Prenumerata
NYC 09:39 pm | WWA 03:39 am
1 USD = 3.9434 PLN
Środa 01 czerwca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Wtorek 31 maja 2016

75 lat Stowarzyszenia “Polonia Technica”: inżynierowie służą USA i Polsce

W eleganckich salach Konsulatu Generalnego RP na Manhattanie polonijni inżynierowie celebrowali 20-22 maja 2016 r. jubileusz 75-lecia powstania organizacji Stowarzyszenia Polskich Inżynierów i Techników w USA "Polonia Technica". Obchody te odbywały się pod hasłem "Polscy inżynierowie Ameryce i Polsce".
Wtorek 31 maja 2016

Zwycięstwa polonijnych wioślarzy

Co roku w Saratoga Springs, NY, odbywają się zawody wioślarskie dla uczniów szkół średnich i juniorów. Podobnie jak w ubiegłych sezonach i tym razem triumfowali w nich polonijni uczniowie z Glen Cove na Long Island.
Wtorek 31 maja 2016

„Widełki” procesowe

Warto pamiętać, że niezalegalizowany status imigracyjny nie pozbawia prawa do ubiegania się o odszkodowanie za doznany ból i cierpienie doznane w wypadku. Każda osoba z nieudokumentowanym pobytem może skutecznie dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Potwierdza to sprawa bohatera dzisiejszego artykułu, blisko 50-letniego nieudokumentowanego imigranta z Jamajki, który wniósł do sądu sprawę o odszkodowanie po doznaniu obrażeń w wypadku samochodowym.
Wtorek 31 maja 2016

Brooklyn Night Bazaar w polskiej sali bankietowej

W sierpniu swoje podwoje otworzy Brooklyn Night Bazaar. Lokal będzie działał na Greenpooncie w byłej polskiej sali bankietowej - Polonaise Terrace.
Czwartek 26 maja 2016

Minister edukacji poprowadziła lekcję w PS 34 - Polonia i Polacy za granicą są cenni

Bohater – to temat przewodni lekcji języka polskiego poprowadzonej przez minister edukacji narodowej Annę Zalewską w greenpoinckiej szkole. Po jej zakończeniu członkini polskiego rządu spotkała się z przedstawicielami nowojorskiego oraz polonijnego szkolnictwa.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15