Prenumerata
NYC 07:11 am | WWA 01:11 pm
1 USD = 3.6552 PLN
Sobota 22 lipca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Czwartek 20 lipca 2017

Schronisko w kościele na Ridgewood

Kilkunastu bezdomnych z Ridgewood będzie mogło niebawem zamieszkać w pomieszczeniach należących do kościoła prezbiteriańskiego działającego w tej dzielnicy.
Czwartek 20 lipca 2017

Poszukiwani złodzieje z Greenpointu

Nowojorska policja poszukuje trzech osób, które w ostatnim czasie dopuściły się poważnych kradzieży na terenie Greenpointu lub związanych z jego mieszkańcami.
Środa 19 lipca 2017

Kto ile zarabia w Białym Domu

Biały Dom Donalda Trumpa mniej pieniędzy wydaje na pensje pracowników niż za czasów prezydenta Baracka Obamy. Jeżeli lista płac nie ulegnie zmianie, to w ciągu 4-letniej kadencji prezydent Trump zaoszczędzi podatnikom 22 miliony dolarów.
Środa 19 lipca 2017

Amerykańska trasa koncertowa zespołu Reborn

Maria Pomianowska z zespołem Reborn zaprezentują się w swojej pierwszej trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych z projektem „The Voice of Suka”. W skład grupy muzycznej wchodzą wybitne artystki: Aleksandra Kauf, Iwona Rapacz i Patrycja Napierała, które grają na zapomnianych instrumentach staropolskich.
Czwartek 13 lipca 2017

Biało-czerwony zachodni Nowy Jork

Wodospad Niagara, most Pokoju oraz ratusz i zabytkowy wieżowiec General Electric w Buffalo pokryją się biało-czerwonymi barwami. Będzie to hołd dla Anny Marii Anders, polskiej sekretarz stanu i zarazem honorowego marszałka 79. Parady Pułaskiego w Cheektowadze.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 21 lipca 2017

Polonica Restaurant zmienia swoją lokalizację

Po 26 latach istnienia swoją działalność wstrzymała jedyna polska restauracja na Bay Ridge. Znany i lubiany lokal zamknął swoje podwoje ze względu na zbyt wysoki wzrost czynszu.
Czwartek 20 lipca 2017

Seniorzy przykładem dla Polonii • Kabaret Cukier na gościnnych występach

"Apel mężczyzny do kobiety" oraz "Swaty Wiktora" to dwa dowcipne programy, które zostały zaprezentowane podczas gościnnego występu kabaretu Cukier w Pete McGuinness Senior Center na Greenpoincie. Aktorzy na co dzień związani są z działającym w tej samej dzielnicy Klubem Seniora Amber.
Środa 19 lipca 2017

Najważniejsza jest przyjaźń • Każdy z was ma swoją cząstkę w moim sercu

Jubileuszowym bankietem, uroczystą mszą świętą oraz spotkaniem "przy kawie" i wspólnym śpiewem wierni z trzech nowojorskich parafii – św. Krzyża z Maspeth, Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza z Brooklynu oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Ozone Park – uczcili jubileusz 40-lecia kapłaństwa jednego z najbardziej znanych duchownych wśród Polonii, ks. Ryszarda Kopera.
Środa 19 lipca 2017

Polski Narodowy Kościół Katolicki z USA pomaga chorym w Polsce

125 tys. dolarów zostało przekazane w ubiegłym tygodniu z Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego na potrzeby kliniki na Śląsku. Z pieniędzy tych zostanie zakupiony sprzęt medyczny, komputery oraz oprogramowanie.
Środa 19 lipca 2017

Z Greenpointu znika kolejny polski sklep • Ostatnie dni Park Deli

Wraz z końcem lipca swoją działalność zakończą znane i popularne polskie delikatesy znajdujące się obok parku McGolricka na Greenpoincie. Powodem jest drastyczny wzrost czynszu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15