Prenumerata
NYC 10:46 am | WWA 04:46 pm
1 USD = 3.7750 PLN
Środa 02 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Kryzys imigracyjny w pełni

Europa jest celem największej migracji ludności od czasów II wojny światowej. Tylko w tym roku przybyło tam ponad 300 tysięcy uchodźców, którzy z Bliskiego Wschodu i Afryki uciekają przed wojną, prześladowaniami i biedą. Rekord przybyłych imigrantów padł w poniedziałek w Wiedniu. We wtorek problemy z naporem uchodźców miały także Węgry i Niemcy.
Wtorek 01 września 2015

Krwawy poniedziałek w Kijowie

Znowu zrobiło się niespokojnie na Ukrainie. Jedna ofiara śmiertelna, ponad 100 rannych. Taki jest bilans zamieszek przed ukraińskim parlamentem. Ponad tysiąc osób protestowało przed siedzibą Rady Najwyższej przeciwko uchwalonym w poniedziałek zmianom w konstytucji, które - według niektórych - są na rękę Rosji.
Wtorek 01 września 2015

Austria wzmacnia kontrole granic

Austriackie władze zwiększają kontrole przy swoich wschodnich granicach. Jest to część akcji mającej na celu wyłapanie przemytników ludzi. Są już pierwsze sukcesy.
Wtorek 01 września 2015

Merkel o postulatach Dudy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel sceptyczna wobec polskich postulatów rozmieszczenia na wschodzie Europy stałych sił NATO. Niemiecka kanclerz powiedziała, że podczas piątkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, przekazała mu, iż nie powinno się podważać Aktu NATO-Rosja.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Europa naradza się w sprawie nielegalnych emigrantów

Niemcy, Francja i Wielka Brytania chcą opracowania konkretnych działań zaradczych wobec kryzysu emigracyjnego. Do "wspólnej politycznej odpowiedzi" wzywa także sekretarz generalny ONZ, a papież modli się za zmarłych emigrantów.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Papież zezwala na rozgrzeszanie aborcji

Ojciec Święty uprawnił księży na całym świecie do rozgrzeszania z przeprowadzonej aborcji tych wiernych, którzy żałują tego z całego serca. To przełomowa decyzja, bo wciąż w wielu diecezjach mogą tego dokonywać tylko wybrani duchowni. Inaczej jest jednak w Stanach Zjednoczonych. “Tutaj od samego początku posługi jesteśmy przygotowani na taką spowiedź” - wyjaśniają polonijni księża z metropolii.
Wtorek 01 września 2015

Z armii do biznesu - Polska lodziarnia na Hawajach

Rafał Stachowski, 40-letni weteran amerykańskiej armii, postanowił otworzyć na Hawajach własny biznes - lodziarnię. By ją uruchomić, potrzebuje jednak wsparcia finansowego, a fundusze konieczne do przeprowadzenia remontu wynajętych pomieszczeń stara się pozyskać poprzez stronę internetową Kickstarter.
Wtorek 01 września 2015

Tancerze świetnie rozpoczęli sezon

W eleganckim hotelu The Marriott Marquis Times Square na Manhattanie, w dniach od 5 do 9 sierpnia 2015 roku, odbył się bardzo ważny turniej taneczny – Empire Dance Championships. Turniej ten otworzył oficjalnie – po miesięcznej przerwie – drugą połowę tegorocznego sezonu tanecznego.
Wtorek 01 września 2015

Rekordowa liczba mandatów w metropolii nowojorskiej

Odholowanie auta, utrata prawa jazdy, kłopoty w ubieganiu się o obywatelstwo, a nawet więzienie - m.in. takie kary grożą kierowcom, którzy unikają płacenia mandatów w metropolii. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wypisano ich rekordową liczbę, bo tylko tych za niewłaściwe parkowanie - prawie 10 milionów - informuje nowojorski Department of Finance.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Włoski festiwal z polskimi akcentami

Już w tym tygodniu odbędzie się na Ridgewood doroczny włoski festiwal, który na stałe wpisał się w historię tej dzielnicy. Podczas czterodniowej imprezy nie zabraknie także polskich akcentów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15