Prenumerata
NYC 02:40 am | WWA 08:40 am
1 USD = 3.207 PLN
Wtorek 02 września 2014
RSS: Dołącz do nas:
Gospodarka - Więcej wiadomośći
Piątek 29 sierpnia 2014

Gospodarka Polski zwolniła. Ekonomiści: zagrożenia płyną ze wschodu

W II kwartale polska gospodarka rosła, ale trochę wolniej niż w pierwszym. Według kolejnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, od kwietnia do czerwca urosła o 3,3 procent w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego.
Piątek 29 sierpnia 2014

Pierwsze pieniądze dla sadowników z UE

125 milionów wsparcia dla rolników i sadowników formalnie przyjęte przez Komisję Europejską. W sobotę odpowiedni akt w tej sprawie będzie opublikowany w unijnym Dzienniku Urzędowym. Do ostatecznego tekstu nie wprowadzono jednak zmian, o które zabiegała Polska.
Piątek 29 sierpnia 2014

Członkowie RPP w “Nowym Dzienniku”: Polska rozwija się zbyt wolno

Polska gospodarka rozwija się szybciej od strefy euro, ale nadal za wolno, aby poradzić sobie z chronicznym bezrobociem oraz z wyrównywaniem poziomu życia z krajami Zachodu" – mówili w czwartek w redakcji "Nowego Dziennika" dwaj członkowie Rady Polityki Pieniężnej, profesorowie Andrzej Kaźmierczak i Adam Glapiński.
Środa 27 sierpnia 2014

Moskwa zakręci kurek z gazem?

Rosja zamierza wstrzymać w zimie dostawy gazu do Unii Europejskiej przez terytorium Ukrainy – twierdzi ukraiński premier Arsenij Jaceniuk. Rosja temu zaprzecza.
Wtorek 26 sierpnia 2014

Burger King ucieka do Kanady, bo podatki były za duże…

Burger King nie będzie już amerykańską siecią restauracji szybkiej obsługi. Wszystko przez za wysokie podatki, na które narzekają w USA zarówno duzi, jak i mali przedsiębiorcy. Spółka przenosi się jeszcze w tym roku do Kanady.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15