Prenumerata
NYC 09:31 am | WWA 03:31 pm
1 USD = 3.8425 PLN
Czwartek 29 września 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 29 września 2016

Polacy wykorzystywani w Wielkiej Brytanii

"Współczesne niewolnictwo" – tak brytyjska policja opisuje wykorzystywanie jedenastu polskich pracowników w okolicach Birmingham. Naszych rodaków otoczono już opieką.
Środa 28 września 2016

Nie żyje Szimon Peres

Zmarł były prezydent Izraela Szimon Peres. Miał 93 lata. 13 września polityk doznał wylewu i trafił do szpitala pod Tel Awiwem. Został wówczas wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. We wtorek jego stan gwałtownie się pogorszył.

Środa 28 września 2016

Londyn przeciwko unijnej armii

Wielka Brytania sprzeciwi się każdemu pomysłowi stworzenia unijnej armii – powiedział w Bratysławie brytyjski minister obrony Michael Fallon. W stolicy Słowacji odbywało się spotkanie 28 ministrów obrony państwu unijnych.
Poniedziałek 26 września 2016

Barroso i relacje z Goldman Sachs

Były szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, który został niedawno zatrudniony przez amerykański bank Goldman Sachs, nie przestaje budzić kontrowersji. Portugalska gazeta "Publico" doniosła, że utrzymywał on kontakty z przedstawicielami banku w czasie, kiedy był przewodniczącym Komisji w latach 2004-2014. Jose Barroso zapewnia, że nie złamał unijnych zasad.
Piątek 23 września 2016

Francuskie nastolatki na celowniku dżihadystów

Państwo Islamskie coraz częściej rekrutuje we Francji nastolatki, kierując do nich to swoją wojnę propagandową.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 28 września 2016

Trump prosi Polonię o głosy

Na spotkaniu w siedzibie Polish National Alliance i Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago republikański kandydat na prezydenta Donald Trump poprosił Polonię o głosy i zapewnił o swojej przyjaźni dla Polonii oraz Polski. Obiecał współpracować z nami, gdy zostanie prezydentem. Było to historyczne, bo pierwsze spotkanie z Polonią amerykańską kandydata na prezydenta w tegorocznej kampanii.
Środa 28 września 2016

Rekordowa debata

Prawie 84 miliony Amerykanów obejrzało pojedynek telewizyjny Donalda Trumpa i Hillary Clinton. To rekord w historii debat prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.
Wtorek 27 września 2016

Rowerem na Willis Tower

Krystian Herba z Rzeszowa ma 35 lat, od dwudziestu trenuje trial rowerowy. Dyscyplinę, która polega na pokonywaniu różnych przeszkód, między innymi murków. Pasją Polaka jest pokonywanie schodów. Najbliższa okazja, i jednocześnie próba pobicia rekordu Guinnessa, będzie już w sobotę, 1 października. Krystian chce wskoczyć na Willis Tower w Chicago i prosi Polonię o pomoc.
Wtorek 27 września 2016

Zdjęcie z Hanksem

Elizabeth i Ryan, para nowożeńców z Nowego Jorku, może mówić o dużym szczęściu i nie chodzi tylko o to, że znaleźli swoją drugą połówkę. Podczas sesji zdjęciowej w Central Parku podszedł do nich jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, Tom Hanks, którego obecnie możemy oglądać w filmie pt. “Sully”, i zapytał czy może sobie zrobić z nimi zdjęcie.
Wtorek 27 września 2016

O polityce zagranicznej, bezpieczeństwie, gospodarce i dochodach

W czasie pierwszej telewizyjnej debaty prezydenckiej kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych przedstawili swoje wizje strategii bezpieczeństwa i polityki zagranicznej, a także podziałów rasowych oraz gospodarki amerykańskiej. Nie było dyskusji na temat spraw imigracyjnych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15