Prenumerata
NYC 03:23 pm | WWA 09:23 pm
1 USD = 3.7136 PLN
Niedziela 26 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Niedziela 26 kwietnia 2015

Nepal legł w gruzach: najtragiczniejszy dzień w historii wspinaczek na Mt. Everest

Najpierw ogromne trzęsienie ziemi o sile 7,9 stopnia w skali Richtera, potem cała seria bardzo silnych wstrząsów wtórnych. Doniesienia nadchodzące z Nepalu świadczą o ogromnych rozmiarach kataklizmu, w którym zginęło wielu cudzoziemców, w tym także Amerykanów.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Solidarność motocyklistów

Rosyjscy motocykliści z grupy "Nocne Wilki" nie wjadą do Polski. Zgody na to nie wyraził polski MSZ. Przeciwko tej decyzji zaprotestowały nie tylko rosyjskie władze, ale także… polscy motocykliści.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Nie zapomnieli o Czarnobylu

Na dokończenie budowy sarkofagu w Czarnobylu brakuje 500 milionów euro. W niedzielę minęła 29. rocznica największej katastrofy w historii energetyki jądrowej.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Więcej polskich Sprawiedliwych

Stefania Bojarska z Lublina oraz Maria i Józef Sadurscy z Końskowoli – to kolejni Polacy, których nazwiska zapisane zostały w gronie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Czwartek 23 kwietnia 2015

Zakładnicy zginęli przez przypadek

Biały Dom przyznał, że podczas styczniowej operacji antyterrorystycznej zginęli dwaj zakładnicy: Amerykanin i Włoch. Byli oni przetrzymywani przez Al-Kaidę na pograniczu afgańsko-pakistańskim.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Niedziela 26 kwietnia 2015

Rosyjscy hakerzy czytali listy Obamy

Rosyjscy hakerzy, którzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu, dotarli dalej, niż przypuszczano. Według "New York Timesa" udało im się nawet przeczytać e-maile Baracka Obamy.
Niedziela 26 kwietnia 2015

Zamieszki w Baltimore

Co najmniej 12 osób zatrzymano w sobotę w nocy podczas zamieszek w Baltimore, w Maryland. Do zamieszek doszło podczas protestu po śmierci aresztowanego przez policję 25-letniego czarnoskórego Freddiego Graya.
Sobota 25 kwietnia 2015

Kolejne ścieżki rowerowe na Greenpoincie

Być może już późną wiosną lub latem tego roku rozpocznie się instalacja ścieżek rowerowych na Greenpoint Avenue Bridge – informuje nowojorski Wydział Transportu.
Sobota 25 kwietnia 2015

Pikantne targi na Greenpoincie

Trzecia doroczna edycja targów NYC Hot Sauce Expo obędzie się w najbliższy weekend w Brooklyn Expo Center na Greenpoincie.
Piątek 24 kwietnia 2015

Lentol w obronie Greenpointu

Nie milkną głosy oburzenia mieszkańców i działaczy z polskiej dzielnicy w sprawie umieszczenia w jednym z greenpoickich schronisk grupy gwałcicieli i zboczeńców.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15