Prenumerata
NYC 07:14 pm | WWA 01:14 am
1 USD = 3.7596 PLN
Poniedziałek 26 stycznia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 25 stycznia 2015

O patriotyzmie w konsulacie

W sobotni wieczór sale nowojorskiego konsulatu pękały w szwach. Pojawiło się wielu młodych ludzi – uczniów polskich szkół dokształcających i harcerzy. Wszystko po to, aby posłuchać wykładów i podyskutować o patriotyzmie.
Sobota 24 stycznia 2015

Nasze polskie jasełka w Manchester

Gwarem i krzątaniną wypełniła się sala audytorium liceum w Manchester, w stanie New Jersey, w piątkowe popołudnie, 12 grudnia 2014 roku. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły po raz kolejny wspólnie uczcili radośnie zbliżające się święta Bożego Narodzenia; ten wyjątkowy dzień zadumy nad cudem narodzenia Zbawiciela, nad uczuciami Maryi i Józefa, nad przeżyciami świadków tego wydarzenia.
Piątek 23 stycznia 2015

4. Bal Charytatywny na rzecz hospicjum w Wilnie

W sobotę, 24 stycznia, w Polskim Domu - Cracovia Manor (196 Main Ave.) w Wallington, NJ, odbędzie się bal charytatywny, którego organizatorzy chcą wesprzeć finansowo i duchowo hospicjum imienia błogosławionego księdza Michała Sopoćko w Wilnie na Litwie. Początek o godzinie 6 wieczorem.
Piątek 23 stycznia 2015

Jasełka w Yonkers, czyli wierni tradycji

Uczniowie ze Szkoły Polskiej im. Marii Konopnickiej zaprezentowali w niedzielę, 11 stycznia br., jasełka w kościele św. Kazimierza Królewicza w Yonkers, NY. Ta inscenizacja słowno-muzyczna miała miejsce podczas mszy świętej o godz. 10:30., którą celebrował proboszcz parafii o. Tomasz Wilk wraz z wikarym o. Michałem Czyżewskim.
Czwartek 22 stycznia 2015

Najlepszy trener w New Jersey

Młody Amerykanin polskiego pochodzenia Marek Mąka został uznany najlepszym trenerem szkół średnich w północnym New Jersey.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15