Prenumerata
NYC 09:33 pm | WWA 03:33 am
1 USD = 3.1647 PLN
Sobota 23 sierpnia 2014
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Piątek 22 sierpnia 2014

70. rocznica walk 1 Dywizji Pancernej w Normandii: nie zapominać o tych grobach

W Normandii odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające walki polskich żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka na wzgórzu Montormel. Wzięli w nich udział marszałek Sejmu Ewa Kopacz, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert i kombatanci.
Piątek 22 sierpnia 2014

Pogwałcono suwerenność Ukrainy: “biały konwój” bez zgody pojechał do Ługańska

Pierwsze ciężarówki z rosyjskiego konwoju humanitarnego dotarły w piątek do Ługańska bez zgody rządu ukraińskiego. Konwój zaczął przekraczać granicę tego samego dnia przed południem. Szef ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa Walentin Naliwajczenko nazwał to "jawną agresją na Ukrainę".
Piątek 22 sierpnia 2014

Hamas stracił kolaborantów

18 Palestyńczyków zostało straconych za domniemaną kolaborację z Izraelem. To największa egzekucja na osobach oskarżanych o współpracę z Izraelczykami od czasu wybuchu ostatniego konfliktu. Nie wiadomo, kim były ofiary.
Piątek 22 sierpnia 2014

Kto zamordował Foleya?

Brytyjskie służby specjalne starają się ustalić, kim jest islamista, który dokonał egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.
Czwartek 21 sierpnia 2014

Rosyjski odwet na McDonaldach

Restauracje McDonald's w całej Rosji znalazły się pod lupą miejscowych służb sanitarnych. Po środowym zamknięciu w Moskwie czterech restauracji tej popularnej sieci fast-foodów, Rospotriebnadzor sprawdzi lokale McDonald'sa w kolejnych regionach kraju.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15