Prenumerata
NYC 04:29 pm | WWA 10:29 pm
1 USD = 4.1798 PLN
Poniedziałek 05 grudnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 05 grudnia 2016

Bohaterowie godnie pożegnani w Nowym Jorku

W środę, 23 listopada, doczesne szczątki płk. Ignacego Matuszewskiego i Henryka Floyar-Rajchmana, dwóch bohaterów narodowych, zostały uroczyście powitanie na lotnisku wojskowym w Warszawie.
Czwartek 01 grudnia 2016

Mikołajki w metropolii nowojorskiej • Pracowity okres dla Świętego Mikołaja

Już niebawem Święty Mikołaj odwiedzi polskie dzielnice i miasta metropolii nowojorskiej. W związku z tym organizowanych jest wiele imprez, na których dzieci będą miały okazję z nim się spotkać.
Czwartek 01 grudnia 2016

Ridgewood na swoją Miss Jesieni

Monika Badzio z Maspeth została Miss Jesieni na Ridgewood. Tytuł ten otrzymała podczas zabawy andrzejkowej zorganizowanej w sobotę, 26 listopada w audytorium parafii św. Macieja.
Czwartek 01 grudnia 2016

Konsulat w sercu Małej Polski

W styczniu w Hartford, stolicy stanu Connecticut, zacznie działać nowa placówka konsularna. Jej siedziba znajdzie się w sercu tzw. Małej Polski. Będzie ją prowadził nowo mianowany konsul honorowy Dariusz Barcikowski. Swoim zasięgiem konsulat honorowy obejmuje terytorium całego stanu Connecticut.
Niedziela 27 listopada 2016

Do trzech razy sztuka

Pewien pracownik doznał wypadku na pierwszym piętrze remontowanego budynku na Brooklynie. Tego dnia mężczyzna szpachlował i obklejał ściany i sufit w kuchni. Aby sięgnąć do najwyższych partii, pracownik musiał stanąć na szczudłach budowlanych, które rozsunął na maksymalną długość czterdziestu cali. W pewnym momencie szczudła niespodziewanie zaplątały się w przewód elektryczny, który ktoś wcześniej rozłożył na podłodze. Pracownik stracił równowagę, spadł na ziemię i doznał obrażeń ciała, w szczególności głowy, szyi i dolnej części kręgosłupa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15