Prenumerata
NYC 12:39 am | WWA 06:39 am
1 USD = 3.8284 PLN
Środa 08 lipca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 07 lipca 2015

Grexitu nie będzie? Europa wciąż chce pomagać rządowi w Atenach

Mimo obietnic, Grecja nie przywiozła we wtorek do Brukseli planu reform i oszczędności, od którego uzależniona jest pomoc finansowa. Wszystko wskazuje jednak, że Ateny będą ratowane przez Europę poprzez kolejne kredyty i umorzenie części długów.
Wtorek 07 lipca 2015

Terroryści okradli arsenał?

We Francji pod Marsylią skradziono z magazynów wojskowych znaczne ilości materiałów wybuchowych. Francuskie ministerstwo obrony wszczęło dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa baz wojskowych w kraju.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Amerykanin ma większy dług publiczny od Greka

380 miliardów dolarów – tyle wynosi obecnie wartość długu Grecji, według portalu nationaldebtclocks.org. Oznacza to, że każdy z 11 milionów mieszkańców zbankrutowanego kraju jest obciążony sumą 34,5 tysiąca dolarów. Po niedzielnym referendum Ateny chcą walczyć z wierzycielami o redukcję części zagranicznego zadłużenia.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Papież w Ekwadorze: “Przybywam jako świadek Bożego miłosierdzia”

"Wiara ukształtowała tożsamość narodu ekwadorskiego" – powiedział papież, rozpoczynając pielgrzymkę w tym kraju. Ekwador to pierwsze z trzech państw, które Franciszek odwiedzi podczas swojej drugiej podróży apostolskiej do Ameryki Łacińskiej.
Poniedziałek 06 lipca 2015

Schetyna uspokaja polskich turystów: do Grecji jedźcie, ale z gotówką

Polscy turyści odpoczywający w Grecji nie mają powodu do obaw – zapewnia minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 07 lipca 2015

Nowe regulacje w nowojorskim szkolnictwie - Łatwiej o dwujęzyczne klasy

Od nowego roku szkolnego 2015-2016 zaczną obowiązywać nowe regulacje dotyczące dwujęzycznych programów w nowojorskich szkołach publicznych. Również od września zacznie funkcjonować 40 nowych programów dla dwujęzycznych uczniów.
Wtorek 07 lipca 2015

Poważne utrudnienia na FDR

Dużą cierpliwością będą musieli się wykazać kierowcy korzystający z jednej z najpopularniejszych dróg szybkiego ruchu na Manhattanie - Franklin Delano Roosevelt East River Drive, bardziej znanej jako FDR Drive.
Wtorek 07 lipca 2015

Druga nazwa Manhattan Avenue

Fragment jednej z najpopularniejszych dróg na Greenpoincie i Williamsburgu – Manhattan Avenue – będzie miał drugą nazwę – Vincent Abate Way.
Wtorek 07 lipca 2015

Pierwsza córka spędza wakacje na Brooklynie

Starsza córka prezydenta Baracka Obamy, została ostatnio zauważona na Williamsburgu. Malia pojawiła się na planie serialu "Girls".
Wtorek 07 lipca 2015

Turyści z Polski: może nie miliony ale więcej niż kilka lat temu

Kiedyś turystów z Polski było jak na lekarstwo, teraz to się zmieniło i coraz więcej osób decyduje się na wakacje w Nowym Jorku – mówią zgodnie polscy blogerzy podróżniczy z metropolii. Według informacji agentów nowojorskiego departamentu turystyki, w ub. roku urlop spędzało tutaj ponad 68 tysięcy Polaków.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15