Prenumerata
NYC 09:40 pm | WWA 03:40 am
1 USD = 3.1212 PLN
Piątek 01 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Polonia - Więcej wiadomośći
Czwartek 31 lipca 2014

Upamiętniamy zryw ku wolności

Przypadającą w piątek 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego nowojorska Polonia upamiętni podczas licznych uroczystości. "Nowy Dziennik" także oddaje cześć powstaniu i jego bohaterom, dedykując piątkowe i weekendowe wydanie tamtym wydarzeniom.
Czwartek 31 lipca 2014

Mural w hołdzie powstańcom

Choć mural to silny trend w sztuce współczesnej, to malowidło, jako jedno z nielicznych, porusza tematykę historyczną i jako jedyne – powstańczą. Jego autor Rafał Pisarczyk opowiada o swoim dziele i zaprasza na oficjalne odsłonięcie Warsaw Uprising Memorial.
Środa 30 lipca 2014

Małgorzata Kot dyrektorem Muzeum Polskiego w Ameryce

25 lipca 2014 roku, decyzją Komitetu Wykonawczego i Rady Dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA), z siedzibą w Chicago, na stanowisko dyrektora zarządzającego muzeum została powołana Małgorzata Kot. Nowa pani dyrektor obejmie obowiązki 1 września 2014 roku.
Wtorek 29 lipca 2014

Ks. Żendzian marszałkiem Ridgewood

Proboszcz parafii św. Macieja na Ridgewood, ks. prałat Piotr Żendzian poprowadzi Piątą Aleją kontyngent z tej dzielnicy podczas tegorocznej Parady Pułaskiego. Będą mu towarzyszyły Karolina Śmiarowska oraz Julia Baran jako Miss Polonii i mała Miss Polonii Ridgewood.
Poniedziałek 28 lipca 2014

Radość wiosłowania po rzece Delaware

5 lipca wróciliśmy z tegorocznych, bardzo udanych "Wakacji z Panem Bogiem". Myli się ten, kto myśli, że na tym nasza wspólna wakacyjna przygoda się zakończyła. Organizatorzy "Wakacji z Panem Bogiem" tradycyjnie już zorganizowali jeszcze jedno niesamowite spotkanie – spływ pontonowy rzeką Delaware.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15