Prenumerata
NYC 09:45 pm | WWA 03:45 am
1 USD = 3.9661 PLN
Środa 27 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 26 lipca 2016

Katolicki ksiądz zabity przez islamistów

W jednym z kościołów we Francji w mieście Rouen w Normandii dwaj osobnicy mówiący o sobie jako przedstawiciele Państwa Islamskiego, uzbrojeni w noże zamordowali dwie osoby – w tym katolickiego księdza – po czym zostali zastrzeleni przez policję.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Rosjanie jednak pojadą do Rio

Rosyjska flaga będzie powiewać na igrzyskach w Rio de Janeiro. Oficjalnie potwierdził tę informację prezydent Olimpijskiego Komitetu Rosji Aleksandr Żukow. Nie będzie natomiast w Brazylii prezydenta Władimira Putina. Gospodarz Kremla zrezygnował z zaproszenia na ceremonię otwarcia.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Fala terroryzmu w Niemczech

W ciągu 72 godzin w Niemczech doszło do trzech zamachów przeprowadzonych przez imigrantów. Najkrwawszy z nich wydarzył się w piątek w Monachium, podczas którego 18-letni Irańczyk zabił 9 osób, a 34 ranił.
Piątek 22 lipca 2016

Pozew przeciw Czechom za śmieci w Polsce

Komisja Europejska pozwała Czechy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości za odpady toksyczne wywiezione do Polski. Mimo upomnień władze w Pradze nie usunęły 20 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów przywiezionych do naszego kraju.
Czwartek 21 lipca 2016

Stan wojenny w Turcji

Przez trzy miesiące w Turcji będzie obowiązywał stan wojenny. Taką decyzję podjęli turecki prezydent i rząd po tym, jak w ubiegły piątek doszło do nieudanego przewrotu wojskowego. Władze argumentują, że tylko w ten sposób mogą szybciej poradzić sobie z grupami terrorystycznymi.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15