Prenumerata
NYC 07:12 am | WWA 01:12 pm
1 USD = 3.6552 PLN
Sobota 22 lipca 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Polska - Więcej wiadomośći
Piątek 21 lipca 2017

Gość na kolonii polonijnej dzieci z USA

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odwiedził w czwartek uczestników kolonii polonijnej na której przybywają dzieci z USA. Wypoczynek dzieci organizuje Fundacja na Rzecz Wspierania i Rozwoju Szkół Polonijnych.
Piątek 21 lipca 2017

Dokumenty o działalności amerykańskiej Polonii

Do Archiwum Akt Nowych trafiły dokumenty polskich władz emigracyjnych ze Stanów Zjednoczonych. Są to archiwalia wytworzone przez Radę Narodową w latach 1952 - 53. Zbiór przekazał Archiwum historyk, profesor Sławomir Cenckiewicz.

Piątek 21 lipca 2017

Kradzież izraelskiej artystki w Auschwitz

Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie kradzieży eksponatów przez izraelską artystkę. Studentka sztuki i wnuczka ocalałych z Holokaustu przyznała się, że ukradła z terenu Miejsca Pamięci kilka przedmiotów.
Czwartek 20 lipca 2017

Gorąca atmosfera przed Sejmem

Utrzymująca się gorąca atmosfera w Sejmie i dookoła Sejmu to efekt dyskusji o reformie sądownictwa. Demonstracje we wtorek zabezpieczało blisko 2 tysięcy policjantów. Funkcjonariusze wylegitymowali w sumie kilkadziesiąt osób. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie wniosków o ukaranie.
Środa 19 lipca 2017

Prezydent stawia ultimatum rządowi

Prezydent zgłosił do marszałka Sejmu ustawę zmieniającą ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekt przewiduje wybór członków Rady przez większość trzech piątych Sejmu. Andrzej Duda zapowiedział, że nie podpisze nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, jeśli jego projekt nie zostanie uchwalony.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 21 lipca 2017

Polonica Restaurant zmienia swoją lokalizację

Po 26 latach istnienia swoją działalność wstrzymała jedyna polska restauracja na Bay Ridge. Znany i lubiany lokal zamknął swoje podwoje ze względu na zbyt wysoki wzrost czynszu.
Czwartek 20 lipca 2017

Seniorzy przykładem dla Polonii • Kabaret Cukier na gościnnych występach

"Apel mężczyzny do kobiety" oraz "Swaty Wiktora" to dwa dowcipne programy, które zostały zaprezentowane podczas gościnnego występu kabaretu Cukier w Pete McGuinness Senior Center na Greenpoincie. Aktorzy na co dzień związani są z działającym w tej samej dzielnicy Klubem Seniora Amber.
Środa 19 lipca 2017

Najważniejsza jest przyjaźń • Każdy z was ma swoją cząstkę w moim sercu

Jubileuszowym bankietem, uroczystą mszą świętą oraz spotkaniem "przy kawie" i wspólnym śpiewem wierni z trzech nowojorskich parafii – św. Krzyża z Maspeth, Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza z Brooklynu oraz św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Ozone Park – uczcili jubileusz 40-lecia kapłaństwa jednego z najbardziej znanych duchownych wśród Polonii, ks. Ryszarda Kopera.
Środa 19 lipca 2017

Polski Narodowy Kościół Katolicki z USA pomaga chorym w Polsce

125 tys. dolarów zostało przekazane w ubiegłym tygodniu z Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego na potrzeby kliniki na Śląsku. Z pieniędzy tych zostanie zakupiony sprzęt medyczny, komputery oraz oprogramowanie.
Środa 19 lipca 2017

Z Greenpointu znika kolejny polski sklep • Ostatnie dni Park Deli

Wraz z końcem lipca swoją działalność zakończą znane i popularne polskie delikatesy znajdujące się obok parku McGolricka na Greenpoincie. Powodem jest drastyczny wzrost czynszu.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15