Prenumerata
NYC 03:21 am | WWA 09:21 am
1 USD = 3.8746 PLN
Czwartek 27 kwietnia 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Ameryka - Więcej wiadomośći
Środa 26 kwietnia 2017

Ofiara Romana Polańskiego oskarża prokuraturę

Samantha Geimer wystosowała do prokuratury w Los Angeles list, w którym wnioskuje o opublikowanie dokumentu, dzięki któremu, jej zdaniem, Roman Polański będzie mógł wrócić do Stanów Zjednoczonych. Reżyser, który przed laty przyznał się do gwałtu, pozostaje w USA w stanie oskarżenia, bo sprawa ta nie została zakończona.
Środa 26 kwietnia 2017

Bezrobocie w marcu najniższe po 1989 roku

Bezrobocie w marcu spadło do najniższego poziomu po 1989 roku. Główny Urząd Statystyczny podał, że na koniec ubiegłego miesiąca wskaźnik wyniósł 8,1 procent. W lutym wskaźnik bezrobocia wyniósł 8,5 procent.
Piątek 21 kwietnia 2017

Sposób na podwyżki MTA • Pasażerski protest

Pasażerowie opuszczający metro i posiadający miesięczne karty przejazdowe coraz częściej użyczają innym osobom bezpłatnego wejścia na stacje MTA. Okazuje się, że praktyka nie łamie obowiązującego prawa, przez co stała się formą protestu przeciwko zbyt częstym podwyżkom cen biletów.
Piątek 21 kwietnia 2017

Koniec wizyty Waszczykowskiego w USA

W drugim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z przedstawicielami czołowych waszyngtońskich ośrodków analitycznych i opiniotwórczych. Rozmowy dotyczyły między innymi sytuacji w naszym regionie, NATO oraz Rosji.
Czwartek 20 kwietnia 2017

Rośnie popularność nowojorskiego dowodu osobistego

Już ponad milion nowojorczyków posiada karty IDNYC, z których mogą korzystać osoby bez uregulowanego statusu imigracyjnego. Niedawno sąd orzekł, że miasto może zniszczyć wszelkie dane dotyczące ich posiadaczy, a dodatkowo do programu dołączyły kolejne instytucje oferujące zniżki.
Polonia - Więcej wiadomośći
Środa 26 kwietnia 2017

ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA

Wielkanoc niedawno minęła, więc żywe są jeszcze w nas świąteczne wspomnienia. Tym bardziej, że długo do tych świąt przygotowywaliśmy się, czekaliśmy na nie, a pogoda dopisała.
Wtorek 25 kwietnia 2017

Huśtawka na budowie i 2 miliony odszkodowania

Pewien murarz w nietypowy sposób został ofiarą wypadku podczas pracy na wysokości – spadł wraz z rusztowaniem. Do zdarzenia doszło podczas demontażu konstrukcji, którą najpierw należało uprzątnąć z pozostałości materiałów budowlanych. Po tym, jak wszystkie z nich zostały zebrane, pracownik zaczął schodzić w dół. Nieoczekiwanie, kiedy znajdował się na najniższym poziomie rusztowania i wyciągnął prawą nogę do tyłu, środek ciężkości rusztowania przemieścił się, cała konstrukcja runęła na ziemię – a pracownik wraz z nią.
Poniedziałek 24 kwietnia 2017

POLONIJNA WIELKANOC NA FLORYDZIE

Wielkanocny piknik polonijny w Crandon Park na wyspie Key Biscyne w Miami zjednoczył ponad 100 osób. W niedzielne popołudnie, 16 kwietnia, zamieszkali tu Polacy przybywali całymi rodzinami, aby wspólnie podzielić się święconką i radośnie spędzić czas w pięknym, tropikalnym parku, tuż przy plaży.
Niedziela 23 kwietnia 2017

Król Jagiełło uśmiechem powitał rodaków

Blisko 200 rodaków spotkało się w Niedzielę Wielkanocną przy pomniku króla Władysława Jagiełły w Central Parku na Manhattanie. Pomnik znajduje się na niewielkim wzniesieniu, tuż obok Turtle Lake. Było to już 18. spotkanie w tym miejscu, pełne ciepła i wzajemnej serdeczności. Jego organizatorką była Elżbieta Święszek.
Piątek 21 kwietnia 2017

“Misja Karskiego” nagrodzona Srebrnym Medalem

Angielskie wydanie komiksu „Misja Karskiego: Zatrzymać Holokaust” wydanego w 2015 r. przez Jan Karski Educational Foundation, siostrzaną organizację Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, zostało odznaczone w Stanach Zjednoczonych Srebrnym Medalem w konkursie dla niezależnych wydawnictw „Independent Publisher Book Awards” w kategorii komiks – dramat/dokument.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15