Prenumerata
NYC 08:44 am | WWA 02:44 pm
1 USD = 3.7657 PLN
Środa 02 września 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 02 września 2015

Kryzys imigracyjny w pełni

Europa jest celem największej migracji ludności od czasów II wojny światowej. Tylko w tym roku przybyło tam ponad 300 tysięcy uchodźców, którzy z Bliskiego Wschodu i Afryki uciekają przed wojną, prześladowaniami i biedą. Rekord przybyłych imigrantów padł w poniedziałek w Wiedniu. We wtorek problemy z naporem uchodźców miały także Węgry i Niemcy.
Wtorek 01 września 2015

Krwawy poniedziałek w Kijowie

Znowu zrobiło się niespokojnie na Ukrainie. Jedna ofiara śmiertelna, ponad 100 rannych. Taki jest bilans zamieszek przed ukraińskim parlamentem. Ponad tysiąc osób protestowało przed siedzibą Rady Najwyższej przeciwko uchwalonym w poniedziałek zmianom w konstytucji, które - według niektórych - są na rękę Rosji.
Wtorek 01 września 2015

Austria wzmacnia kontrole granic

Austriackie władze zwiększają kontrole przy swoich wschodnich granicach. Jest to część akcji mającej na celu wyłapanie przemytników ludzi. Są już pierwsze sukcesy.
Wtorek 01 września 2015

Merkel o postulatach Dudy

Kanclerz Niemiec Angela Merkel sceptyczna wobec polskich postulatów rozmieszczenia na wschodzie Europy stałych sił NATO. Niemiecka kanclerz powiedziała, że podczas piątkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, przekazała mu, iż nie powinno się podważać Aktu NATO-Rosja.
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

Europa naradza się w sprawie nielegalnych emigrantów

Niemcy, Francja i Wielka Brytania chcą opracowania konkretnych działań zaradczych wobec kryzysu emigracyjnego. Do "wspólnej politycznej odpowiedzi" wzywa także sekretarz generalny ONZ, a papież modli się za zmarłych emigrantów.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15