Prenumerata
NYC 04:04 pm | WWA 10:04 pm
1 USD = 3.0747 PLN
Czwartek 24 lipca 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 24 lipca 2014

Witaj Ameryko w Filadelfii!

Mamy za sobą obchody Dnia Niepodległości. Jak zwykle, zorganizowane zostały z rozmachem. Amtrak podstawia specjalny nocny pociąg relacji Waszyngton – Nowy Jork dla powracających po fajerwerkach w Waszyngtonie, z przystankiem w Filadelfii. Niestety, nie da się tak tego skoordynować, żeby po obejrzeniu waszyngtońskiego spektaklu, jeszcze zahaczyć o słynne fajerwerki w Filadelfii.
Czwartek 24 lipca 2014

Reprezentacja ZPKP w ćwierćfinale etnicznego mundialu

W minioną sobotę czwarty rok z rzędu jechaliśmy na Manhattan dopingować reprezentację Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich, rozpoczynającą zmagania w piątej edycji etnicznego mundialu Cosmos Copa NY City.
Czwartek 24 lipca 2014

Mistrzostwa Ameryki Północnej Drużyn Polonijnych i XXIV Memoriał Kazimierza Deyny

W najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę 26-27 lipca, w ośrodku serbskiego klubu sportowego White Eagle w Hope, NJ odbędzie się festyn sportowy Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich.
Czwartek 24 lipca 2014

Pisarka z Kanady poszukuje archiwalnych zdjęć

Pisarka z Kanady – Ewa Wysocka – pilnie poszukuje do swojej książki archiwalnych zdjęć z czasów II wojny światowej, z podchorążówki generała Andersa.
Czwartek 24 lipca 2014

Zginęła Donna Starzecki

W sobotę, 19 lipca, zginęła w wypadku drogowym Donna Starzecki, animatorka życia polonijnego w stanie Connecticut. Jej pogrzeb będzie miał miejsce w najbliższy piątek.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15