Prenumerata
NYC 07:43 pm | WWA 01:43 am
1 USD = 3.2517 PLN
Czwartek 18 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 września 2014

Szkoci zadecydowali

W Szkocji odbywało się w czwartek referendum niepodległościowe. Lokale wyborcze były otwarte do 17:00 czasu nowojorskiego. Ostatnie sondaże pokazywały nieznaczną przewagę zwolenników pozostania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie.
Czwartek 18 września 2014

Australijczycy udaremnili ataki: terroryści chcieli ścinać głowy

Australijskie służby specjalne i policja udaremniły ataki terrorystyczne islamskich ekstremistów. Premier kraju Tony Abbott przekonuje, że zagrożenie było poważne.
Środa 17 września 2014

Islamiści chcą zabić papieża?

Powtarzają się głosy o zagrożeniu papieża Franciszka ze strony Państwa Islamskiego. Watykan nie komentuje ich, ale na pewno nie lekceważy, o czym świadczą widoczne zmiany w jego kontaktach z wiernymi.
Środa 17 września 2014

Wielka decyzja Szkotów

W czwartek w Szkocji odbędzie się referendum niepodległościowe. Politycy wykorzystywali w środę ostatnią szansę na przekonanie Szkotów do głosowania za lub przeciw.
Środa 17 września 2014

Ukraina: jak najszybciej do Europy

Ukraiński rząd zatwierdził program wprowadzenia w życie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Dzień wcześniej dokument ratyfikowała Rada Najwyższa.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 18 września 2014

Ukradli 70 tys. dolarów na Glendale

Nowojorska policja poszukuje dwóch złodziei, którzy w dystrykcie nadzorowanym przez 104. komendę z Ridgewood okradli 78-letniego staruszka. Łupem fałszywych pracowników firmy Con Edison padło 70 tys. dolarów.
Czwartek 18 września 2014

Kolejny wyciek do greenpoinckiego cieku

Nowojorski Wydział Ochrony Środowiska oraz służby nadzorujące stan Newtown Creek odnotowały w poniedziałek kolejny duży wyciek substancji ropopochodnych do wody znajdującej się w zbiorniku.
Czwartek 18 września 2014

Apple postawiło się rządowi

Apple – producent iPhone'ów i iPadów – zapewnił swoich użytkowników, że ani on, ani żadna agencja rządowa nie będzie w stanie obejść zabezpieczenia haseł i nie odszyfruje danych zapisanych na urządzeniu z najnowszym systemem operacyjnym iOS 8.
Czwartek 18 września 2014

Petro Poroszenko w Kongresie: Rosja zaatakowała Ukrainę, kto następny?

Mocne słowa wygłosił w czwartek w amerykańskim Kongresie prezydent Ukrainy. Petro Poroszenko mówił o rosyjskim imperializmie i iluzji, że rozpad ZSRR to zamknięty rozdział w historii.
Czwartek 18 września 2014

Enterowirus dotarł do metropolii

Rzadka odmiana enterowirusa D68 dotarła do nowojorskiej metropolii. Pierwsze przypadki zakażenia odnotowano już w mieście Nowy Jork, na Long Island, w New Jersey oraz Connecticut.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15