Prenumerata
NYC 09:46 pm | WWA 03:46 am
1 USD = 3.7613 PLN
Wtorek 01 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Włoski festiwal z polskimi akcentami

Już w tym tygodniu odbędzie się na Ridgewood doroczny włoski festiwal, który na stałe wpisał się w historię tej dzielnicy. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie także polskich akcentów.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Opóźniony wypadek

Kiedy przydarzy się nam wypadek w pracy, bardzo często nie jesteśmy w stanie samodzielnie stwierdzić, czy nasze obrażenia są na tyle poważne, że powinniśmy zaprzestać dalszej pracy i podjąć leczenie. Podobnie było w przypadku 48-letniego kierownika nadzorującego pracę grupy elektryków.
Sobota 29 sierpnia 2015

Lato polonijnych żeglarzy

Tegoroczny sezon w Polskim Klubie Żeglarskim w Nowym Jorku zapowiadał wiele atrakcyjnych wydarzeń. Od wczesnej wiosny prowadzony jest kurs żeglarski na stopnie żeglarza i jachtowego sternika morskiego. W tym roku odbył się też kurs CPR (masaż serca, pierwsza pomoc).
Czwartek 27 sierpnia 2015

Parada Pułaskiego z nowymi pomysłami

Film dokumentalny na temat Parady Pułaskiego, sfotografowanie jej wszystkich uczestników, promocja polskich miast i województw, a także koncert hip-hopowego zespołu mającego zachęcić młodzież do udziału w październikowej manifestacji polskości – to tylko kilka z innowacji wprowadzanych przez Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego 2015 Artura Dybanowskiego.
Czwartek 27 sierpnia 2015

2,6 miliona dol. za kostkę

Często zdarza się, że wykonawcy, w obliczu ryzyka niezakończenia projektu w terminie, dokonują zmian w uprzednio zatwierdzonych planach budowlanych, aby zaoszczędzić na czasie. Wówczas pewne zadania wykonywane są na podstawie zamiennego planu, który często nie spełnia wymogów bezpieczeństwa i naraża pracowników na doznanie wypadku w pracy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15