Prenumerata
NYC 10:00 pm | WWA 04:00 am
Środa 23 stycznia 2019
 
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Wtorek 22 stycznia 2019

Zwiększa się przepaść między biednymi a bogatymi

Według najnowszego raportu brytyjskiej organizacji pomocowej Oxfam, 26 najbogatszych ludzi na świecie ma taki sam majątek jak niemal 4 miliardy biednych. Raport został opublikowany przy okazji rozpoczynającego się dzisiaj w szwajcarskim Davos Światowego Forum Ekonomicznego.
Poniedziałek 21 stycznia 2019

Norwegia wydala polskiego konsula

Władze Norwegii zdecydowały o wydaleniu polskiego konsula Sławomira Kowalskiego. Norweskie media, powołując się na rzecznika tamtejszego ministerstwa spraw zagranicznych, poinformowały, że zażądano od polskiego MSZ, aby nakazał konsulowi powrót z Oslo do kraju.
Niedziela 20 stycznia 2019

16 godzin w zimnym samolocie

Pasażerowie United Airlines utknęli w Kanadzie na 16 godzin w ledwo ogrzewanym samolocie.
Sobota 19 stycznia 2019

Meksyk: kilkadziesiąt ofiar po eksplozji rurociągu

W Meksyku co najmniej 66 osób zginęło, a 76 zostało rannych w wyniku wybuchu rurociągu z ropą naftową. Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali ukraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.
Piątek 18 stycznia 2019

KE przygotowuje się do negocjacji handlowych z USA

Komisja Europejska przygotowuje się do rozpoczęcia negocjacji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi. Dopuszcza dyskusję o cłach na samochody, ale wyklucza rolnictwo. Dziś w Brukseli opublikowane zostały dwa dokumenty, tak zwane mandaty negocjacyjne. Jeśli zostaną one zaakceptowane przez państwa członkowskie, Komisja będzie mogła rozpocząć rokowania z przedstawicielami władz USA.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15