Prenumerata
NYC 07:02 am | WWA 01:02 pm
1 USD = 3.9711 PLN
Środa 25 maja 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 24 maja 2016

Słabnie partia Merkle w Niemczech

W Niemczech spada poparcie dla współrządzącej partii CDU i kanclerz Angeli Merkel. Rekordową popularnością cieszy się antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD). Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż instytutu Forsa dla tygodnika "Stern" i telewizji RTL.
Wtorek 24 maja 2016

Ciąg dalszy zbrojenia Krymu

Rosja przerzuca samoloty i śmigłowce na Krym. Wszystko to pod przykrywką ogólnorosyjskich zawodów pilotażu „Aviadarts2015”. Od dwóch lat w finale konkursu uczestniczą także drużyny z Białorusi i Chińskiej Republiki Ludowej.
Poniedziałek 23 maja 2016

Polskie produkty nie do zastąpienia

Rosji nie udało się zastąpić europejskich produktów spożywczych, dostawami z innych krajów. Taki wniosek znalazł się w raporcie „Embargo spożywcze podsumowanie 2015 r.”, przygotowanym przez centrum analityczne rosyjskiego rządu. W 2014 r. nie do zastąpienia okazały się dostawy z Polski i Norwegii.
Poniedziałek 23 maja 2016

KE porozumie się z Polską?

Komisja Europejska mówi, że ma nadzieję na porozumienie z Polską w sprawie kryzysu konstytucyjnego. Bruksela nie odpowiada na pytania o ewentualne dalsze decyzje. W ubiegłym tygodniu Komisja poinformowała, że do poniedziałku czeka na propozycje rozwiązania sporu wokół Trybunału, w przeciwnym razie opublikuje opinię o stanie praworządności w Polsce.
Poniedziałek 23 maja 2016

Jest nowy prezydent Austrii

Aleksander van der Bellen wygrał wybory prezydenckie w Austrii. O ostatecznym rezultacie zdecydowały głosy oddane korespondencyjnie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15