Prenumerata
NYC 01:09 pm | WWA 07:09 pm
1 USD = 3.7702 PLN
Piątek 23 czerwca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 23 czerwca 2017

Co dalej z Polakami na Wyspach?

Polska nie jest w pełni zadowolona z oferty Wielkiej Brytanii dotyczącej zagwarantowania praw Europejczyków, w tym naszych rodaków na Wyspach po Brexicie. Powiedział o tym wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański polskim dziennikarzom w Brukseli w trakcie drugiego dnia unijnego szczytu.

Czwartek 22 czerwca 2017

Moskwa krytykuje Warszawę

Moskwa krytycznie odniosła się do polskiej ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Chodzi o znowelizowane przepisy, które regulują kwestię usunięcia z przestrzeni publicznej obiektów o charakterze nieużytkowym, które gloryfikują ustrój totalitarny. Rosyjscy politycy znowelizowaną ustawę nazwali „oburzającą” i „przestępczą”.
Wtorek 20 czerwca 2017

Polak ofiarą zasadzki imigrantów w Calais

Furgonetka na polskich znakach rejestracyjnych rozbiła się na północy Francji. Kierowca nie żyje. Policja prowadzi dochodzenie ale wszystko wskazuje na to, że do jego śmierci przyczyniła się zapora zbudowana na drodze przez imigrantów

Poniedziałek 19 czerwca 2017

Na Golfsztromie

"Najpierw zaczęły się pojawiać algi z Morza Saragassowego, całe rodziny alg. Płynąłem po coraz głębszych wodach. Obserwowałem izobary na mapie, które pokazywały, że jestem już blisko. Aż w piękny, słoneczny niedzielny poranek, najcieplejszy od chwili startu, wpłynąłem na wielki prąd oceaniczny" – relacjonuje Aleksander Doba, który po trzech tygodniach zmagań z przeciwnymi wiatrami na Północnym Atlantyku dotarł do Golfsztromu.
Poniedziałek 19 czerwca 2017

Gorąco na linii Rosja - USA

Moskwa skrytykowała Stany Zjednoczone za zestrzelenie syryjskiego myśliwca. W rosyjskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych nazwano atak amerykańskiego lotnictwa „aktem agresji” na Syrię. Waszyngton tłumaczy, że wojska dyktatora Baszara al-Asada bombardowały oddziały rebeliantów, współpracujących z zachodnią koalicją, zwalczająca terrorystów Państwa Islamskiego. 

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15