Prenumerata
NYC 08:55 am | WWA 02:55 pm
1 USD = 4.0947 PLN
Środa 18 stycznia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 17 stycznia 2017

Andrzej Duda z wizytą w Izraelu

Rozmowy z prezydentem Izraela i wizyty w najważniejszych dla narodu żydowskiego miejscach - tak wyglądał pierwszy dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej. Polski prezydent odwiedził miejsca związane z historią Izraela i Holokaustem.
Wtorek 17 stycznia 2017

May przedstawiła szczegóły “brexitu”

Theresa May zadeklarowała, że chce "maksymalnie wolnego handlu" z Unią Europejską, ale wykluczyła członkostwo Wielkiej Brytanii we Wspólnym Rynku. W przemówieniu w londyńskim Lancester House, przedstawiającym szczegóły dotyczące opuszczenia Unii, premier ogłosiła, że zależy jej na zawarciu ze Wspólnotą "nowej, ambitnej umowy handlowej".
Poniedziałek 16 stycznia 2017

Putin zmyślał rozmowy z Tupolewa

Rosyjskie MSZ odpowiedziało Polsce w sprawie wątpliwości dotyczących zapisu rozmów, zarejestrowanych na pokładzie Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. W oficjalnym komunikacie, strona rosyjska zapewnia, że dysponuje tylko takimi zapisami, które są od dawna znane i zostały już odczytane przez rosyjskich i polskich ekspertów. W grudniu niezwłocznego wydania zapisów rozmów z kabiny pilotów zażądało od Rosjan Ministerstwo Obrony Narodowej RP.
Piątek 13 stycznia 2017

Rosyjskie rakiety na granicy Polski

Rosja wzmocni obronę powietrzną na granicach z państwami NATO, w tym z Polską. Jak poinformował rzecznik Zachodniego Okręgu Wojskowego płk. Igor Migunow, chodzi o cztery dywizjony systemów rakietowych S-400 Triumf.
Czwartek 12 stycznia 2017

Kreml: amerykańscy żołnierze w Polsce zagrażają Rosji

Moskwa uznała, że stacjonujący w Polsce amerykańscy żołnierze stanowią zagrożenie dla Rosji. Mówił o tym rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksiej Mieszkow oświadczył, że rozmieszczanie we wschodniej Europie amerykańskich sił wpłynie destabilizująco na bezpieczeństwo w regionie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15