Prenumerata
NYC 08:00 am | WWA 02:00 pm
1 USD = 3.8233 PLN
Sobota 01 października 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Władysław Zachariasiewicz, nestor Polonii spocznie w Amerykańskiej Częstochowie

W wieku 104 lat zmarł w Waszyngtonie nestor Polonii amerykańskiej Władysław Zachariasiewicz. Był weteranem II wojny światowej i zesłańcem syberyjskim, a po wyjeździe do USA działaczem emigracyjnym, który przez dziesięciolecia działał na rzecz Polski. W najbliższy weekend – 1 października – zostanie pochowany na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie.
Czwartek 29 września 2016

Rocznicowe obchody w P-SFUK

Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej świętowali wraz z jej pracownikami oraz zarządem rocznice związane z działalnością oddziałów na Ridgewood, Borough Parku i w Clifton, NJ.
Czwartek 29 września 2016

PIN udostępnia swoje archiwa w internecie

Po kilku latach prac zawiązanych z digitalizacją archiwalnych kolekcji w Polskim Instytucie Naukowym w Ameryce (PIN) od niedawna można na stronie instytutu oglądać efekty tego pracochłonnego projektu. Co tydzień pojawiać się tam będzie kolejna porcja cennych zbiorów.
Czwartek 29 września 2016

Wartość bólu i cierpienia

Zasadniczo na końcową kwotę odszkodowania cywilnego składają się następujące części: odszkodowanie za straty ekonomiczne oraz odszkodowanie za ból i cierpienie. O ile pierwsze można wykazać poprzez rachunki, prognozy oraz raporty ekspertów, ostatnie z nich jest bardzo trudne do oszacowania. Jak bowiem można wycenić ludzki ból i cierpienie? O tym opowiem w dzisiejszym artykule.
Czwartek 29 września 2016

Rozmowy o dobrym stylu

Małgorzata Kosiak, autorka książki "Dobry wizerunek. Twój styl na każdą okazję" była pierwszym gościem Klubu Polskiej Książki, powstałym przy "Nowym Dzienniku" i EK Polish Bookstore z Garfield, NJ.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15