Prenumerata
NYC 01:49 am | WWA 07:49 am
1 USD = 3.9376 PLN
Piątek 29 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Czwartek 28 lipca 2016

Jarosław Kaczyński w niemieckim “Bildzie”

Jarosław Kaczyński odrzuca europejską krytykę dotyczącą stanu praworządności w Polsce. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" prezes PiS-u mówi też, że Polska nie będzie przyjmować uchodźców ani wchodzić do strefy euro.
Czwartek 28 lipca 2016

Turcja tłumi media

Tureckie władze zamknęły ponad 130 redakcji, tytułów i firm na rynku mediów. Wśród nich są trzy agencje prasowe i 16 kanałów telewizyjnych – podała stacja telewizyjna CNN-Turk. To odpowiedź na nieudany wojskowy zamach stanu z 15 lipca.
Środa 27 lipca 2016

Komisja Europejska znów nalega na Polskę

Komisja Europejska chce, by polski rząd opublikował zaległe orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Bruksela przechodzi do drugiego etapu procedury praworządności wobec Polski, rozpoczętej w styczniu. Polska ma trzy miesiące na zastosowanie się do zaleceń.
Wtorek 26 lipca 2016

Katolicki ksiądz zabity przez islamistów

W jednym z kościołów we Francji w mieście Rouen w Normandii dwaj osobnicy mówiący o sobie jako przedstawiciele Państwa Islamskiego, uzbrojeni w noże zamordowali dwie osoby – w tym katolickiego księdza – po czym zostali zastrzeleni przez policję.
Poniedziałek 25 lipca 2016

Rosjanie jednak pojadą do Rio

Rosyjska flaga będzie powiewać na igrzyskach w Rio de Janeiro. Oficjalnie potwierdził tę informację prezydent Olimpijskiego Komitetu Rosji Aleksandr Żukow. Nie będzie natomiast w Brazylii prezydenta Władimira Putina. Gospodarz Kremla zrezygnował z zaproszenia na ceremonię otwarcia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15