Prenumerata
NYC 05:37 pm | WWA 11:37 pm
1 USD = 3.7848 PLN
Poniedziałek 03 sierpnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 03 sierpnia 2015

Krzysztof Zuber najlepszym strzelcem

Krzysztof Zuber, pełniący funkcję łowczego w chicagowskim Klubie Łowieckim Ostoja, zdobył Puchar Konsula Generalnego RP 2015 w Nowym Jorku.
Poniedziałek 03 sierpnia 2015

Britannica ignoruje powstanie warszawskie

Popularna wśród internautów encyklopedia Britannica w swym kalendarium nie umieściła daty i informacji o wybuchu powstania warszawskiego, mimo że była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.
Niedziela 02 sierpnia 2015

Chwała bohaterom

Podobnie jak w Polsce, przez cały weekend trwały w nowojorskiej metropolii uroczystości związane z 71. rocznicą Powstania Warszawskiego. Hołd powstańcom Polonia złożyła poczas sobotnich obchodów na Maspeth, NY oraz w niedzielę – m.in. na Greenpoincie.
Piątek 31 lipca 2015

Wesprzyj Paradę Pułaskiego – to poważnie przedsięwzięcie!

Nieco więcej niż dwa miesiące dzielą nas od październikowej Parady Pułaskiego, która jest drugą po irlandzkiej najstarszą tego typu paradą w Nowym Jorku. Każdego roku jej organizatorzy muszą pozyskać około 100 tys. dolarów, by pokryć koszty z nią związane. Przy czym każdy może zostać sponsorem tego wydarzenia.
Czwartek 30 lipca 2015

Kacperek ze zdrowym oczkiem wraca do domu

Coraz lepsze wiadomości docierają od rodziców 14-miesięcznego Kacperka Siewniaka, który pokonał nowotwór siatkówki. Kolejne wyniki badań świadczą o tym, że jego oczko zdrowieje.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15