Prenumerata
NYC 11:09 am | WWA 05:09 pm
1 USD = 3.1079 PLN
Środa 30 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 29 lipca 2014

Koszmar w Gazie trwa

Około 100 osób zabitych i kilkuset rannych – taki jest bilans całonocnych nalotów izraelskiej armii na Strefę Gazy. Noc z poniedziałku na wtorek była dla mieszkańców palestyńskiej enklawy jedną z najcięższych od początku operacji Izraela.
Wtorek 29 lipca 2014

USA: Moskwa naruszyła traktat rozbrojeniowy

Stany Zjednoczone oskarżyły Rosję o naruszenie traktatu rozbrojeniowego w sprawie pocisków rakietowych średniego zasięgu. Prezydent Barack Obama skierował w tej sprawie list do prezydenta Władimira Putina.
Wtorek 29 lipca 2014

Brytyjskie zasiłki pod lupą KE

Komisja Europejska przyjrzy się zmianom w systemie świadczeń dla imigrantów w Wielkiej Brytanii. Nowe plany ograniczeń zapowiedział premier David Cameron.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu zbrodnią wojenną?

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą mogło być zbrodnią wojenną. Takie stanowisko zajął Wysoki Komisarz Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Brytyjczycy stawiają na łupki

Brytyjski rząd stawia na łupki i ogłasza sprzedaż licencji na ich wydobywanie. Gabinet Davida Camerona publikuje mapę terenów, na których będzie można wiercić w poszukiwaniu gazu. To 37 000 mil kwadratowych – niemal połowa powierzchni kraju.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 30 lipca 2014

Małgorzata Kot dyrektorem Muzeum Polskiego w Ameryce

25 lipca 2014 roku, decyzją Komitetu Wykonawczego i Rady Dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA), z siedzibą w Chicago, na stanowisko dyrektora zarządzającego muzeum została powołana Małgorzata Kot. Nowa pani dyrektor obejmie obowiązki 1 września 2014 roku.
Wtorek 29 lipca 2014

Kura w każdym ogródku?

W Nowym Jorku coraz bardziej popularne staje się hodowanie kur w przydomowych ogródkach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy chowu drobiu, znoszącego świeże, zdrowie i ekologiczne jajka.
Wtorek 29 lipca 2014

Kłamstwo to nie punkt widzenia: Szokujący list do redakcji “Daily News”

"Daily News" tłumaczy, że stara się przedstawiać różne punkty widzenia, tymczasem w Polonii już pojawiły się ostre protesty przeciwko opublikowanemu przez ten nowojorski dziennik listowi czytelniczki, przedstawiającej niezgodne z prawdą informacje dotyczące historii Polski.
Wtorek 29 lipca 2014

Konflikt o nielegalnych:Tennessee nie chce dzieci

Spór o dalszy los młodocianych nielegalnych imigrantów przybywających do USA staje się coraz gorętszy. Gubernator Tennessee Bill Haslam zaprotestował przeciwko działaniom rządu, który bez powiadomienia wysłał do jego stanu ok. 700 dzieci zatrzymanych na granicy. W tym samym czasie nielegalni imigranci gromadzą się pod Białym Domem, by walczyć w Waszyngtonie o swoje prawa.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Amerykański Senat upamiętni Powstanie Warszawskie

"Powstanie Warszawskie jest symbolem heroizmu oraz mocy ludzkiego ducha" – pisze senator Barbara Mikulski w projekcie uchwały, dotyczącym upamiętnienia przez amerykański Senat 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15