Prenumerata
NYC 03:30 pm | WWA 09:30 pm
1 USD = 3.7663 PLN
Środa 07 października 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 07 października 2015

Chemiczny Nobel za badania nad DNA

Szwed Thomas Lindahl, Paul Modrich ze Stanów Zjednoczonych oraz pochodzący z Turcji Aziz Sancar podzielą się tegoroczną Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Królewska Szwedzka Akademia Nauk uhonorowała ich badania nad materiałem genetycznym, czyli DNA.
Środa 07 października 2015

Węgry na dywaniku w Brukseli

Bruksela chce wyjaśnień od Węgier w sprawie prowadzonej przez nie polityki migracyjnej. Rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva poinformowała, że do władz w Budapeszcie został wysłany list w tej sprawie.
Wtorek 06 października 2015

Kontrowersyjne Partnerstwo Transpacyficzne

Stany Zjednoczone i 11 innych krajów uzgodniło warunki Partnerstwa Transpacyficznego (TPP). To jedna z największych umów handlowych w historii, obejmująca 40 procent światowej gospodarki.
Wtorek 06 października 2015

Brytyjczycy zaostrzą politykę imigracyjną

Wielka Brytania zaostrzy od nowego roku politykę imigracyjną i wprowadzi surowsze kryteria udzielania azylu. Brytyjska minister spraw wewnętrznych oświadczyła, że nadmierna imigracja szkodzi krajowi.
Wtorek 06 października 2015

Nobel za neutrina

Kanadyjczyk Arthur B. McDonald oraz Japończyk Takaaki Kajita podzielą się tegoroczną Nagrodą Nobla z fizyki. Królewska Szwedzka Akademia Nauk wyróżniła ich za odkrycie zmian zachodzących w cząstkach elementarnych, tak zwanych neutrinach.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15