Prenumerata
NYC 04:23 am | WWA 10:23 am
Piątek 27 kwietnia 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
THE PERECMAN LAW
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 26 kwietnia 2018

Polsko-amerykański szczyt gospodarczy

Andrzej Duda powiedział, że celem współpracy gospodarczej między Polską a Stanami Zjednoczonymi powinno być podwojenie wymiany handlowej między tymi krajami.  Prezydent otworzył w Warszawie polsko-amerykański szczyt gospodarczy. Podkreślał, że Stany Zjednoczone są jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski.
Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Wyjątkowe polskie eksponaty z wystawy w Nowym Jorku

Do Muzeum Historii Polski trafiły eksponaty z polskiej Wystawy Światowej w Nowym Jorku 1939 roku. Około 50 przedmiotów do Muzeum przekazała bratanica Jerzego Starczewskiego i spadkobierczyni jego zbiorów - Maria Starczewska-Lambasa.
Poniedziałek 23 kwietnia 2018

Tusk stawił się przed sądem

Były premier Donald Tusk zeznawał przed Sądem Okręgowym w Warszawie.  Przewodniczący Rady Europejskiej został powołany na świadka w procesie, który dotyczy niedopełnienia obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. W sprawie jest oskarżony między innymi Tomasz Arabski, który w kwietniu 2010 roku był szefem kancelarii premiera.
Piątek 20 kwietnia 2018

Rosną obroty handlowe Polski i USA

Ścisłe partnerstwo polityczne pomiędzy Polską i USA powoduje szybki wzrost wymiany handlowej i otwiera rynek dla inwestorów - powiedział minister rozwoju Jerzy Kwieciński.
Poniedziałek 16 kwietnia 2018

Ćwierć wieku współpracy polsko-amerykańskiej

Polskie wojsko współpracuje z Gwardią Narodową stanu Illinois od 25 lat. Rocznica nawiązania współpracy była okazją do spotkania szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasadorem USA Paulem Jonsem oraz z gubernatorem Illinois, Bruce'm Raunerem w Warszawie.
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Środa 30 listopada 2016

Masowe zwolnienia w koncernie Airbus

Niemal 1200 osób zwolni koncern lotniczy Airbus. Jego siedziba znajduje się w Tuluzie, w południowo-wschodniej Francji. Krok ten jest podyktowany względami ekonomicznymi.
Poniedziałek 11 stycznia 2016

Rosja w gospodarczym ogonie

Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce najgorszych gospodarek świata. Ranking opublikowała agencja Bloomberg. Eksperci jako przyczyny pogarszającej się kondycji gospodarczej wskazali spadek cen ropy na światowych giełdach oraz kryzys finansowy w USA i Unii Europejskiej.
Piątek 08 stycznia 2016

Włochy: benzyna na wojnę w… Etiopii

We Włoszech zbierane są podpisy pod petycją w sprawie zniesienia akcyzy na paliwa. Do dziś włoscy kierowcy tankując finansują... wojnę w Etiopii, prowadzoną przez faszystowski reżim Benito Mussoliniego w latach 1935-36.
Piątek 08 stycznia 2016

Elektryczne auta przebojem w Norwegii

W Norwegii rekordowo popularne stają się ekologiczne samochody. W zeszłym roku prawie co piąte zarejestrowane nowe auto nie produkowało żadnych emisji.
Piątek 08 stycznia 2016

“The Economist” o globalnej gospodarce

Światowa gospodarka w tym roku będzie się rozwijać, ale umiarkowanie. Taka jest prognoza międzynarodowego tygodnika "The Economist”.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15