Prenumerata
NYC 09:28 am | WWA 03:28 pm
1 USD = 3.3273 PLN
Piątek 24 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 23 października 2014

Kanadyjczycy nie dadzą się zastraszyć

Dzień po ataku terrorystycznym w Ottawie otwarto gmach kanadyjskiego parlamentu. Policja poinformowała tymczasem, że napastnik, który zastrzelił w środę żołnierza działał samodzielnie.
Czwartek 23 października 2014

W Brukseli o klimacie

Ważą się losy unijnej polityki energetyczno-klimatycznej do roku 2030. W Brukseli rozpoczęło się spotkanie przywódców państw i rządów w tej sprawie.
Czwartek 23 października 2014

Państwo Islamskie – najbogatsi terroryści świata

Państwo Islamskie najbogatszą organizacją terrorystyczną świata. Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy – oświadczył amerykański podsekretarz stanu do spraw terroryzmu i wywiadu finansowego, David Cohen.
Środa 22 października 2014

Amerykanie pomogli… islamistom

Turecki prezydent Recep Erdogan skrytykował Stany Zjednoczone za zrzucenie broni i amunicji walczącym w syryjskim mieście Kobani. Według niego było to złe, ponieważ część sprzętu zamiast do Kurdów trafiła do islamistów.
Środa 22 października 2014

Terroryści zaatakowali w Ottawie

Uzbrojony mężczyzna został zastrzelony w budynku kanadyjskiego parlamentu w Ottawie. Wcześniej doszło tam do strzelaniny, w wyniku której ranny został kanadyjski żołnierz, który zmarł w szpitalu. Jeśli potwierdzi się wersja o terroryzmie, będzie to niebezpieczny sygnał – twierdzą eksperci.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 24 października 2014

Wirus ebola dotarł do Nowego Jorku

Obecność śmiercionośnego wirusa ebola stwierdzono w czwartek u lekarza, który powrócił do USA z Afryki Zachodniej, gdzie pracował z ramienia organizacji "Lekarze bez granic". Przebywa w nowojorskim szpitalu Bellevue, który jest jednym z ośmiu szpitali w stanie Nowy Jork wyznaczonych do przyjmowania osób podejrzanych o zarażenie wirusem.
Piątek 24 października 2014

Mieszkania zamiast kościołów

W ciągu ostatnich dwóch dekad ponad 20 kościołów i budynków sakralnych na Brooklynie zamieniono na apartamentowce. W kolejce czeka dalszych 50, które osoby administrujące kościelnymi nieruchomościami zamierzają przekształcić na lokale mieszkalne. Fundusze mają wspomóc dalsze istnienie parafii różnych wyznań.
Piątek 24 października 2014

Kolejne odszkodowanie dla Greenpointu

16 mln dolarów odszkodowania musi wypłacić firma Getty Petroleum na rzecz oczyszczenia Newtown Creek na Greenpoincie. Pieniądze są zadośćuczynieniem za wieloletnie zanieczyszczanie cieku substancjami ropopochodnymi.
Piątek 24 października 2014

Instytut Piłsudskiego przygotowuje się do zmiany siedziby

Od kwietnia przyszłego roku Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce będzie miał swoją siedzibę na Greenpoincie. Aktualnie gromadzone są środki finansowe potrzebne do przeprowadzenia kosztownej przeprowadzki, a także na dalszą działalność organizacji.
Czwartek 23 października 2014

Arsenał broni na Ridgewood

Policja ze 104. posterunku na Ridgewood aresztowała we wtorek mieszkańca tej dzielnicy w związku z posiadaniem przez niego dużej ilości nielegalnej broni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15