Prenumerata
NYC 05:13 pm | WWA 11:13 pm
1 USD = 3.1837 PLN
Środa 27 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 27 sierpnia 2014

ISIS chce okupu za Amerykankę

Ponad 6,5 miliona dolarów okupu oraz uwolnienia jednej z więźniarek domaga się Państwo Islamskie od rządu Stanów Zjednoczonych. To cena za życie 26-letniej Amerykanki, porwanej w Syrii.
Środa 27 sierpnia 2014

Moskwa zakręci kurek z gazem?

Rosja zamierza wstrzymać w zimie dostawy gazu do Unii Europejskiej przez terytorium Ukrainy – twierdzi ukraiński premier Arsenij Jaceniuk. Rosja temu zaprzecza.
Środa 27 sierpnia 2014

Kościołowi zagrażają m.in. “grzechy parafialne”

Jedności Kościoła zagrażają nie tylko schizmy i herezje, ale także "grzechy parafialne". Tak papież Franciszek nazwał w czasie środowej audiencji generalnej obmawianie i plotki we wspólnotach katolickich.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Mińskie spotkanie w sprawie Ukrainy: powstrzymać rozlew krwi

"Na szczycie w Mińsku ważą się losy Europy i świata" – powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Trwa rywalizacja militarna Chin i US: o włos od katastrofy myśliwców

To mogła być najpoważniejsza katastrofa z udziałem zwiadowczych samolotów Chin i USA od ponad dekady. W ubiegłym tygodniu chiński myśliwiec zbliżył się na odległość mniejszą niż 10 metrów do amerykańskiego samolotu.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 27 sierpnia 2014

Ofiary holokaustu krytykują ataki Izraela

Ponad 300 ofiar holokaustu wykupiło reklamę w weekendowym wydaniu gazety "New York Times". Wyrażają w niej swoje oburzenie działaniami Izraela w Strefie Gazy.
Środa 27 sierpnia 2014

Kolejne pieniądze dla McGolrick Park

We wtorek prezydent Brooklynu Eric Adams poinformował o dotacji związanej z rozwojem i budową parków w tej nowojorskiej gminie.
Środa 27 sierpnia 2014

Auta po Sandy w New Jersey

Diler samochodów używanych w New Jersey przyznał, że sprzedał siedem samochodów, które zostały całkowicie zalane podczas huraganu Sandy, jako auta z czystymi dowodami.
Środa 27 sierpnia 2014

Dylematy mieszkańców Greenpointu: autobus, prom czy metro?

Już za niecały tydzień mieszkańcy Greenpointu będą mogli znowu korzystać z pełnych usług metra linii G, kluczowej dla polskiej dzielnicy. Remont "zielonej" linii zakończy się w nocy z poniedziałku na wtorek.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Aresztowani dzięki czujności mieszkańca

Policja ze 104. posterunku na Ridgewood aresztowała trzech złodziei, którzy obrabowali jeden z supermarketów na Middle Village. Udało się ich zatrzymać dzięki czujności jednego z mieszkańców tej dzielnicy.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15