Prenumerata
NYC 01:15 am | WWA 07:15 am
1 USD = PLN
Poniedziałek 11 grudnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 08 grudnia 2017

Projekt skargi na Rosję gotowy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało projekt skargi do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie braku zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M rozbitego w katastrofie smoleńskiej.
Piątek 08 grudnia 2017

Szydło dziękuje za dwa lata pracy

Beata Szydło podziękowała parlamentarzystom za dwa lata wspólnej pracy. Wystąpienie pani premier rozpoczęło trzeci dzień posiedzenia Sejmu. "Chciałam podziękować za ostatnie dwa lata. To był dla mnie zaszczyt" - powiedziała. Oświadczyła również, że pozostanie w rządzie, aby razem z Prawem i Sprawiedliwością nadal reformować kraj.
Piątek 08 grudnia 2017

Z Rzeszowa do Newark w 2018 roku

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią dwa nowe połączenia. Od piątku można kupić bilety na bezpośredni rejs z Rzeszowa do Tel Awiwu oraz do Nowego Jorku. Narodowy przewoźnik przywrócił połączenie z miastem Wielkiego Jabłka po 10 - letniej przerwie.
Czwartek 07 grudnia 2017

Szydło rezygnuje. Premierem Morawiecki

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek. Rezygnacja została przyjęta. "Chcemy, by Beata Szydło pełniła ważną, eksponowaną funkcję w rządzie"- dodała rzeczniczka. Komitet Polityczny wysunął na stanowisko szefa rządu wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Wtorek 05 grudnia 2017

Orędzie prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym

Prezydent podsumował minione stulecie niepodległej Polski i mówi o perspektywach naszego kraju na kolejne sto lat. Andrzej Duda wygłosił przed Zgromadzeniem Narodowym okolicznościowe orędzie w 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego - jednego z ojców odzyskania niepodległości w 1918 roku. W Sejmie wysłuchali go posłowie, senatorowie, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz duchowieństwa.
Ameryka - Więcej wiadomośći
Wtorek 05 grudnia 2017

Polka ofiarą napadu. Jeden ze sprawców zgłosił się na policję

63-letnia Polka została brutalnie zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy chcieli dokonać kradzieży. Kobieta wracała po pracy do domu. Sprawcy pobili ją w holu kamienicy, w której mieszka.
Piątek 01 grudnia 2017

Tom Hanks odebrał polskiego malucha

Tom Hanks odebrał Fiata 126p i odbył nim pierwszą przejażdżkę. Podczas ceremonii przekazania auta amerykański aktor podkreślał charytatywny wymiar akcji Polaków. Hanks powiedział, że przekazany mu Maluch to piękne auto.
Środa 29 listopada 2017

Czarna lista złych właścicieli kamienic

"Nikt nie powinien żyć w takich warunkach" – stwierdziła Letitia James publikując listę 100 najgorszych właścicieli kamienic. Osiem budynków należących do trzech z nich znajduje się na Greenpoincie.
Piątek 10 listopada 2017

Uniwersalna groteska sceny politycznej

"Spektakl Mateusza Nowaka, według książki 'Niemcewicz od przodu i tyłu' to przejmujący, piekielnie aktualny Polaków portret własny" – czytamy w jednej z recenzji monodramu "Od przodu i od tyłu", który w sobotę, 11 listopada, można zobaczyć na Manhattanie w ramach festiwalu United Solo.
Środa 08 listopada 2017

Phil Murphy nowym gubernatorem NJ

Jak przewidywały sondaże wyborcze, demokrata, Phil Murphy – były finansista z Wall Street i dyplomata bez doświadczenia w administracji stanowej – został gubernatorem New Jersey, pokonując we wtorkowych wyborach republikańską rywalkę Kim Guadagno.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15