Prenumerata
NYC 07:14 am | WWA 01:14 pm
1 USD = 3.7433 PLN
Poniedziałek 25 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 23 maja 2015

Made in China – dobra jakość?

Marka "Made in China" – czyli wyprodukowano w Chinach – wyznacznikiem dobrej jakości? Tego chcą chińskie władze. Rada Państwowa przyjęła właśnie program, który w ciągu dekady wzmocnić ma konkurencyjność chińskich produktów na świecie.
Sobota 23 maja 2015

Cameron dokręci śrubę nielegalnym

Premier Wielkiej Brytanii rozpoczyna rozmowy z Brukselą o reformie Unii Europejskiej. David Cameron zapowiedział to przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
Czwartek 21 maja 2015

Połowa Syrii pod kontrolą Państwa Islamskiego: dżihadyści zniszczą antyczne ruiny?

Dżihadyści przejęli pełną kontrolę nad syryjskim miastem Palmyra. Szacuje się, że w tej chwili, po przejęciu tego starożytnego miasta, fanatycy z Państwa Islamskiego kontrolują ponad połowę Syrii.
Czwartek 21 maja 2015

Szczyt Partnerstwa Wschodniego: między aspiracjami a rzeczywistością

W Rydze rozpoczął się szczyt Partnerstwa Wschodniego. Do wspólnej kolacji zasiedli przywódcy unijnych krajów i przedstawiciele sześciu państw Partnerstwa Wschodniego – Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii, Azerbejdżanu i Białorusi. Co do spodziewanych rezultatów, opinie były podzielone.
Czwartek 21 maja 2015

Kuba bliżej USA

Przedstawiciele Kuby i Stanów Zjednoczonych rozpoczęli w Waszyngtonie kolejną, czwartą rundę rozmów na temat normalizacji stosunków. Główny temat negocjacji to przywrócenie pełnych stosunków dyplomatycznych i otwarcie ambasad.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 22 maja 2015

Jak przetrwać na Greenpoincie?

Dyskusja o bieżących problemach w działalności małych firm oraz na temat projektu ustawy je chroniącej – to główne tematy spotkania organizowanego przez stowarzyszenia Neighbors Allied for Good Growth, działającego w polskiej dzielnicy.
Piątek 22 maja 2015

Mapa niebezpiecznych miejsc dla pieszych

Firma Hecht, Kleeger & Damashek, P. C. opracowała i opublikowała niedawno interaktywny przewodnik dla pieszych zawierający informacje o wypadkowości na nowojorskich drogach.
Piątek 22 maja 2015

Bezpłatne porady prawne na Greenpoincie

Za tydzień w sobotę, 30 maja, będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji zarówno w zakresie prawa amerykańskiego, jak i polskiego. Konsultacje będą udzielane w języku polskim.
Piątek 22 maja 2015

Na kogo oddasz swój głos?

Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? – kto przez kolejne pięć lat będzie mieszkać w Pałacu Prezydenckim rozstrzygnie się już w najbliższą niedzielę. Według ostatniego sondażu CBOS, większe szanse na wygraną ma kandydat popierany przez PiS. Andrzeja Dudę planuje poprzeć 48 proc. respondentów, to o 4 proc. więcej niż ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego.
Piątek 22 maja 2015

35. Bal Letni Muzeum Polskiego w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) serdecznie zaprasza swoich przyjaciół i sympatyków w piątek, 5 czerwca 2015 roku, na 35. Bal Letni, który odbędzie się w Galleria Marchetti, 825 West Erie St., Chicago, IL 60642.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15