Prenumerata
NYC 10:21 pm | WWA 04:21 am
1 USD = 3.1589 PLN
Czwartek 21 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 20 sierpnia 2014

Oczy na Bardabungę: islandzki wulkan sparaliżuje połączenia transatlantyckie?

W najbliższym czasie może dojść do erupcji jednego z największych wulkanów na Islandii. Bardabunga wykazuje w ostatnim czasie wzmożoną aktywność sejsmiczną, a linie lotnicze obawiają się powtórki z 2010 roku.
Środa 20 sierpnia 2014

Egzekucja na oczach świata

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zabili amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Film, mający dokumentować to zdarzenie, umieścili w internecie. "Stany Zjednoczone będą robić to, co jest potrzebne, aby chronić swych obywateli przed terrorystami" – zapewnił prezydent Barack Obama.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Obama: ataki w Iraku sukcesem

Barack Obama oświadczył, że amerykańska operacja wojskowa w Iraku przynosi sukcesy. Wspierając ofensywę wojsk irackich i kurdyjskich peszmergów amerykańskie samoloty przeprowadziły kilkanaście bombardowań pozycji bojowników Państwa Islamskiego.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Tylko śledztwo ustali sprawców ataku na cywilny konwój na Ukrainie

Unia Europejska domaga się śledztwa w sprawie ataku na konwój ukraińskich uchodźców. Do incydentu doszło w poniedziałek w okolicach Ługańska, a do ostrzelania cywilów nie przyznają się ani separatyści, ani ukraińska armia. Śledztwo może być pierwszym krokiem w stronę międzynarodowego procesu.
Wtorek 19 sierpnia 2014

Uciekli zarażeni ebolą

W Liberii odnaleziono 17 zarażonych wirusem eboli, którzy w weekend uciekli z kliniki w Monrowii. Tamtejszy minister ds. informacji Lewis Brown podał, że zostali oni przeniesieni do Centrum Leczenia Eboli im. J. F. Kennedy'ego.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15