Prenumerata
NYC 04:28 am | WWA 10:28 am
1 USD = 3.2043 PLN
Sobota 30 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 29 sierpnia 2014

Pierwsze pieniądze dla sadowników z UE

125 milionów wsparcia dla rolników i sadowników formalnie przyjęte przez Komisję Europejską. W sobotę odpowiedni akt w tej sprawie będzie opublikowany w unijnym Dzienniku Urzędowym. Do ostatecznego tekstu nie wprowadzono jednak zmian, o które zabiegała Polska.
Czwartek 28 sierpnia 2014

Polacy w większości niezadowoleni z rządu

Notowania rządu Donalda Tuska i samego premiera są najgorsze w tym roku. Takie dane przynosi najnowszy sondaż CBOS.
Wtorek 26 sierpnia 2014

MADE IN POLAND niemile widziane

Część producentów znad Wisły nie chce, żeby ich towary były kojarzone z Polską. O ile surowce, żywność, czy materiały dla budownictwa, pochodzące z naszego kraju, sprzedają się dobrze, to nie jesteśmy kojarzeni jako producent na przykład towarów luksusowych.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rosja się nie zatrzyma - niepokojące słowa gen. Skrzypczaka

"Nie oszukujemy się. Mamy za mały potencjał, aby oprzeć się armii masowej, takiej jak rosyjska" – ocenia w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" były wiceszef MON generał Waldemar Skrzypczak. Jak twierdzi, polska armia tylko przez trzy dni powstrzymywałaby Rosjan przed wejściem do Warszawy.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Rolnicy rozczarowani systemem rekompensat

W wtorek jedziemy do Brukseli, by walczyć o przetrwanie, nie wykluczamy także protestów" – powiedział w rozmowie z "Nowym Dziennikiem" Stanisław Bartman, prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej. Nie tylko producenci, ale także minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uważa, że brukselska propozycja rekompensat dla rolników jest skandaliczna.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15