Prenumerata
NYC 10:18 am | WWA 04:18 pm
Niedziela 20 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Sobota 19 stycznia 2019

Meksyk: kilkadziesiąt ofiar po eksplozji rurociągu

W Meksyku co najmniej 66 osób zginęło, a 76 zostało rannych w wyniku wybuchu rurociągu z ropą naftową. Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali ukraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.
Piątek 18 stycznia 2019

KE przygotowuje się do negocjacji handlowych z USA

Komisja Europejska przygotowuje się do rozpoczęcia negocjacji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi. Dopuszcza dyskusję o cłach na samochody, ale wyklucza rolnictwo. Dziś w Brukseli opublikowane zostały dwa dokumenty, tak zwane mandaty negocjacyjne. Jeśli zostaną one zaakceptowane przez państwa członkowskie, Komisja będzie mogła rozpocząć rokowania z przedstawicielami władz USA.
Czwartek 17 stycznia 2019

Ambasador Iranu krytykuje polskie władze

Ambasador Iranu w Warszawie krytykuje polskie władze w związku z organizacją w Polsce międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu. W rozmowie z Polskim Radiem Masud Edrisi Kermanszachi określił organizowane przez Stany Zjednoczone i Polskę spotkanie jako “nie do przyjęcia”.
Czwartek 17 stycznia 2019

Drugie głosowanie ws. brexitu pod koniec stycznia

29 stycznia odbędzie się drugie glosowanie zatwierdzające brexit. Premier Theresa May prowadzi nadal rozmowy z opozycją, zarówno zewnetrzną, jak i w jej partii. Celem tych rozmów jest wypracowanie takiej koncepcji wystąpienia z Unii, by miała ona szanse na uzyskanie poparcia większości parlamentarnej.
Czwartek 17 stycznia 2019

Na świecie kończy się kawa

Z tych doniesień nie ucieszą się miłośnicy kawy. Na świecie może zabraknąć kawy. Takie wyniki przynoszą najnowsze badania naukowców. Powody to rosnące spożycie kawy, a także zmiany klimatyczne.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15