Prenumerata
NYC 03:49 am | WWA 09:49 am
1 USD = 3.7165 PLN
Wtorek 03 marca 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 02 marca 2015

Ukraińcy wycofani z pola walki

Siły ukraińskie w całości wycofały się już z linii frontu w Donbasie - poinformował prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w czasie spotkania z ministrami spraw zagranicznych Polski i Danii w Kijowie. Wycofanie się sił ukraińskich oraz separatystów to jedno z ustaleń porozumień mińskich z połowy lutego.
Poniedziałek 02 marca 2015

Koniec poszukiwań MH370?

To największa tajemnica współczesnego lotnictwa cywilnego. Rejs MH370 linii Malaysia Airlines zniknął z radarów prawie rok temu. Do tej pory nie odnaleziono żadnych szczątków maszyny. Wicepremier Australii sugeruje teraz, że operacja poszukiwawcza może zakończyć się już za kilka tygodni.
Niedziela 01 marca 2015

Marsze milczenia po zabójstwie Borysa Niemcowa

W Moskwie, Petersburgu i innych miastach Rosji odbyły się wielotysięczne marsze ku czci Borysa Niemcowa. W sumie wzięło w nich udział – według niezależnych źródeł – nawet około 70 tysięcy osób. W ten sposób uczczono pamięć zamordowanego w piątek lidera rosyjskiej opozycji.
Niedziela 01 marca 2015

Zaostrzone kontrole na lotniskach

Podróżnych czekają bardziej szczegółowe kontrole na europejskich lotniskach. Nowe zasady bezpieczeństwa właśnie weszły w życie. Bagaże podręczne będą sprawdzane dokładniej. Komisja Europejska, po konsultacjach z ekspertami i państwami członkowskimi, postanowiła zaostrzyć unijne regulacje w tej sprawie ze względu na zagrożenie terrorystyczne.
Piątek 27 lutego 2015

Kijów kupi śmiercionośną broń

Taką informację przekazała Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy. Na razie jednak Ukraińcy nie chcą zdradzić szczegółów. Kontrakty na dostawy broni Kijów miał podpisać z zagranicznymi firmami.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15