Prenumerata
NYC 01:15 am | WWA 07:15 am
1 USD = 3.7652 PLN
Czwartek 29 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 28 stycznia 2015

Austriacki brukowiec obwinił Polaków za holokaust!

„Nie bądź biernym uczestnikiem” – tak austriacki brukowiec “Heute” zatytułował relację z obchodów 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu w Auschwitz. Zdanie to skierowano do... Polaków, których tabloid obarczył współodpowiedzialnością za holokaust.
Środa 28 stycznia 2015

Grecy zmieniają warunki

Grecja chce renegocjacji swych długów i udzielonych jej pożyczek – powtórzył nowy premier kraju Aleksis Tsipras. Dodał, że będzie dążył do uzyskania “uczciwego” i “obustronnie korzystnego” porozumienia z pożyczkodawcami z Unii Europejskiej.
Środa 28 stycznia 2015

Memoriał ocalał, ale…

Stowarzyszenie "Memoriał" nadal może działać legalnie. Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej odrzucił wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości o likwidację organizacji, badającej zbrodnie stalinizmu.
Środa 28 stycznia 2015

Franciszek: świat potrzebuje ojców

Na brak wzorców i osierocenie współczesnego człowieka zwrócił uwagę papież podczas środowej audiencji generalnej. Franciszek zachęcał pielgrzymów do modlitwy w intencji ojców.
Środa 28 stycznia 2015

Jordania zgadza się na wymianę: zakładnik za terrorystkę

Jordania zgodziła się na uwolnienie z więzienia Irakijki – dzihadystki Sajidy al-Rishawi odsiadującej wyrok za samobójczy zamach w Jordanii. Ma być wymieniona na jordańskiego pilota więzionego przez Państwo Islamskie – podała telewizja państwowa w Ammanie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 28 stycznia 2015

Ameryka mówi o rotmistrzu Pileckim

W związku z 70. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau z rąk hitlerowskich oprawców w ostatnim czasie w Ameryce coraz częściej mówi się o wielkich zasługach Witolda Pileckiego.
Środa 28 stycznia 2015

Ridgewood podąża za Greenpointem

O 63 procent wzrosły czynsze w ciągu ostatnich sześciu lat na Ridgewood – dzielnicy, która jednocześnie w roku ubiegłym okazała się najdroższa pod tym względem na całym Queensie. Jej gentryfikacja jest nieunikniona, czego obawiają się mieszkający tam od wielu lat rezydenci oraz lokalni działacze.
Środa 28 stycznia 2015

Demokratyczni politycy przeciwni wydobyciu ropy przy Wschodnim Wybrzeżu

Grupa demokratycznych polityków z New Jersey ostro sprzeciwiła się planom prezydenta Baracka Obamy rozpoczęcia wydobywania ropy u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego.
Środa 28 stycznia 2015

Tajemnicza śmierć matki i córki w Bayonne

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci matki i córki, których ciała zostały znalezione w ich mieszkaniu przy 14 W. 10th Street w Bayonne.
Środa 28 stycznia 2015

Śnieżyca śmiechu warta

Miała być historyczna burza śnieżna i "wielka katastrofa", zamiast tego jest zwykła zima i prośba o wybaczenie głównego synoptyka z National Weather Service w New Jersey. Jeszcze w poniedziałek po południu meteorolodzy i włodarze Nowego Jorku ostrzegali, że w metropolii i innych miastach Wschodniego Wybrzeża – w ciągu najbliższych 24 godzin – spadną nawet 24 cale śniegu. We wtorek rano okazało się, że prognozy były mocno przesadzone.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15