Prenumerata
NYC 01:44 pm | WWA 07:44 pm
1 USD = 3.9122 PLN
Wtorek 28 marca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 28 marca 2017

Dyskusja o “polskich obozach” w PE

Walka o prawdę historyczną jest niezwykle trudna - przyznają prawnicy, którzy występują przeciwko naruszeniom praw ofiar i dóbr osobistych byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Dyskusję na ten temat zorganizował w Parlamencie Europejskim w Brukseli europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Poniedziałek 27 marca 2017

Antyrządowe demonstracje w Rosji


Moskiewska policja zatrzymała ponad 600 uczestników antykorupcyjnego marszu. W proteście przeciwko nieuczciwemu bogaceniu się polityków i urzędników państwowych, na ulice rosyjskiej stolicy wyszło około 30 tysięcy osób. Wśród zatrzymanych są: działacze opozycji i organizacji obywatelskich, a także rosyjscy i zagraniczni dziennikarze.

Piątek 24 marca 2017

Aresztowania ws. zamachów w Londynie

W nocy z czwartku na piątek brytyjska policja dokonała dwóch "istotnych" - jak podała - aresztowań w związku ze środowymi atakami terrorystycznymi na Londyn. Mark Rowley z Metropolitan Police przekazał dziennikarzom najnowszy bilans dochodzenia, z którego wynika, że do zatrzymań doszło w West Midlands i na północnym zachodzie Anglii.

Czwartek 23 marca 2017

ISIS przyznało się do zamachu w Londynie

Organizacja Państwo Islamskie przyznała się do wczorajszego zamachu w centrum Londynu. Na moście w pobliżu parlamentu mężczyzna najpierw starał się rozjechać osoby, które szły chodnikiem. Potem usiłował wjechać na teren parlamentu. Zginęły cztery osoby, w tym zamachowiec.
Czwartek 23 marca 2017

Zabójstwo na zlecenie?

W Kijowie zastrzelono byłego deputowanego do rosyjskiej Dumy. Denis Woronienkow w zeszłym roku uciekł z Rosji. Na Ukrainie był świadkiem w śledztwie przeciwko byłemu ukraińskiemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. Wiele wskazuje, że było to zabójstwo na zlecenie.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15