Prenumerata
NYC 05:58 pm | WWA 11:58 pm
1 USD = 3.705 PLN
Sobota 28 lutego 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 27 lutego 2015

Kijów kupi śmiercionośną broń

Taką informację przekazała Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy. Na razie jednak Ukraińcy nie chcą zdradzić szczegółów. Kontrakty na dostawy broni Kijów miał podpisać z zagranicznymi firmami.
Czwartek 26 lutego 2015

Wiadomo, kim jest Jihadi John

Znana jest już tożsamość najbardziej znanego na świecie bojownika Państwa Islamskiego. BBC i "Washington Post" informują, że Jihadi John, czyli mężczyzna znany z filmów pokazujących egzekucje zakładników Państwa Islamskiego, to Brytyjczyk Mohammed Emwazi.
Czwartek 26 lutego 2015

Imigranci nie pomagają Cameronowi

Brytyjski premier nie zdołał ograniczyć imigracji. Według najnowszych danych brytyjskiego urzędu statystycznego w ciągu 12 miesięcy, do września ubiegłego roku, Wielką Brytanię wybrało jako nowy dom 624 tys. ludzi. 327 tys. wyjechało w tym czasie z Wysp, co oznacza, że w kraju przybyło 297 tys. imigrantów.
Środa 25 lutego 2015

Festiwal cygar w Hawanie

W Hawanie rozpoczął się 17. Festiwal Cygar, tak zwany Festival del Habano. W tym roku będzie miał on szczególny charakter, bo po raz pierwszy od dziesięcioleci mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą je mogli bez problemu zabrać do domu.
Środa 25 lutego 2015

Nowy gazowy szantaż: Putin żąda pieniędzy i wysyła gaz do Donbasu

Prezydent Rosji Władimir Putin zagroził wstrzymaniem dostaw gazu na Ukrainę. Stanie się tak, jeśli Ukraina nie wniesie nowej przedpłaty za rosyjski gaz. Zdaniem Putina, dotychczasowa przedpłata wystarczy najwyżej na trzy-cztery dni dostaw.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 28 lutego 2015

Dzień Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce

Muzeum Polskie w Ameryce zaprasza całą Polonię na doroczne uroczystości związane z obchodami Dnia Pułaskiego, które odbędą się w poniedziałek, 2 marca 2015 roku, o godzinie 10 rano w sali głównej Muzeum im. Sabiny Logisz przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago. Wstęp wolny.
Piątek 27 lutego 2015

Polskość na Greenpoincie nie zaginie - Hipsterzy uczą się języka polskiego

Na Greenpoincie na nowo zapanowała moda na język polski. W dzielnicy tej, kilka tygodni temu, rozpoczęły się lekcje, na których młodzi hipsterzy szlifują polszczyznę. Chcą dzięki temu móc łatwiej porozumiewać się z sąsiadami lub np. poderwać ładną Polkę.
Piątek 27 lutego 2015

Śmierć pod kołami metra linii L

Mężczyzna skoczył pod nadjeżdżający pociąg i poniósł śmierć na miejscu. Do tragedii doszło na linii metra L. Drugi wypadek miał miejsce na linii R.
Piątek 27 lutego 2015

Aresztowany za zniszczenie polskiego muralu

Jeden z trzech grafficiarzy-wandali, którzy zdewastowali powstańczy mural na ścianie Polskiego Domu Narodowego "Warsaw" na Greenpoincie, został aresztowany. Policja zna także personalia pozostałych dwóch, a ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.
Czwartek 26 lutego 2015

Polskie zapiekanki podbijają Greenpoint

Nowa polska kawiarenka Early, która od połowy lutego działa na Greenpoincie, z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Jej głównymi atutami są dobra kawa, kanapki robione na miejscu, a przede wszystkim zapiekanki.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15