Prenumerata
NYC 06:33 pm | WWA 11:33 pm
Sobota 17 marca 2018
 
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Czwartek 15 marca 2018

Amerykańscy eksperci w polskiej prokuraturze

Grupa zagranicznych ekspertów od badania wypadków lotniczych rozmawiała w Warszawie z Prokuraturą Krajową o współpracy w wyjaśnianiu tragedii smoleńskiej. Chodzi o wydanie ekspertyzy na temat okoliczności i przyczyn katastrofy rządowego tupolewa w Smoleńsku.
Czwartek 15 marca 2018

Spotkanie PO z byłym ambasadorem USA

Senatorowie Platformy Obywatelskiej spotkali się z byłym ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce Danielem Friedem. W rozmowach uczestniczył też przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Jak powiedział dziennikarzom, spotkanie dotyczyło polsko - amerykańskich relacji, w tym nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Dodał, że poruszony został również temat projektu nowelizacji ustawy o IPN autorstwa PO.
Środa 14 marca 2018

Zatrzymani ws. zabójstwa Jaroszewiczów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o postawieniu zarzutów trzem sprawcom zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów. Dwaj z nich przyznali się do winy. Jeden - nie, odmówił też składania wyjaśnień.
Poniedziałek 12 marca 2018

Nowi konsulowie honorowi RP w USA

Polska powiększa sieć placówek konsularnych w Stanach Zjednoczonych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych tworzy konsulaty honorowe w Detroit oraz Saint Louis.
Piątek 09 marca 2018

Szef polskiego MSZ o relacjach polsko-amerykańskich


Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stanowczo zaprzeczył informacjom o jakimkolwiek zamrożeniu czy zawieszeniu stosunków Polski ze Stanami Zjednoczonymi.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 16 marca 2018

Coraz groźniej w dzielnicy popularnej wśród Polaków • Zabójstwo na Ridgewood

24-letni mieszkaniec Glandale nie żyje, a dwóch innych w wieku 23 i 26 lat z ranami ciętymi znalazło się w szpitalu. Do tragicznego zdarzenia doszło w bardzo niebezpiecznym rejonie Ridgewood.
Środa 14 marca 2018

Kardynał Dziwisz w Knoxville

Kardynał Stanisław Dziwisz był gościem honorowym uroczystości konsekracji katedry Najświętszego Serca Jezusa w diecezji Knoxville w Tennessee, którą 30 lat temu założył św. Jan Paweł II.
Czwartek 08 marca 2018

Pomóżmy Natalii wygrać z rakiem

"Moim marzeniem jest doczekać Pierwszej Komunii Świętej moich córek. Ale nic nie planuję. Boję się bardzo, że nie doczekam nawet lata, które tak bardzo lubię" – napisała na stronie Fundacji Siepomaga Natalia Grad, która walczy z nowotworem śródpiersia. Znajomi próbują pomóc jej rodzinie zebrać pieniądze na kosztowne leczenie.
Czwartek 08 marca 2018

Wieczór Polonii w Linden

W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Archidiecezjalnym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Linden, NJ, po raz kolejny odbędzie się Wieczór Polonii Amerykańskiej połączony z pokutą i zawierzeniem osobistych problemów Chrystusowi.
Piątek 02 marca 2018

Wsparcie dla dwujęzycznego programu na Ridgewood

Jest już niemal pewne, że od września uczniowie PS 71 na Ridgewood będą mogli korzystać z dwujęzycznego nauczania. W najbliższych tygodniach wyjaśni się, czy będzie to Dual Polish Language Program, czy Transitional Bilingual Education, czy może nawet ruszą oba programy. Ideę angielsko-polskich klas popiera Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15