Prenumerata
NYC 12:26 pm | WWA 06:26 pm
Sobota 23 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 20 lutego 2019

Rosja straszy zbrojeniami

Władimir Putin zapowiedział, że ewentualne rozmieszczenie broni zagrażającej Rosji nie pozostanie bez odpowiedzi Moskwy. Rosyjski prezydent mówił o tym w trakcie dorocznego orędzia wygłoszonego do Zgromadzenia Federalnego. Wypowiedź Władimira Putina odnosiła się do zawieszenia przez Stany Zjednoczone i Rosję przestrzegania układu o likwidacji rakiet średniego i pośredniego zasięgu (INF). Waszyngton oskarżył Moskwę o posiadanie takich rakiet i wezwał do ich likwidacji.
Wtorek 19 lutego 2019

Francja: zmarł Karl Lagerfeld

W Paryżu zmarł Karl Lagerfeld, projektant mody niemieckiego pochodzenia. Miał 85 lat.
Poniedziałek 18 lutego 2019

Polak wystartuje w wyborach prezydenckich na Litwie

Waldemar Tomaszewski, lider polskiej partii na Litwie, wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich, które odbędą się w maju. Waldemar Tomaszewski został dzisiaj oficjalnie zarejestrowany przez litewską Główną Komisję Wyborczą.
Poniedziałek 18 lutego 2019

Przygotowania do szczytu Kim

W Wietnamie trwają przygotowania do szczytu przywódców Korei Północnej i Stanów Zjednoczonych. Południowokoreańska Agencja Yonhap podaje, że jednym z punktów programu Kim Dzong Una może być wizyta w wietnamskiej fabryce koncernu Samsung.
Piątek 15 lutego 2019

Rozmowy handlowe “ostatniej szansy”

W Pekinie drugi dzień negocjacji handlowych Chin i USA, nazywanych rozmowami „ostatniej szansy”. Za niespełna dwa tygodnie mija termin amerykańskiego ultimatum, po którym taryfy celne na chińskie towary mogą wzrosnąć z 10 do 25%.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Niedziela 30 grudnia 2018

Polska gospodarka będzie dalej rosła wolniej niż w 2018 roku

W 2019 roku polska gospodarka będzie dalej rosła, ale w wolniejszym tempie niż w 2018 roku - przewidują analitycy.
Wtorek 29 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15