Prenumerata
NYC 01:11 am | WWA 07:11 am
1 USD = 3.9651 PLN
Środa 25 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 24 maja 2016

Słabnie partia Merkle w Niemczech

W Niemczech spada poparcie dla współrządzącej partii CDU i kanclerz Angeli Merkel. Rekordową popularnością cieszy się antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD). Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż instytutu Forsa dla tygodnika "Stern" i telewizji RTL.
Wtorek 24 maja 2016

Ciąg dalszy zbrojenia Krymu

Rosja przerzuca samoloty i śmigłowce na Krym. Wszystko to pod przykrywką ogólnorosyjskich zawodów pilotażu „Aviadarts2015”. Od dwóch lat w finale konkursu uczestniczą także drużyny z Białorusi i Chińskiej Republiki Ludowej.
Poniedziałek 23 maja 2016

Polskie produkty nie do zastąpienia

Rosji nie udało się zastąpić europejskich produktów spożywczych, dostawami z innych krajów. Taki wniosek znalazł się w raporcie „Embargo spożywcze podsumowanie 2015 r.”, przygotowanym przez centrum analityczne rosyjskiego rządu. W 2014 r. nie do zastąpienia okazały się dostawy z Polski i Norwegii.
Poniedziałek 23 maja 2016

KE porozumie się z Polską?

Komisja Europejska mówi, że ma nadzieję na porozumienie z Polską w sprawie kryzysu konstytucyjnego. Bruksela nie odpowiada na pytania o ewentualne dalsze decyzje. W ubiegłym tygodniu Komisja poinformowała, że do poniedziałku czeka na propozycje rozwiązania sporu wokół Trybunału, w przeciwnym razie opublikuje opinię o stanie praworządności w Polsce.
Poniedziałek 23 maja 2016

Jest nowy prezydent Austrii

Aleksander van der Bellen wygrał wybory prezydenckie w Austrii. O ostatecznym rezultacie zdecydowały głosy oddane korespondencyjnie.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 24 maja 2016

Dziś głosuje Waszyngton

W stanie Waszyngton odbędą się dzisiaj kolejne prawybory partii republikańskiej. Do zdobycia jest 44 delegatów na konwencję. Głosowanie jest formalnością bowiem na placu boju pozostał tylko Donald Trump.
Wtorek 24 maja 2016

Bill Cosby staje przed sądem

Aktor Bill Cosby stanie dziś pierwszy raz przed sądem. Wymiar Sprawiedliwości stanu Pensylwania zdecyduje czy zajmie się jego sprawą.
Wtorek 24 maja 2016

Coraz więcej przypadków zarażeń ziką w USA

Prezydent Barack Obama skrytykował Kongres USA za brak przekazania dodatkowych pieniędzy na walkę z wirusem. Prezydent poprosił o 1,9 miliarda dolarów, ale Kongres odmówił. Barack Obama sugerował, że to pozorna oszczędność.
Poniedziałek 23 maja 2016

“El Chapo” będzie wydany Stanom Zjednoczonym

Władze Meksyku podjęły decyzję o ekstradycji do Stanów Zjednoczonych Joaquina "El Chapo" Guzmana, pochodzącego z tego kraju barona narkotykowego.
Poniedziałek 23 maja 2016

Amerykanie zabili przywódcę talibów

W amerykańskim ataku rakietowym w Pakistanie zginął prawdopodobnie przywódca afgańskich talibów Achtar Mohammed Mansur. Według Pentagonu Mansur stał za wieloma zamachami w Afganistanie i blokował pojednanie w tym kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15