Prenumerata
NYC 12:13 pm | WWA 06:13 pm
1 USD = 3.7770 PLN
Poniedziałek 30 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 29 marca 2015

Jan Pietrzak dla członków naszej Unii

Ponad 500 osób bawiło się podczas piątkowego występu Jana Pietrzaka na Greenpoincie. Miał on miejsce w audytorium szkoły im. św. Stanisława Kostki i był prezentem Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej dla jej członków.
Niedziela 29 marca 2015

Szczególny Gość z Jasnej Góry w Lakewood

W dniach 6-8 marca Jego Ekscelencja ksiądz arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski i duchowy opiekun Jasnej Góry, odwiedził parafię St. Mary of the Lake w Lakewood, NJ. W trakcie swej kilkudniowej wizyty ks. arcybiskup uczestniczył w rekolekcjach wielkopostnych i dzielił się swymi przemyśleniami, swoją wiarą, z Polonią.
Sobota 28 marca 2015

Rekolekcje wielkopostne w Yonkers

Bezpośrednim przygotowaniem do świąt wielkanocnych w parafii św. Kazimierza Królewicza w Yonkers (archidiecezja nowojorska), były rekolekcje wielkopostne, które rozpoczęły się 14 marca. Spotkania rekolekcyjne poprowadził ojciec dr Marek Tomczyk, przeor klasztoru ojców paulinów w Warszawie.
Sobota 28 marca 2015

Nowe polonijne święto - Polski Dzień Dwujęzyczności w USA

W tegorocznym kalendarzu wydarzeń polonijnych pojawi się nowe święto – Polski Dzień Dwujęzyczności w USA. Jego proklamacja nastąpi 13 września, a będzie ono obchodzone w każdą drugą sobotę października.
Piątek 27 marca 2015

Zaproszenie dla artystów do Muzeum Polskiego w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) wraz z Polskim Klubem Artystycznym, zapraszają na wydarzenie artystyczne pod nazwą "Artyści w akcji" – w sobotę, 11 kwietnia 2015 roku, w godzinach od 11 do 16. Uczestnicy będą mieli okazję do tworzenia malowideł, szkiców, rzeźb i rysunków, z wyłączeniem fotografii.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15