Prenumerata
NYC 05:41 pm | WWA 11:41 pm
1 USD = PLN
Poniedziałek 20 listopada 2017
RSS: Dołącz do nas:
Reklama
Sport - Więcej wiadomośći
Środa 15 listopada 2017

Mundial bez Włochów! • Finaliści w komplecie

Chorwaci, Szwajcarzy, Szwedzi, Duńczycy jako ostatni z Europy zapewnili sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata na boiskach Rosji. Znamy już wszystkich 32 finalistów. Po raz pierwszy od 1958 roku nie zagrają na mundialu Włosi!
Poniedziałek 13 listopada 2017

Dublerzy bez amunicji

W kiepskim stylu reprezentacja Polski zamknęła jakże udany rok 2017. W ostatnim tegorocznym występie uległa w Gdańsku Meksykowi 0:1. Selekcjoner wziął pod lupę rezerwy i debiutantów. Zobaczył niewiele.
Sobota 11 listopada 2017

Porażka Wacha na gali w Uniondale • Gdyby nie ręka…

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) nie sprostał Jarrellowi Millerowi (20-0-1, 18 KO) podczas sobotniej gali boksu zawodowego w Nassau Coliseum w Uniondale na Long Island, przegrywając przez TKO w dziewiątej rundzie. Po walce okazało się, że już w drugim starciu Polak złamał rękę.
Piątek 10 listopada 2017

Szpaler dla Boruca

Przegląd zaplecza i wypróbowanie nowej taktyki – takie cele przyświecały Adamowi Nawałce w towarzyskim starciu z Urugwajem na PGE Narodowym w Warszawie. Mecz przy zamkniętym dachu zakończył się bezbramkowym remisem, ale największym wydarzeniem wieczoru było pożegnanie Artura Boruca.
Piątek 10 listopada 2017

Pierwsze testy przed mundialem

Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Urugwajem 10 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trzy dni później w Gdańsku drużyna Adama Nawałki zmierzy się z Meksykiem.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 10 listopada 2017

Sukces “Dzieci wolności” na Ridgewood

Były brawa, kwiaty, gratulacje, podziękowania i dużo wzruszeń. Spektakl "My, dzieci wolności" – wystawiony w auli św. Jana Pawła II przy kościele św. Alojzego na Ridgewood – okazał się sukcesem i dostarczył widzom wiele emocji.
Środa 08 listopada 2017

Najpiękniejsze dziewczęta Polonii 2018

Miss Polonia Organization – istniejąca od 27 lat – zajmuje się organizowaniem wyborów najpiękniejszych dziewcząt w kilku stanach USA. Wybrane w drodze konkursu miss i wicemiss z poszczególnych stanów mają możliwość wzięcia udziału w konkursie finałowym Miss Polonia USA w Nowym Jorku.
Wtorek 07 listopada 2017

Festiwal malowany muzyką

Rozmowa z Marianem Żakiem, twórcą i prezesem Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który już po raz 19. odbywa się w Nowym Jorku.
Wtorek 31 października 2017

Majcherczyk chce Instytutu Pamięci Polskich Odkrywców

Podróżnik, jeden z odkrywców kanionu Colca, prezes Polonijnego Klubu Podróżnika Jerzy Majcherczyk chce powstania Instytutu Pamięci Polskich Odkrywców. Podczas trwającego w Łodzi Dnia Polonii Simposio Interpolonia odczytał list skierowany do premier Beaty Szydło, w którym przekonywał o konieczności powołania instytucji.
Czwartek 26 października 2017

Czarterowe liceum z polskim akcentem

Być może już we wrześniu przyszłego roku młodzież z Yonkers, NY, będzie mogła rozpocząć naukę w Międzynarodowej Akademii Kultury, Sztuki, Nauki i Techniki, w której będzie również realizowany polski program oraz krzewiona filozofia św. Jana Pawła II.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Sobota 24 grudnia 2011

Boże Narodzenie 2011

Niech pod świąteczną choinką zagości wśród nas szczęście, radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie, a życzenia składane w ten szczególny wigilijny wieczór spełnią się w dwójnasób.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15