Prenumerata
NYC 11:37 pm | WWA 05:37 am
1 USD = 3.8126 PLN
Poniedziałek 02 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 29 kwietnia 2016

Katastrofa śmigłowca w Norwegii

13 osób zginęło w katastrofie helikoptera u wybrzeży Norwegii. Na pokładzie maszyny, która z nieznanych dotąd przyczyn rozbiła się o skalistą wysepkę niedaleko miasta Bergen, było 11 pracowników koncernu naftowego Statoil, w tym Brytyjczyk i Włoch, oraz dwóch członków załogi.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Niemcy ograniczą zasiłki dla obcokrajowców?

Niemcy chcą ograniczyć zasiłki socjalne dla obywateli innych krajów Unii Europejskiej. Informują o tym niemieckie media powołując się na plany ministerstwa pracy.
Środa 27 kwietnia 2016

Awaria rosyjskiej rakiety

Z kosmodromu Wastocznyj nie wystartowała rakieta Sojuz-2-1a. Zaplanowany na środę pierwszy w historii nowego kosmodromu start został odwołany. Przyczyną była awaria jednego z systemów rakiety.
Środa 27 kwietnia 2016

Grupa Wyszehradzka o przyszłości Europy

Grupa Wyszehradzka powinna mieć wpływ na to, w jakim kierunku będzie się zmieniać Unia Europejska. Do takiego wniosku doszli marszałkowie Polski, Czech i Węgier w czasie spotkania na zamku Sztirzin pod Pragą. Na spotkaniu zabrakło marszałka Rady Narodowej Słowacji, który leży w szpitalu po operacji żołądka.
Środa 27 kwietnia 2016

Rocznica katastrofy w Czarnobylu

We wtorek minęła 30. rocznica awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej. Co do wpływu tego zdarzenia na życie i zdrowie ludzi nie ma zgody do dziś.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 29 kwietnia 2016

Utrudnienia przy Queens Midtown Tunnel

Dwumiesięczne utrudnienia w ruchu czekają na kierowców korzystających z Queens Midtown Tunnel. W piątek, 29 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe obejmujące dwa wyjazdowe pasy prowadzące na północną część Manhattanu (Uptown).
Piątek 29 kwietnia 2016

Uber testuje kary dla pasażerów

Od 5 do 10 dolarów będą wynosić kary za anulowanie zamówienia oraz zbyt długie oczekiwanie kierowcy na pasażera korzystającego z taksówki sieci Uber. Firma aktualnie testuje nowe taryfikatory.
Czwartek 28 kwietnia 2016

Zniknie prawie 80 sklepów sieci Sears i Kmart

Zarząd Sears Holdings poinformował o zamknięciu 78 sklepów należących do tej spółki. Likwidacji ulegnie 10 oddziałów sieci Sears oraz 68 sklepów Kmart.
Czwartek 28 kwietnia 2016

ONZotwski kongres w obronie prześladowanych chrześcijan

W siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozpoczyna się dziś trzydniowy kongres dotyczący prześladowanych chrześcijan.
Środa 27 kwietnia 2016

Sezonowa praca czeka

Kilkaset ofert pracy czeka na osoby szukające wakacyjnego zatrudnienia. Do najbliższego czwartku na Coney Island organizowane są targi pracy. By wziąć w nich udział, należy mieć ukończony 18. rok życia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15