął m.in. pod znakiem zawirowań w Wiśle Kraków i licznych transferów czołowych polskich ligowców do zagranicznych klubów.
Czwartek 07 lutego 2019

“Wolny agent” Gortat

Los Angeles Clippers zrzekli się praw do Marcina Gortata. Kontrakt polskiego koszykarza wygasa latem, ale to czy pojawi się jeszcze na parkietach NBA rozstrzygnie się w najbliższych dniach. „To była wspaniała jazda” – napisał Gortat na Twitterze. Polak został „wolnym agentem”, co oznacza, że może negocjować nową umowę, jeśli dalej chce grać w NBA.
Polonia - Więcej wiadomośći
Sobota 16 lutego 2019

Dwujęzyczne klasy na Long Island od września?

Wszystko wskazuje na to, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego polskie dzieci z Long Island będą mogły skorzystać z dwujęzycznych programów nauczania. Duże zainteresowanie polsko-angielskimi klasami wykazują rodzice, co udowodnili podczas niedawnego spotkania informacyjnego. Istnieje również pozytywne nastawienie do tej sprawy ze strony władz szkolnych oraz Wydziału Edukacji z dystryktu, do którego należą zlokalizowane tam placówki oświatowe.
Piątek 15 lutego 2019

Stan Borys wraca do zdrowia

Znany i uwielbiany przez amerykańską Polonię artysta niedawno przeszedł udar i sparaliżowany znalazł się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Na szczęście Stan Borys pokonał największe zagrożenie dla życia i powoli wraca do zdrowia. Przed legendarnym wokalistą jednak jeszcze kilka miesięcy leczenia i rehabilitacji.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Rodzina zaginionego Polaka prosi o pomoc

"Koszty poszukiwania Michała w Stanach Zjednoczonych i Meksyku przerastają możliwości finansowe naszej rodziny" – mówi siostra Michała Krówczyńskiego i prosi o pomoc. 30-letni nauczyciel z Krakowa zaginął podczas urlopu w Stanach Zjednoczonych. Rodzina uruchomiła zbiórkę pieniędzy potrzebnych na jego poszukiwania.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Jubileusz szkoły im. św. Władysława w Hempstead

Jubileusz 60-lecia najstarszej na Long Island polskiej szkoły wpisał się diamentowymi zgłoskami w polonijną historię.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Zasiane “ziarno miłości”

We wtorkowe wieczory w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ, dzieci uczą się katechezy w języku polskim. W gronie katechetów – oprócz osób świeckich i sióstr służebniczek – jest salezjanin, ksiądz Paweł Dziatkiewicz. W ubiegłym roku zainicjował on akcję "10 minut z Pismem Świętym", która jest kontynuowana, wzbogacając serca młodych ludzi nieprzemijającymi wartościami.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15