Prenumerata
NYC 06:49 am | WWA 11:49 am
1 USD = 3.9613 PLN
Czwartek 23 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 22 marca 2017

Zmarł polonijny działacz w Niemczech

W Monachium w wieku 67 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny działacz katolicki i polonijny, profesor Piotr Małoszewski.
Poniedziałek 20 marca 2017

Komisja gotowa na Brexit

Komisja Europejska mówi, że jest gotowa do negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu. W poniedziałek władze w Londynie poinformowały, że oficjalny wniosek o woli wyjścia z Unii zostanie wysłany do Brukseli 29 marca. Dwa dni później szef Rady Europejskiej ma opublikować wytyczne do rozmów rozwodowych.
Piątek 17 marca 2017

60 rocznica Traktatów Rzymskich

Obchody 60 rocznicy Traktatów Rzymskich we włoskiej Izbie Deputowanych, rozpoczęły się wezwaniem do dalszej integracji i propozycją stworzenia Europy dwóch prędkości. W obchodach w Rzymie uczestniczą przewodniczący parlamentów krajów UE.

Piątek 17 marca 2017

Europejska Agencja Leków w Warszawie?

Finlandia włącza się do rywalizacji o nową lokalizację siedziby Europejskiej Agencji Leków (EMA). W ten sposób dołącza do grupy państw unijnych, które chcą mieć u siebie siedzibę unijnej agencji. Jej biuro zostanie w Londynie zamknięte w związku z Brexitem.

Czwartek 16 marca 2017

Królowa zatwierdza Brexit

Brytyjska królowa Elżbieta II zatwierdziła akt parlamentu pozwalający premier Theresie May na formalne rozpoczęcie Brexitu. Ten symboliczny gest, w brytyjskiej kulturze politycznej stanowiący formalność, otwiera drogę brytyjskiej premier do uruchomienia artykułu 50. Traktatu Lizbońskiego.

Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15