Prenumerata
NYC 01:42 am | WWA 07:42 am
1 USD = 3.3563 PLN
Piątek 28 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 26 listopada 2014

Kolejny sukces polonijnego zespołu

Doskonale znana w środowisko polonijnym grupa Supermonkey Death Grip odniosła kolejny sukces. Teledysk tego zespołu nakręcony do piosenki "O wolność do nieba (Head Above the Water)" właśnie zakwalifikował się do konkursu One World International Human Rights Film Festival.
Środa 26 listopada 2014

Andrzejki po harcersku

Dawno, dawno temu – jak najstarsi ludzie (czyli ja) jeszcze pamiętają – robiliśmy już takie zabawy w naszym ośrodku polonijnym East Bay Polish American w północnokalifornijskim Martinez. Jeżeli ktoś popatrzy na to z przymrużeniem oka, to dostrzeże, że w takiej zabawie jest wiele radości i śmiechu. Jeżeli jednak ktoś nie rozumie, co to znaczy zabawa i uśmiech, dopatrzy się w tym guseł zagrażających wychowaniu dzieci.
Środa 26 listopada 2014

Zmarł polski bezdomny na Greenpoincie

Na początku listopada w McGolrick Park zmarł Franciszek Pisarek. Przyczyny śmierci polskiego bezdomnego ciągle nie są znane, wyjaśnia je lekarz sądowy.
Wtorek 25 listopada 2014

Pamiętamy o Polsce w północnej Kalifornii

9 listopada 2014 roku polskojęzyczną mszą świętą, celebrowaną przez księdza Tadeusza Rusnaka w kościele Nativity of Our Lord w San Francisco, rozpoczęły się obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada 1918 roku.
Poniedziałek 24 listopada 2014

Feralne wejście do windy

W czerwcu 2009 r. pewien elektryk podczas wchodzenia do windy przemysłowej w Empire State Building został uderzony drzwiami w głowę. Winnym okazał się kurier FedEx, który stojąc w windzie tyłem do wejścia nie upewnił się, czy nikt nie wchodzi i nacisnął przycisk zamykania...
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15