Prenumerata
NYC 10:05 am | WWA 04:05 pm
1 USD = 3.2597 PLN
Niedziela 21 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 19 września 2014

Opozycja ostro krytykuje nowy skład rządu

To słaby rząd na trudne czasy. Tak informację o składzie gabinetu Ewy Kopacz komentuje szef klubu PiS. Mariusz Błaszczak uważa, że kryterium, jakim kierowała się Kopacz, na pewno nie były kompetencje. To rząd partyjny – ocenił. Według Błaszczaka, czasy są trudne, a ministrowie nieudolni, tak jak minister zdrowia, rolnictwa i szef MSZ.
Piątek 19 września 2014

Ewa Kopacz oficjalnie podała skład nowego rządu

Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk, Maria Wasiak, Teresa Piotrowska i Andrzej Halicki – to nowi ministrowie wybrani przez Ewę Kopacz. Nowa premier przekonuje, że będzie to "rząd silnych osobowości". Opozycja, że raczej jest to "rząd słabeuszy na trudne czasy", a nowe nazwiska "nie zapowiadają pozytywnych zmian".
Środa 17 września 2014

Wyborowa podbija Amerykę

Polski, wysokoprocentowy alkohol – wódka Wyborowa – wyrusza na podbój amerykańskiego rynku. Zostanie zaprezentowana 4 października podczas National Vodka Day, natomiast na Manhattanie Wyborowa zadebiutowała już w miniony poniedziałek.
Wtorek 16 września 2014

IPN odnalazł szczątki osób. Czy jest wśród nich “Inka”?

Wiadomo, że natrafiono na szkielet młodej kobiety z przestrzeloną czaszką, obok zaś były pochowane szczątki mężczyzny, którego czaszka również nosi ślady po kuli. Może to sugerować, że chodzi o Danutę Siedzikównę "Inkę" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka".
Wtorek 16 września 2014

Instytut Piłsudskiego przenosi się na Greenpoint

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa udostępni pomieszczenie na Greenpoincie na siedzibę Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce. W walkę o fundusze na działalność Instytutu włączyła się też sejmowa Komisja Łączności z Polakami za Granicą.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15