Prenumerata
NYC 07:48 am | WWA 01:48 pm
1 USD = 3.3899 PLN
Sobota 22 listopada 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 21 listopada 2014

Sukces wyborczy UKIP

Brytyjska partia protestu UKIP wprowadziła drugiego posła do Izby Gmin. W wyborach uzupełniających w jednym z podlondyńskich okręgów zwyciężył były konserwatysta Mark Reckless.
Piątek 21 listopada 2014

Papież broni imigrantów, potępia zgorszenie: cennik za sakramenty to skandal

Papież Franciszek podczas codziennej mszy w Domu św. Marty powiedział w piątek, że w Kościele nie ma miejsca na interesy, a wiszący w przedsionku niektórych świątyń cennik za sakramenty jest skandalem.
Piątek 21 listopada 2014

Umowa USA – UE: mniej tajemnic w negocjacjach

Państwa członkowskie popierają większą przejrzystość w negocjacjach nad umową handlową Unii ze Stanami Zjednoczonymi.
Czwartek 20 listopada 2014

Kulami w obserwatorów OBWE: prowokacja, ale czyja?

Obserwatorzy OBWE twierdzą, że zostali ostrzelani w Zagłębiu Donieckim. Mieli tego dokonać umundurowani ludzie w samochodzie oznaczonym jak auta ukraińskiej armii. Nikt nie ucierpiał.
Czwartek 20 listopada 2014

:Zmarła największa hiszpańska arystokratka

W Hiszpanii zmarła 88-letnia księżna Alby. Była kuzynką królowej brytyjskiej i arystokratką posiadająca najwięcej tytułów szlacheckich w Europie. Również jedną z najbogatszych kobiet. Jej majątek szacowany jest na ponad 3 miliardy euro.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Sobota 22 listopada 2014

Polskie akcje w Queens Library - Wielkie czytanie na Ridgewood

Projekt "Cała Polonia czyta dzieciom" zainicjował szereg polskich imprez i spotkań, jakie będą miały miejsce w bibliotece publicznej – Queens Library – na Ridgewood.
Sobota 22 listopada 2014

Ponad 2 mln za kamienicę na Greenpoincie

2,1 mln dolarów zapłacił nabywca dwumieszkaniowej kamienicy przy 165 Diamond Street na Greenpoincie.
Piątek 21 listopada 2014

Prawnicy imigracyjni radzą: Kompletujcie dokumenty

W czwartek prezydent Barack Obama przedstawił długo oczekiwane zmiany w przepisach imigracyjnych, które dekretem prezydenckim wprowadza w życie. Co te zmiany oznaczają dla imigrantów? Kto i kiedy może zacząć składać dokumenty?
Piątek 21 listopada 2014

Wystawa fotografiki Anety Pieróg-Sudoł

W Galerii Skulskiego w Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark została trwa wystawa fotografiki polskiej artystki Anety Pieróg-Sudoł pt. "Faktura, struktura i wzór". Wernisaż: 21 listopada (piątek), w godz. 8:00-10:00 wiecz. Wstęp wolny, lampka wina, przekąski. Wystawę można oglądać do 30 listopada br. (niedziela).
Piątek 21 listopada 2014

Uczciliśmy polskich generałów i weteranów

11 listopada, we Floral Park na Long Island, w miejscu, gdzie wmurowano tablice pamiątkowe ku czci bohaterów o wolność Polski i Stanów Zjednoczonych - generałów Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Puławskiego - świętowano 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, a także Dzień Weterana.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15