Prenumerata
NYC 02:25 pm | WWA 08:25 pm
1 USD = 3.9690 PLN
Niedziela 24 lipca 2016
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Niedziela 24 lipca 2016

Kosztowny błąd tłumacza

Pewien pracownik uległ wypadkowi podczas tynkowania ściany w remontowanym lokalu użytkowym. Aby sięgnąć do partii ścian znajdujących się przy suficie, pracownik musiał stanąć na podwyższeniu. Przełożony zalecił mu, aby ustawił drabinę na rusztowaniu. Pracownik postąpił zgodnie z poleceniem i kontynuował pracę. Niestety, w pewnym momencie drabina złożyła się. Pracownik spadł i uderzył głową o beton.
Piątek 22 lipca 2016

Golf to sport nie dla leniwych

Polonijni golfiści zrzeszeni w Polish American Golf Association (PAGA) rozegrali w połowie lipca doroczny turniej Żywiec Cup. Dwudniowe rozgrywki odbyły się w Hanah Mountain Resort & Country Club w Margeretville w stanie Nowy Jork.
Czwartek 21 lipca 2016

Polska Noc w nowej odsłonie

Międzynarodowe noce – organizowane każdego lata w Eisenhower Park, największym publicznym parku w stanie Nowy Jork – to kulturowe prezentacje grup etnicznych, które tworzą międzynarodową społeczność tego stanu.
Czwartek 21 lipca 2016

12,5 miliona za mandat

Warto pamiętać, że nowojorski kodeks drogowy zabrania zatrzymywania się i blokowania ruchu na skrzyżowaniu podczas godzin szczytu. Takie naruszenie jest zagrożone mandatem, ponieważ utrudnia przejazd i często powoduje powstawanie korków. Przekonał się o tym czterdziestoletni kierowca furgonetki, który został wezwany przez nowojorską drogówkę do opuszczenia skrzyżowania.
Czwartek 21 lipca 2016

Nowa fundacja pomoże młodym polskim tenisistom

Radosław Szymanik, kapitan tenisowej reprezentacji Polski, trener m.in. Marcina Matkowskiego, Mariusza Fyrstenberga, Jerzego Janowicza i Grzegorza Panfila, założył w Stanach Zjednoczonych fundację swojego imienia. Jej misją jest wspieranie młodych adeptów tenisa polskiego pochodzenia.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15