Prenumerata
NYC 04:36 pm | WWA 10:36 pm
1 USD = 3.8967 PLN
Sobota 30 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 lipca 2016

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni na Brooklynie

Po raz trzeci Brooklyn włącza się do obchodów International Day of Friendship. W tym roku impreza odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia, przy Brooklyn Borough Hall oraz w Columbus Park na Brooklynie.
Czwartek 28 lipca 2016

Polonijni harcerze w Vermont

Do „Stanicy Bieszczady” w stanie Vermont przybyli, jak co roku, na obóz letni harcerze z Hufca Warmia. Po kilkuletniej przerwie biorą w nim udział także harcerki z Hufca Podhale. Zgrupowanie rozpoczęło się 17 lipca i trwać będzie do przedostatniego dnia tego miesiąca.
Czwartek 28 lipca 2016

Pięciomilionowa „emerytura”

Do wypadku budowlanego doszło w trzypiętrowym budynku na Brooklynie, gdzie pracownicy używali podnośnika linowego do przenoszenia materiałów budowlanych na dach. Podczas wciągania kolejnej partii metalowych blach koło pasowe dźwigni obluzowało się i odpadło. Przed uderzeniem w ziemię koło trafiło w niezabezpieczoną deskę rusztowania, która spadła w dół z 25 stóp, trafiając jednego z pracowników w głowę i plecy.
Czwartek 28 lipca 2016

Człowiek wielu talentów: Iwo Cyprian Pogonowski (1921-2016)

Nie ma jednego określenia, którym można opisać prof. inż. Iwa Cypriana Pogonowskiego. To człowiek o wielu talentach. Z zawodu – inżynier budowlany i przemysłowy oraz wynalazca, ale też autor słowników, atlasów oraz publicysta i działacz polonijny. Zmarł 21 lipca br. Miał 94 lata.
Czwartek 28 lipca 2016

Ariel Zaremba uratował 3-letnie dziecko

Mający polskie pochodzenie oficer NYPD wraz ze swoim policyjnym partnerem uratował życie 3-letniego, nieprzytomnego chłopca. Ariel Zaremba oraz George Lippi wykazali się nie tylko zdolnościami ratowniczymi, ale także zaradnością i sprawnością w działaniu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15