Prenumerata
NYC 03:18 pm | WWA 09:18 pm
1 USD = 3.7609 PLN
Czwartek 27 sierpnia 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Środa 26 sierpnia 2015

Uchodźczy kryzys trwa: Merkel wygwizdana, Czesi i Węgrzy szykują wojsko

Co dzień są kolejne ofiary wśród uchodźców próbujących przedostać<\!s>się do Europy. Kryzys związany z napływem imigrantów pogłębia się z godziny na godzinę. Z ostrą reakcję Niemców spotkała się Angela Merkel. Węgierski rząd wręcz zastanawia się nad użyciem armii do ochrony przed imigrantami.
Środa 26 sierpnia 2015

Trzy rekordy Polski spadochroniarzy w ciągu trzech dni!

W czeskiej miejscowości Klatovy, w dniach od 11 do 14 sierpnia, odbyła się wyjątkowa impreza spadochronowa "Play Rekord Polski 100 WAY 2015". Polscy skoczkowie ustanowili tam trzy rekordy Polski w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu wielkich formacji powietrznych.
Środa 26 sierpnia 2015

Meksykanie kręcą film o św. Maksymilianie

W studiu filmowym meksykańskiej wytwórni Dos Corazones Films powstaje animowany film 3D inspirowany życiem św. Maksymiliana Kolbego.
Wtorek 25 sierpnia 2015

Rosyjski łagier dla ukraińskiego reżysera

Aktywista ukraińskiego Majdanu Ołeh Sencow został skazany w Rosji na 20 lat kolonii karnej o surowym rygorze. Został uznany winnym między innymi stworzenia organizacji terrorystycznej, kierowania nią oraz przechowywania broni i materiałów wybuchowych. Proces odbywał się w Rostowie nad Donem.
Wtorek 25 sierpnia 2015

Tsipras traci kolejnych deputowanych. Wahadło przesunie się w prawo?

W Grecji rozpoczęła się ostra kampania przedwyborcza, pomimo że wybory nie zostały jeszcze rozpisane. Spada popularność rządzącej Syrizy, rośnie w siłę największa opozycyjna partia – Nowa Demokracja. Wskazuje na to pierwszy przedwyborczy sondaż, zamieszczony w niemieckiej gazecie „Bild”.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

Reklama
/h4excerpt f14 mb-15