Prenumerata
NYC 08:24 am | WWA 02:24 pm
Czwartek 24 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 stycznia 2019

Morawiecki: więcej władzy krajom członkowskim

Premier Mateusz Morawiecki uważa, że Unia Europejska powinna oddać więcej władzy krajom członkowskim oraz obywatelom poszczególnych państw. Szef polskiego rządu mówił o tym w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Przed południem premier wziął udział w debacie poświęconej odbudowie zaufania do Unii Europejskiej. W debacie uczestniczyli też m.in. premierzy Holandii, Irlandii i unijna komisarz handlu.
Wtorek 22 stycznia 2019

Zwiększa się przepaść między biednymi a bogatymi

Według najnowszego raportu brytyjskiej organizacji pomocowej Oxfam, 26 najbogatszych ludzi na świecie ma taki sam majątek jak niemal 4 miliardy biednych. Raport został opublikowany przy okazji rozpoczynającego się dzisiaj w szwajcarskim Davos Światowego Forum Ekonomicznego.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Norwegia wydala polskiego konsula

Władze Norwegii zdecydowały o wydaleniu polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Norweskie media, powołując się na rzecznika tamtejszego ministerstwa spraw zagranicznych, poinformowały, że zażądano od polskiego MSZ, aby nakazał konsulowi powrót z Oslo do kraju.
Niedziela 20 stycznia 2019

16 godzin w zimnym samolocie

Pasażerowie United Airlines utknęli w Kanadzie na 16 godzin w ledwo ogrzewanym samolocie.
Sobota 19 stycznia 2019

Meksyk: kilkadziesiąt ofiar po eksplozji rurociągu

W Meksyku co najmniej 66 osób zginęło, a 76 zostało rannych w wyniku wybuchu rurociągu z ropą naftową. Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali ukraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Niedziela 30 grudnia 2018

Polska gospodarka będzie dalej rosła wolniej niż w 2018 roku

W 2019 roku polska gospodarka będzie dalej rosła, ale w wolniejszym tempie niż w 2018 roku - przewidują analitycy.
Wtorek 29 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15