Prenumerata
NYC 01:20 pm | WWA 07:20 pm
1 USD = 3.7374 PLN
Poniedziałek 25 maja 2015
RSS: Dołącz do nas:
Świat - Więcej wiadomośći
Poniedziałek 25 maja 2015

Świat komentuje wybór Dudy

Światowe media, komentując wyniki drugiej i decydującej tury wyborów prezydenckich w Polsce, podkreślają zaskoczenie, jakim jest zwycięstwo Andrzeja Dudy. Zwracają też uwagę na możliwe następstwa takiego głosowania Polaków, zarówno dla polityki wewnętrznej, jak i zagranicznej kraju nad Wisłą.
Poniedziałek 25 maja 2015

Ustawą w rosyjskich gości

Prezydent Władimir Putin podpisał ustawę pozwalającą na wydalanie z Rosji organizacji i firm, które – w ocenie urzędników – godzą w podstawy ustroju konstytucyjnego państwa. "Głębokie zaniepokojenie" podpisaną ustawą wyraziły Stany Zjednoczone.
Sobota 23 maja 2015

Made in China – dobra jakość?

Marka "Made in China" – czyli wyprodukowano w Chinach – wyznacznikiem dobrej jakości? Tego chcą chińskie władze. Rada Państwowa przyjęła właśnie program, który w ciągu dekady wzmocnić ma konkurencyjność chińskich produktów na świecie.
Sobota 23 maja 2015

Cameron dokręci śrubę nielegalnym

Premier Wielkiej Brytanii rozpoczyna rozmowy z Brukselą o reformie Unii Europejskiej. David Cameron zapowiedział to przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze.
Czwartek 21 maja 2015

Połowa Syrii pod kontrolą Państwa Islamskiego: dżihadyści zniszczą antyczne ruiny?

Dżihadyści przejęli pełną kontrolę nad syryjskim miastem Palmyra. Szacuje się, że w tej chwili, po przejęciu tego starożytnego miasta, fanatycy z Państwa Islamskiego kontrolują ponad połowę Syrii.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15