Prenumerata
NYC 05:39 pm | WWA 11:39 pm
1 USD = 3.4855 PLN
Poniedziałek 22 grudnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Dzihadyści uprawiają seksualne niewolnictwo na wielką skalę

Tylko poniedziałek samoloty kierowanej przez Stany Zjednoczone koalicji przeprowadziły 12 ataków na pozycje dżihadystów w Syrii oraz 10 w Iraku. Z tego ostatniego kraju docierają niepokojące informacje o masowych porwaniach kobiet.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Polacy wśród poliglotów

Duńczycy są społeczeństwem, które posiadło najlepszą na świecie znajomość angielskiego jako drugiego języka. Dowodzą tego badania przeprowadzone po raz czwarty w 63 krajach przez brytyjską spółkę, zajmującą się nauczaniem angielskiego w skali globalnej.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Breivik powstrzymany

Norweski masowy morderca Anders Breivik nie stworzy zza krat partii politycznej ani terrorystycznej organizacji. A że ma taki zamiar może świadczyć fakt, iż napisał i domagał się wysłania... 220 listów.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Polskie karpie dla papieży i mieszkańców Rzymu

Na przedświąteczny obiad papieża Franciszka oraz papieża emeryta Benedykta XVI trafią ryby przywiezione przez polskich rybaków do Rzymu.
Niedziela 21 grudnia 2014

Franciszek: święta ważniejsze od przygotowań

Papież ostrzegł, że przygotowania do świąt mogą utrudnić ich przeżywanie w chrześcijański sposób.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Złoty jubileusz Zbigniewa Lubnickiego

Zbigniew Lubnicki, znany w środowisku polonijnym w New Jersey działacz kulturalny, obchodził niedawno swoje 50. urodziny. Z tej okazji w sobotę, 29 listopada, zaprosił rodzinę, przyjaciół i znajomych do restauracji Krakus w Wallington, NJ, na urodzinowe przyjęcie.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Irackie F-16 na amerykańskim niebie

Baza lotnictwa Gwardii Narodowej w Tucson (Arizona) przyjęła pierwsze należące do Iraku samoloty wielozadaniowe F-16D w wersji Block 52, najbliższe technologicznie polskim maszynom tego typu.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Sony: nie wycofujemy się

Sony Picture nie wycofuje się z planów dystrybucji filmu "Wywiad ze słońcem narodu". Dystrybucja komedii, która przedstawia w niekorzystnym świetle wodza Korei Północnej, została w piątek zawieszona.
Poniedziałek 22 grudnia 2014

Joe Cocker nie żyje

Nie żyje Joe Cocker – legendarny piosenkarz rockowy i popowy. Był laureatem wielu nagród, w tym nagrody Grammy z 1983 roku za piosenkę "Up Where We Belong".
Niedziela 21 grudnia 2014

EZ-Pass, czyli pułapka na kierowców

Ostrzeżenie dla zmotoryzowanych – i to w szczycie świątecznych wyjazdów... Zarządcy płatnych dróg w poszczególnych stanach przyznają, że mogą szpiegować kierowców przejeżdżających przez bramki EZ-Pass, porównując czas podróży między punktami kontroli oraz dopuszczalną prędkość na tych odcinkach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15