Prenumerata
NYC 05:00 pm | WWA 11:00 pm
1 USD = 3.8114 PLN
Wtorek 23 sierpnia 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polska - Więcej wiadomośći
Wtorek 23 sierpnia 2016

“Historia Roja” odpadła z festiwalu w Gdyni

Minister kultury Piotr Gliński jest niezadowolony z nieobecności filmu "Historia Roja" w konkursie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W wydanym stanowisku pisze, że sytuację tę przyjął "ze zdumieniem i rozczarowaniem". Dyrektor artystyczny festiwalu odpowiada, że obraz nie przeszedł selekcji.
Wtorek 23 sierpnia 2016

Polsko-kazachskie rozmowy o gospodarce

Andrzej Duda i Nursułtan Nazarbajew otworzyli Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. Prezydenci liczą na zwiększenie obrotów handlowych między obu krajami.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Wizyta prezydenta Kazachstanu w Polsce

Rozpoczęła się wizyta kazachskiego przywódcy Nursułtana Nazarbajewa w Polsce. Prezydent Andrzej Duda uroczyście powitał gościa w Pałacu Prezydenckim. Wizyta potrwa dwa dni, a jej wątkiem przewodnim jest gospodarka.
Poniedziałek 22 sierpnia 2016

Władze Warszawy zastąpi komisarz?

Stołeczni działacze Nowoczesnej domagają się wyjaśnień od władz Warszawy odnośnie zwrotu nieruchomości odebranych właścicielom tzw. dekretami Bieruta. To reakcja na sobotni tekst w "Gazecie Wyborczej" dotyczący reprywatyzacji. Opisano w nim proces handlu roszczeniami do odebranych po wojnie nieruchomości.
Piątek 19 sierpnia 2016

Pozew przeciw Kaczyńskiemu

Kolejny wniosek opozycji do prokuratury przeciwko prezesowi PiS. Posłowie PO zarzucili Jarosławowi Kaczyńskiemu przekroczenie uprawnień w związku próbą odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego przez Radę Mediów Narodowych.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15