Prenumerata
NYC 06:10 pm | WWA 12:10 am
1 USD = 3.6642 PLN
Poniedziałek 27 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

8 mln na zielony Greenpoint

Ponad 8 milionów dolarów zostało jeszcze do wykorzystania na ekologiczne projekty związane z polską dzielnicą. Fundusze te pochodzą z pieniędzy odszkodowawczych, jakie za zanieczyszczenie Greenpointu wypłaciła firma ExxonMobil.
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

Rąbek papieru

W lutym bieżącego roku Pierwszy Departament Sądu Apelacyjnego (stanowiący prawo dla Bronksu oraz Manhattanu) przywrócił pozew przeciw generalnemu wykonawcy za naruszenie przepisu § 200 Prawa Pracy w wypadku budowlanym. Zaistniały bowiem wątpliwości prawne czy pracownicy pozwanego bezpiecznie rozłożyli ochronny papier budowlany, o który poszkodowany - niosąc wielkie lustro - potknął się i doznał obrażeń.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Polonia domaga się wycofania gry Mattela

Fundacja Kościuszkowska, jak i inne grupy Polonii wzywają producenta zabawek – firmę Mattel – do wycofania z rynku wersji gry "Apples to Apples", w której znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera" ze stwierdzeniem "nazistowska Polska".
Sobota 25 kwietnia 2015

Obchody rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

Odsłonięcie papieskiego muralu w Bridgeport, CT, msza dziękczynna i spotkanie słownon–nmuzyczne "Jego myśli i nasze wspomnienia" w Linden, NJ, oraz koncert na cześć św. Jana Pawła II "You Stayed with Us" w katedrze św. Patryka na Manhattanie – to najważniejsze wydarzenia związane z pierwszą rocznicą kanonizacji polskiego papieża.
Piątek 24 kwietnia 2015

Burza wokół gry Mattela

Protesty ze strony MSZ, polityków polskich, list ambasadora do koncernu Mattel, komentarze na Twitterze, artykuł w Associated Press oraz akcja rodziców polskich mieszkających w Ameryce – to pokłosie naszego artykułu o grze "Apples to Apples" firmy Mattel, w której na jednej z kart znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera", a w niej stwierdzenie "nazistowska Polska". Producent przeprasza za błąd, ale nie ma planów wycofania tej wersji gry z rynku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15