Prenumerata
NYC 10:26 am | WWA 04:26 pm
1 USD = 3.9808 PLN
Środa 29 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 29 czerwca 2016

Nie możesz zabrać swojego pejzażu ze sobą - Utrwalone twarze polskich imigrantów

Przez cztery dni polska artystka Asia Sztencel malowała portrety Polaków, którzy odwiedzali jej pracownię na Greenpoincie w ramach tzw. Open Studio. Była to część jej akcji o nazwie "Nie możesz zabrać swojego pejzażu ze sobą".
Piątek 24 czerwca 2016

„Spacer” po szafie za 4 miliony

Czterdziestodwuletni nieudokumentowany pracownik uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Do zdarzenia doszło w magazynie, który został oddany do remontu. Jednym z zakontraktowanych podwykonawców był pracodawca poszkodowanego.
Piątek 24 czerwca 2016

Hurrra wakacje!

Skrzacik to prywatna polsko-amerykańska placówka oświatowo-wychowawcza m.in. dla przedszkolaków, mająca siedzibę w Ozone Park na Queensie. Nie można nazwać tego miejsca zwyczajnym przedszkolem, bo dość często wychowankowie przychodzą tu już np. w 6 miesiącu swojego życia i pozostają w kontakcie do… nastu lat.
Czwartek 23 czerwca 2016

Rabin Friedman zbulwersowany protestem - Polacy nie są antysemitami

Polonijny Ruch Obrony Polski NY zorganizował manifestację przed szkołą średnią prowadzoną przez rabina Zeva Friedmania na Long Island. Była to odpowiedź na protest, jaki dziekan Rambam Mesivta High School przeprowadził na początku maja przed Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku.
Czwartek 23 czerwca 2016

Polonia wsparła Maćka Miernika

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony był na leczenie chorego na raka Maćka Miernika, polskiego muzyka mieszkającego w Nowym Jorku. Podczas jednego wieczoru zebrano ponad 15 tys. dolarów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15