Prenumerata
NYC 02:12 pm | WWA 08:12 pm
1 USD = 3.705 PLN
Sobota 28 lutego 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Sobota 28 lutego 2015

Raport “Nowego Dziennika” - Zła prognoza dla polskich mediów

Jeszcze w tym miesiącu grupa medialna TVN – która ma 20-procentowy udział w rynku mediów w Polsce – najprawdopodobniej stanie się własnością niemieckiego koncernu medialnego. Umożliwia jej to polskie prawo, które nie przewiduje ograniczeń dla udziałów europejskiego kapitału w polskich mediach. Rodzi to pytanie o bezpieczeństwo informacyjne Polaków.
Piątek 27 lutego 2015

Podsłuchiwali generałów?

"Gazeta Wyborcza" ujawniła, że za czasów Bartłomieja Sienkiewicza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych powstała tajna komórka, która sprawdzała powiązania między byłymi i ówczesnymi szefami służb a aferą podsłuchową. Minister miał podejrzewać ich o spisek.
Czwartek 26 lutego 2015

Polacy wyszkolą ukraińskich oficerów

W marcu okaże się, czy polscy instruktorzy pojadą szkolić ukraińskich oficerów. O takim zamiarze informował w środę prezydent Komorowski i ministerstwo obrony.
Środa 25 lutego 2015

Amerykańskie wozy dla polskiego wojska

W środę w Krakowie ambasador USA Stephen D. Mull przekazał polskim wojskom specjalnym 45 opancerzonych pojazdów typu MRAP (Mine Resistant Ambush Protected).
Środa 25 lutego 2015

Znaleźli gaz w Polsce

Prywatna spółka znalazła gaz w województwie wielkopolskim. Surowiec nie pochodzi z łupków, lecz z konwencjonalnych pokładów. Firma San Leon Energy poinformowała w komunikacie, że osiągnęła "bardzo pozytywne" rezultaty testów odwiertu Rawicz-12.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15