Prenumerata
NYC 02:59 am | WWA 08:59 am
1 USD = 3.2961 PLN
Wtorek 21 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 20 października 2014

Kobani nie może upaść: Turcja przepuści kurdyjskich bojowników

Turecki minister spraw zagranicznych zapowiedział, że jego kraj przepuści tureckich Kurdów przez granicę z Syrią, tak aby mogli oni wspomóc swoich braci w walce o obronę miasta przed radykałami z Państwa Islamskiego.
Poniedziałek 20 października 2014

Putin ofiarowywał Polsce… Lwów. Sensacyjna wypowiedź Sikorskiego dla “Politico”

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski powiedział amerykańskiemu magazynowi "Politico", że Władimir Putin chciał wciągnąć Polskę w rozbiór Ukrainy i przyłączenie Lwowa.
Poniedziałek 20 października 2014

Nigeria już bez eboli

Nigeria została ogłoszona krajem wolnym od eboli. Poinformowała o tym Światowa Organizacja Zdrowia.
Niedziela 19 października 2014

Koniec synodu i beatyfikacja: bez odniesień do rozwodników i homoseksualistów

W czasie niedzielnej mszy na placu św. Piotra, zamykającej dwutygodniowy synod biskupów na temat rodziny, Franciszek dokonał beatyfikacji Pawła VI, papieża w latach 1963-1978. W kazaniu mówił jednak nie tylko o nowym błogosławionym, ale także o kończącym się zgromadzeniu, które według mediów miało momentami dramatyczny przebieg.
Niedziela 19 października 2014

Kolejne rosyjskie sankcje

Rosja rozszerzyła sankcje na produkty mięsne z Unii Europejskiej. Od 21 października nie będzie można sprowadzać podrobów wołowych i skrawków z państw Unii. Produkty te nie były objęte embargiem na import unijnej żywności, wprowadzonym w sierpniu.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 21 października 2014

Koalicja przeciwko schronisku na Glendale

Powstała koalicja lokalnych organizacji działających na Glendale i Middle Village sprzeciwiających się pomysłowi budowy schroniska przy 78-16 Cooper Avenue. W działaniach wspierają ją mieszkańcy okolicznych dzielnic.
Poniedziałek 20 października 2014

Odprawa hufców

Hufiec harcerek "Mazowsze" oraz hufiec harcerzy "Kraków" działają w zachodniej części Stanów Zjednoczonych na obszarze stanów: Kalifornia, Arizona, Kolorado oraz Waszyngton, które liczą w sumie "zaledwie" ponad 1 milion kilometrów kwadratowych powierzchni. Niełatwo jest nam zebrać się razem. Często praca harcerska prowadzona jest przez ośrodki wyłącznie na swoich terenach, a harcerze spotykają się jedynie na biwakach czy obozach.
Poniedziałek 20 października 2014

Broń w nowojorskich szkołach

Ponad 1200 sztuk różnego rodzaju niebezpiecznych przedmiotów policja skonfiskowała uczniom nowojorskich szkół w ubiegłym roku szkolnym 2013/2014.
Poniedziałek 20 października 2014

Karty kredytowe odchodzą do lamusa

Amerykanie pomiędzy 19. i 29. rokiem życia – tzw. pokolenie milenijne – niechętnie korzystają z kart kredytowych. 63 procent z nich nie posiada plastikowych pieniędzy, 23 procent ma do dyspozycji tylko jedną kartę, a 6 procent korzysta z dwóch kart kredytowych.
Poniedziałek 20 października 2014

Tysiące dolarów dla esesmanów

Hitlerowcy, którzy po wojnie mieszkali w Stanach Zjednoczonych, skorzystali z oferty administracji USA i zrzekli się amerykańskiego obywatelstwa w zamian za pozostawienie im uprawnień emerytalnych – ujawnia agencja AP.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15