Prenumerata
NYC 07:17 pm | WWA 01:17 am
1 USD = 3.7136 PLN
Sobota 25 kwietnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Sobota 25 kwietnia 2015

Obchody rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

Odsłonięcie papieskiego muralu w Bridgeport, CT, msza dziękczynna i spotkanie słownon–nmuzyczne "Jego myśli i nasze wspomnienia" w Linden, NJ, oraz koncert na cześć św. Jana Pawła II "You Stayed with Us" w katedrze św. Patryka na Manhattanie – to najważniejsze wydarzenia związane z pierwszą rocznicą kanonizacji polskiego papieża.
Piątek 24 kwietnia 2015

Burza wokół gry Mattela

Protesty ze strony MSZ, polityków polskich, list ambasadora do koncernu Mattel, komentarze na Twitterze, artykuł w Associated Press oraz akcja rodziców polskich mieszkających w Ameryce – to pokłosie naszego artykułu o grze "Apples to Apples" firmy Mattel, w której na jednej z kart znajduje się definicja filmu "Lista Schindlera", a w niej stwierdzenie "nazistowska Polska". Producent przeprasza za błąd, ale nie ma planów wycofania tej wersji gry z rynku.
Piątek 24 kwietnia 2015

NASZ BIEG

W niedzielny poranek, 12 kwietnia, wśród budzącej się do życia przyrody w Central Parku, odbył się bieg na cztery mile "Run for the Parks", wspierający City Parks Foundation. Mimo wczesnej pory, nie zabrakło chętnych do rywalizacji, którzy tłumnie stawili się na starcie. Bez trudu udało się dostrzec wśród przygotowujących się do biegu biało-czerwone koszulki dziewięciu naszych rodaczek, uroczych pań z klubu 3RunPL.
Czwartek 23 kwietnia 2015

Robaczywe jabłko Mattela : “nazistowska Polska” w popularnej grze

Jeszcze nie ucichł skandal po wystąpieniu szefa FBI Jamesa Comeya, który oskarżył Polskę o współudział w holokauście, a na wierzch wychodzi kolejny przypadek oczerniania Polski. Tym razem największy amerykański producent zabawek Mattel Inc. w edukacyjnej grze uczy dzieci o "nazistowskiej Polsce".
Czwartek 23 kwietnia 2015

Dwie petycje w sprawie szefa FBI

Polonia jest tak wstrząśnięta obraźliwą wypowiedzią szefa FBI, że na stronie Białego Domu, w sekcji "We the People", powstały już dwie petycje w sprawie Jamesa Comeya.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15