Prenumerata
NYC 07:15 pm | WWA 01:15 am
1 USD = 3.1047 PLN
Środa 30 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 30 lipca 2014

Obama dostanie mniej na walkę z nielegalnymi imigrantami

650 milionów dolarów – tyle chcą wydać republikanie na rozwiązanie problemu nielegalnej imigracji do USA. Kongres odrzucił plan Baracka Obamy, który planował wydatki na sumę blisko 4 miliardów dolarów. Jak donoszą jego bliscy współpracownicy, prezydent w reakcji na decyzję republikanów rozważa wydanie specjalnego pozwolenia na pracę 11 milionom nielegalnych imigrantów.
Środa 30 lipca 2014

Małgorzata Kot dyrektorem Muzeum Polskiego w Ameryce

25 lipca 2014 roku, decyzją Komitetu Wykonawczego i Rady Dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA), z siedzibą w Chicago, na stanowisko dyrektora zarządzającego muzeum została powołana Małgorzata Kot. Nowa pani dyrektor obejmie obowiązki 1 września 2014 roku.
Wtorek 29 lipca 2014

Kura w każdym ogródku?

W Nowym Jorku coraz bardziej popularne staje się hodowanie kur w przydomowych ogródkach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kursy chowu drobiu, znoszącego świeże, zdrowie i ekologiczne jajka.
Wtorek 29 lipca 2014

Kłamstwo to nie punkt widzenia: Szokujący list do redakcji “Daily News”

"Daily News" tłumaczy, że stara się przedstawiać różne punkty widzenia, tymczasem w Polonii już pojawiły się ostre protesty przeciwko opublikowanemu przez ten nowojorski dziennik listowi czytelniczki, przedstawiającej niezgodne z prawdą informacje dotyczące historii Polski.
Wtorek 29 lipca 2014

Konflikt o nielegalnych:Tennessee nie chce dzieci

Spór o dalszy los młodocianych nielegalnych imigrantów przybywających do USA staje się coraz gorętszy. Gubernator Tennessee Bill Haslam zaprotestował przeciwko działaniom rządu, który bez powiadomienia wysłał do jego stanu ok. 700 dzieci zatrzymanych na granicy. W tym samym czasie nielegalni imigranci gromadzą się pod Białym Domem, by walczyć w Waszyngtonie o swoje prawa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15