Prenumerata
NYC 04:19 am | WWA 09:19 am
1 USD = 3.351 PLN
Piątek 31 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 października 2014

Dania zaniepokojona agresywnością: Rosjanie ćwiczyli atak na Bornholm

Rosyjskie lotnictwo ćwiczyło potencjalny atak rakietowy i bombowy na wyspę Bornholm, leżącą ok. 100 km od polskiego wybrzeża.
Czwartek 30 października 2014

Przełom w rozmowach gazowych?

W negocjacjach gazowych na linii Kijów – Moskwa mógł nastąpić przełom.
Czwartek 30 października 2014

Wolą siedzieć w Wlk. Brytanii

Londyński "Times" donosi, że brytyjski wymiar sprawiedliwości napotyka na trudności w ekstradycji do Polski więźniów ściganych europejskim listem gończym. Chodzi o Polaków, którzy albo zbiegli z kraju po dokonaniu przestępstwa, albo przed grożącym im procesem, lub nawet z już ciążącym na nich wyrokiem.
Środa 29 października 2014

Litewscy Polacy zaniepokojeni: nacjonaliści żądają przeprosin od Warszawy

Wywodzący się z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie wicemarszałek litewskiego Sejmu Jarosław Narkiewicz wyraził zaniepokojenie marszem litewskich nacjonalistów. Podczas demonstracji padały antypolskie hasła.
Środa 29 października 2014

Kreml dementuje pogłoski na temat choroby Putina: bodajby pypcia dostali

Kreml zdementował pogłoski na temat domniemanej choroby Władimira Putina. Według amerykańskiego "New York Post", rosyjski prezydent walczy z rakiem trzustki. Gazeta twierdzi, że Putinowi zostały maksymalnie 3 lata życia.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 30 października 2014

Śmiertelny wypadek na Ridgewood

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano na najbardziej niebezpiecznym skrzyżowaniu na Ridgewood. Autobus MTA śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.
Czwartek 30 października 2014

Rekolekcje paulinów posługujących w USA

W klasztorze paulińskim w Doylestown, w stanie Pensylwania, od 6 do 11 października 2014 roku odbyła się pierwsza tura rekolekcji dla ojców i braci z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, posługujących w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Druga tura rekolekcji odbyła się w klasztorze paulińskim w Kittaning (13-18 października).
Środa 29 października 2014

Napad i rozboje w greenpoinckich sklepach

Napad z bronią w ręku na delikatesy i dwa pobicia – wewnątrz oraz w okolicy sklepu – zdominowały ubiegłotygodniową kronikę kryminalną 94. posterunku policji na Greenpoincie.
Środa 29 października 2014

5 dni do midterm elections: W polityce liczą się głosy i pieniądze

Do wyborów połówkowych (midterm elections) zostało już tylko pięć dni. W przyszły wtorek wybieramy przedstawicieli do władz lokalnych, Senatu i Kongresu.
Środa 29 października 2014

Polski Dzień na lotnisku w Newarku

W terminalu C Liberty International Airport w Newarku, NJ, w środę, 15 października, zorganizowany został Polish Heritage Day. Tę prezentację polskiej kultury, historii i osiągnięć naukowych już po raz drugi przygotowała grupa polskich pracowników amerykańskich linii lotniczych United Airlines z Sebastianem Kunkowskim na czele.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15