Prenumerata
NYC 01:55 pm | WWA 07:55 pm
1 USD = 3.3021 PLN
Poniedziałek 20 października 2014
RSS: Dołącz do nas:
Ameryka - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 20 października 2014

Tysiące dolarów dla esesmanów

Hitlerowcy, którzy po wojnie mieszkali w Stanach Zjednoczonych, skorzystali z oferty administracji USA i zrzekli się amerykańskiego obywatelstwa w zamian za pozostawienie im uprawnień emerytalnych – ujawnia agencja AP.
Niedziela 19 października 2014

Wybory w KPA: Frank Spula nadal prezesem

Kongresem Polonii Amerykańskiej nadal będzie zarządzał szef Związku Narodowego Polski (ZNP) Frank Spula. Zmiany nastąpiły na stanowiskach wiceprezesów ds. polskich i public relations. Zjazd KPA natomiast określany jest przez wielu jego uczestników jako owocny.
Niedziela 19 października 2014

Greenpoint w hołdzie księdzu Jerzemu

Mottem działania błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki było hasło "Zło dobrem zwyciężaj" – przypomniał w niedzielę pod pomnikiem zamordowanego kapłana prezes Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku Mieczysław Pająk. W 30. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności na Greenpoincie nie zapomniano o kwiatach, wspomnieniach i modlitwie.
Niedziela 19 października 2014

Maryla na Broadwayu

Maryla Rodowicz od pięciu dekad niezmiennie króluje na polskiej scenie muzycznej. Rozpoczęła karierę w latach 60., a jej dorobek artystyczny jest ogromny. Artystka ma na swoim koncie ok. 2000 piosenek, ponad 20 płyt polskich, a także po jednej angielskiej, czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej. Płyty Rodowicz sprzedano łącznie w nakładzie ok. 15 mln sztuk, z czego 10 mln w Rosji. Wszystkie pokryły się złotem i platyną, oprócz jednej („Życie ładna rzecz”).
Sobota 18 października 2014

Wieczór z pracami Jana Lebensteina

W klubie Amber odbędzie się 24 października spotkanie z Józefem Rudkiem i Alicją Połap ze znanej paryskiej galerii sztuki Roi Dore. Podczas wieczoru zostaną zaprezentowane oryginalne prace Jana Lebensteina. Goście przedstawią również wydawany przez galerię tygodnik "Vector Polonii".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15