Prenumerata
NYC 12:40 pm | WWA 06:40 pm
1 USD = 3.7166 PLN
Wtorek 13 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 13 października 2015

Zamach w Paryżu: rozkaz przyszedł z USA

Amedy Coulibaly, który zamordował w styczniu w Paryżu nieuzbrojoną policjantkę i cztery osoby w sklepie z koszerną żywnością, otrzymał rozkaz zamachu drogą mailową. Takie informacje podały francuskie media.
Poniedziałek 12 października 2015

Na Białorusi bez zmian

Niespodzianki nie było. Wybory prezydenckie na Białorusi wygrał Aleksander Łukaszenka. Ze wstępnych, oficjalnych wyników głosowania wynika, że na urzędującego prezydenta głosowało 83,49 procent wyborców. Wcześniej podobne wyniki głosowania wskazały sondaże exit polls.
Poniedziałek 12 października 2015

Badał biedę i konsumpcję: Nobel ekonomiczny dla Brytyjczyka z Princeton

Angus Deaton został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Brytyjskiego naukowca, pracującego na amerykańskim uniwersytecie Princeton, uhonorowano za analizy dotyczące zagadnień konsumpcji, ubóstwa i dobrobytu.
Poniedziałek 12 października 2015

Korea Północna ma nowe rakiety?

Południowokoreańscy eksperci sprawdzają, czy komunistycznej Północy udało się stworzyć rakiety przystosowane do przenoszenia ładunków jądrowych. Taki model zaprezentowano bowiem na sobotniej paradzie wojskowej w Pjongjangu.
Poniedziałek 12 października 2015

Dziesiątki ofiar i setki rannych w zamachu

W Turcji trwa trzydniowa żałoba po sobotnich zamachach w Ankarze. W dwóch eksplozjach, do jakich doszło przed rozpoczęciem kurdyjskiej, antywojennej demonstracji w okolicach dworca, zginęło co najmniej 128 osób, a nawet pół tysiąca zostało rannych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15