Prenumerata
NYC 10:43 pm | WWA 04:43 am
Piątek 15 lutego 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 15 lutego 2019

Stan Borys wraca do zdrowia

Znany i uwielbiany przez amerykańską Polonię artysta niedawno przeszedł udar i sparaliżowany znalazł się na oddziale intensywnej opieki medycznej. Na szczęście Stan Borys pokonał największe zagrożenie dla życia i powoli wraca do zdrowia. Przed legendarnym wokalistą jednak jeszcze kilka miesięcy leczenia i rehabilitacji.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Rodzina zaginionego Polaka prosi o pomoc

"Koszty poszukiwania Michała w Stanach Zjednoczonych i Meksyku przerastają możliwości finansowe naszej rodziny" – mówi siostra Michała Krówczyńskiego i prosi o pomoc. 30-letni nauczyciel z Krakowa zaginął podczas urlopu w Stanach Zjednoczonych. Rodzina uruchomiła zbiórkę pieniędzy potrzebnych na jego poszukiwania.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Jubileusz szkoły im. św. Władysława w Hempstead

Jubileusz 60-lecia najstarszej na Long Island polskiej szkoły wpisał się diamentowymi zgłoskami w polonijną historię.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Zasiane “ziarno miłości”

We wtorkowe wieczory w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ, dzieci uczą się katechezy w języku polskim. W gronie katechetów – oprócz osób świeckich i sióstr służebniczek – jest salezjanin, ksiądz Paweł Dziatkiewicz. W ubiegłym roku zainicjował on akcję "10 minut z Pismem Świętym", która jest kontynuowana, wzbogacając serca młodych ludzi nieprzemijającymi wartościami.
Poniedziałek 11 lutego 2019

Wdzięczność za serce babć i dziadków

W bibliotece działającej przy Polskiej Szkole Dokształcającej im. Karola Wojtyły przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden, NJ, odbyła się 26 stycznia, w samo południe, piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni zostali babcie i dziadkowie uczniów z tejże szkoły przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15