Prenumerata
NYC 07:53 am | WWA 01:53 pm
1 USD = 3.0698 PLN
Środa 23 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 lipca 2014

Świat według Rosjan

Rosja konsekwentnie utrzymuje, że za tragedią boeinga 777 stoją wojska Ukrainy. Oskarża Zachód o prowadzenie przeciwko niej wojny informacyjnej. Takiego stanowiska Moskwa trzyma się od dnia katastrofy i nie zmienia swojej wersji wydarzeń, konsekwentnie przekonując do niej swoich obywateli.
Wtorek 22 lipca 2014

Czarne skrzynki do Malezji, ciała do Holandii: Rutte apeluje o śledztwo

Władze Malezji zapowiedziały, że jej eksperci przetrzymają czarne skrzynki zestrzelonego nad Ukrainą boeinga do czasu utworzenia międzynarodowego zespołu dochodzeniowego. Taką deklarację złożył premier Malezji Nadżib Razak.
Niedziela 20 lipca 2014

Rosjanie ukrywają dowody w sprawie katastrofy

Rosjanie we współpracy z separatystami na wschodzie Ukrainy starają się ukryć część śladów katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych. USA ostro skrytykowały fakt nie zabezpieczenia miejsca katastrofy. Waszyngton ponownie apeluje o umożliwienie ekspertom dostępu do szczątków maszyny.
Niedziela 20 lipca 2014

Wypadek polskiego autobusu pod Dreznem

Niemiecka policja przesłuchała kierowcę polskiego autobusu, który uczestniczył w tragicznym wypadku pod Dreznem. Zginęło tam 10 osób, a ponad 60 zostało rannych. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego doszło do katastrofy.
Niedziela 20 lipca 2014

Krwawa niedziela w Gazie

Niedziela była najbardziej krwawym dniem od początku najnowszego konfliktu Izraela z Hamasem. W Strefie Gazy zginęło ponad 100 osób – w tym 87 Palestyńczyków i 13 izraelskich żołnierzy.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 23 lipca 2014

Ponad pół miliona za czynsz na Greenpoincie

8 tysięcy stóp kwadratowych przestrzeni handlowo-usługowej jest do wynajęcia w luksusowym apartamentowcu budowanym na Greenpoincie. W sumie tylko za jej dzierżawę właściciel otrzyma miesięcznie około 520 tysięcy dolarów.
Wtorek 22 lipca 2014

Gwardia Narodowa strzeże granic

Gubernator Teksasu wysyła tysiąc żołnierzy Gwardii Narodowej na granicę amerykańsko-meksykańską. Mają oni bronić obywateli USA przed "kryminalistami, handlem ludźmi i gangami narkotykowymi".
Wtorek 22 lipca 2014

Jak sobie poradzić bez metra G

Wiele kontrowersji wśród mieszkańców Greenpointu budzi zapowiadane wyłączenie z ruchu części trasy jedynej linii metra kursującej w tej dzielnicy. MTA twierdzi, że lato to najbardziej odpowiedni czas na remont oraz zachęca do skorzystania z innych form komunikacji.
Wtorek 22 lipca 2014

HRW: działania antyterrorystyczne – często są iluzją

Po 9/11, Federalne Biuro Śledcze (FBI) "wrabiało" amerykańskich muzułmanów w zamachy terrorystyczne poprzez "nakłanianie, organizowanie oraz opłacanie ich działań" – twierdzi raport Human Rights Watch (HRW).
Wtorek 22 lipca 2014

Pomocna dłoń dla rozwiedzionych

Doświadczamy cierpienia niemalże nieustannie każdego dnia, w naszej zwykłej, szarej codzienności. Jest to moment pewnego kryzysu, walki i zmagania się z samym sobą! Trudno jest pocieszać tych, którzy przeżywają różne życiowe dramaty. Często po prostu brakuje słów i wobec tej tajemnicy cierpienia czujemy się mali i nieporadni.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15