Prenumerata
NYC 11:37 am | WWA 05:37 pm
1 USD = 3.9698 PLN
Wtorek 24 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 23 maja 2016

Polskie produkty nie do zastąpienia

Rosji nie udało się zastąpić europejskich produktów spożywczych, dostawami z innych krajów. Taki wniosek znalazł się w raporcie „Embargo spożywcze podsumowanie 2015 r.”, przygotowanym przez centrum analityczne rosyjskiego rządu. W 2014 r. nie do zastąpienia okazały się dostawy z Polski i Norwegii.
Poniedziałek 23 maja 2016

KE porozumie się z Polską?

Komisja Europejska mówi, że ma nadzieję na porozumienie z Polską w sprawie kryzysu konstytucyjnego. Bruksela nie odpowiada na pytania o ewentualne dalsze decyzje. W ubiegłym tygodniu Komisja poinformowała, że do poniedziałku czeka na propozycje rozwiązania sporu wokół Trybunału, w przeciwnym razie opublikuje opinię o stanie praworządności w Polsce.
Poniedziałek 23 maja 2016

Jest nowy prezydent Austrii

Aleksander van der Bellen wygrał wybory prezydenckie w Austrii. O ostatecznym rezultacie zdecydowały głosy oddane korespondencyjnie.
Piątek 20 maja 2016

Będzie spotkanie NATO – Rosja?

NATO chce zorganizować kolejne spotkanie Rady NATO – Rosja. Miałoby się to stać jeszcze przed lipcowym szczytem sojuszu w Warszawie. Decyzję o zaproszeniu Moskwy na rozmowy podjęli ministrowie spraw zagranicznych paktu w czasie wieczornej kolacji w Brukseli, a poinformował o tym przed południem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
Czwartek 19 maja 2016

ISIS szykuje zamachy we Francji?

Niemiecka policja ostrzega przed zamachami terrorystycznymi we Francji podczas rozpoczynających się za trzy tygodnie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jest o tym mowa w raporcie, do którego dotarł dziennik "Bild".
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15