Prenumerata
NYC 09:04 am | WWA 03:04 pm
1 USD = 3.9690 PLN
Sobota 23 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lipca 2016

Rosjanie wykluczeni z olimpiady

Rosja nadal będzie bronić interesów swoich sportowców – oświadczył rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow odniósł się w ten sposób do czwartkowego orzeczenia Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego, który usankcjonował decyzję o odsunięciu rosyjskich lekkoatletów od udziału w olimpiadzie w Rio de Janeiro.
Piątek 22 lipca 2016

Pozew przeciw Czechom za śmieci w Polsce

Komisja Europejska pozwała Czechy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odpady toksyczne wywiezione do Polski. Mimo upomnień władze w Pradze nie usunęły 20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów przywiezionych do naszego kraju.
Czwartek 21 lipca 2016

Stan wojenny w Turcji

Przez trzy miesiące w Turcji będzie obowiązywał stan wojenny. Taką decyzję podjęli turecki prezydent i rząd po tym, jak w ubiegły piątek doszło do nieudanego przewrotu wojskowego. Władze argumentują, że tylko w ten sposób mogą szybciej poradzić sobie z grupami terrorystycznymi.
Środa 20 lipca 2016

Krytyk Rosji zginał w zamachu

W Kijowie w wyniku wybuchu zginął znany białoruski, rosyjski i ukraiński dziennikarz Paweł Szeremet. Samochód, którym jechał, eksplodował na jednej ze stołecznych ulic. Najprawdopodobniej był to zamach.
Wtorek 19 lipca 2016

Dżihadysta zaatakował w Niemczech

Młody mężczyzna zaatakował nożem i siekierą pasażerów pociągu regionalnego w Bawarii w Niemczech. Cztery osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko. Napastnik został zastrzelony przez policję. Okazało się, że napastnik działał w imieniu tzw. Państwa Islamskiego.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Piątek 22 lipca 2016

Metropolia sprzyja długowieczności?

Adele Dunlap, 113-letnia mieszkanka Pittstown w New Jersey, została uznana za najstarszą mieszkankę USA. Tytuł przejęła po Goldie Michelson, która zmarła kilka tygodni temu w wieku prawie 114 lat. Dunlap jest także dziesiątą najstarszą osobą na świecie. Jak czuje się z tymi tytułami? “W zasadzie tak samo jak wcześniej” – przyznała szczerze 113-latka.
Piątek 22 lipca 2016

Donald Trump zaakceptował nominację

Miliarder Donald Trump oficjalnie zaakceptował nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Podczas przemówienia na konwencji w Cleveland biznesmen przedstawił siebie jako kandydat prawa i porządku oraz ostro atakował Hillary Clinton.
Czwartek 21 lipca 2016

Funkcjonariusz Cybulski: myślałem, że zostaniemy wysadzeni w powietrze

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 52-letni mieszkaniec Queensu, przejeżdżając przez Times Square, najpierw wrzucił do policyjnego radiowozu przedmiot przypominający ładunek wybuchowy, a następnie zatrzymał się w okolicach Columbus Circle i twierdził, że ma przy sobie bombę. Krzyczał także, że chce się zabić.
Czwartek 21 lipca 2016

Cruz wystąpił na konwencji, ale Trumpa nie poparł

“Znałem treść jego przemówienia już dwie godziny wcześniej, a i tak pozwoliłem mu wystąpić. Nic wielkiego się nie stało” – w taki sposób brak oficjalnego poparcia swojej kandydatury przez niedawnego rywala, Teda Cruza, skomentował Donald Trump. Czy aby na pewno wszystko jest w porządku?
Czwartek 21 lipca 2016

Uwaga, będzie gorąco

Przed kolejną falą gorąca ostrzega nawet Biały Dom. Wyjątkowo wysokie temperatury odczują mieszkańcy co najmniej 15 stanów, w tym metropolii nowojorskiej. Upały spodziewane są w sobotę i niedzielę.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15