Prenumerata
NYC 05:51 am | WWA 11:51 am
1 USD = PLN
Sobota 20 stycznia 2018
RSS: Dołącz do nas:
Sport - Więcej wiadomośći
Wtorek 16 stycznia 2018

Przygoński wciąż szósty

Za nami 10 etapów 40. Rajdu Dakar. Z ponad pół tysiąca uczestników, którzy stanęli na starcie, zostało niewiele ponad dwustu. Odpadli kolejni faworyci. Po peruwiańskich piaskach, przyszła kolej na boliwijskie płaskowyże i argentyńskie upały.
Wtorek 16 stycznia 2018

Dobry początek Radwańskiej i Linette • Pogrom Amerykanek

Z trzech Polek, które przystąpiły do rywalizacji w wielkoszlemowym Australian Open na kortach Melbourne Park, po I rundzie zostały dwie: Magda Linette i Agnieszka Radwańska. Z 17 Amerykanek odpadło aż 13, z czego aż osiem z dziewięciu w pierwszym dniu, w tym ubiegłoroczna finalistka Venus Williams i triumfatorka ostatniego US Open Sloane Stephens.
Niedziela 14 stycznia 2018

Dzień weterana na Kulm

Stefan Hula zajął 14. – najwyższe spośród Polaków – miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Bad Mitterndorf. Wygrał Norweg Andreas Stjernen, a prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu utrzymał 21. w sobotę Kamil Stoch. W niedzielę aura pokrzyżowała plany skoczków i organizatorów.
Sobota 13 stycznia 2018

Mistrz Ekwadoru lepszy od mistrza Polski

Legia Warszawa przegrała z mistrzem Ekwadoru Barceloną SC 2:3 (1:3) w pierwszym meczu turnieju Florida Cup, rozegranym w Lauderhill na Florydzie. Spotkanie oglądało ponad 2000 widzów, w tym wielu Polaków.
Środa 10 stycznia 2018

Powstał Legia Fan Club USA

W Nowym Jorku powstał fanklub Legii Warszawa. Jest to zarazem pierwsza tego typu inicjatywa kibiców obecnego mistrza Polski poza granicami kraju.
Polonia - Więcej wiadomośći
Piątek 19 stycznia 2018

Tablica z mostu Kościuszki trafiła do polskiej fundacji

Jedna z historycznych tablic z nieistniejącej już starej konstrukcji mostu Kościuszki trafiła do Fundacji Kościuszkowskiej. Ten nietypowy prezent zostanie zlicytowany, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto Kosciuszko Commemoration Fund.
Piątek 19 stycznia 2018

Wesprzyjmy Monikę oraz jej córki

Miał zaledwie 39 lat i całe życie przed sobą. Zmarł nagle na niewydolność wątroby i nerek, pozostawiając żonę oraz dwie małe córki. Przyjaciele zmarłego postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy i przekazać je na wsparcie dla jego rodziny.
Czwartek 18 stycznia 2018

Utrudnienia w ruchu na granicy Ridgewood, Maspeth i Middle Village

Przedłuża się remont jednego z najbardziej newralgicznych miejsc łączących popularne wśród Polaków dzielnice Queensu. Przebudowa wiaduktu biegnącego pod skrzyżowaniem Metropolitan Avenue i Fresh Pond Road, która miała zostać zakończona do stycznia, została całkowicie wstrzymana.
Czwartek 18 stycznia 2018

Napady na banki w polskich dzielnicach

W ciągu czterech dni doszło do dwóch napadów na banki w dzielnicach popularnych wśród Polaków. Pierwszy miał miejsce na Ridgewood, drugi na Greenpoincie. Oba wydarzyły się we wczesnych godzinach popołudniowych.
Czwartek 18 stycznia 2018

Polak śmiertelną ofiarą mrozu

Donald Świdziński okazał się jedną z dwóch śmiertelnych ofiar niedawnego ataku zimy w Nowym Jorku. Polak został znaleziony martwy w swoim samochodzie, zaparkowanym obok restauracji McDonald's na Maspeth.
Reporter ND - Więcej wiadomośći
Czwartek 13 grudnia 2012

Na obrazę Polski, Stefan Komar

Znany polonijny aktywista z Nowego Jorku Stefan Komar znów broni dobrego imienia Polski. Tym razem na celownik wziął brytyjski portal MeatTradeDailyNews.co.uk, zajmujący się branżą mięsną.
Wtorek 24 kwietnia 2012

Tribeca Film Festival 2012

US Premiere Narrative: "Elles" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej.
Niedziela 08 kwietnia 2012

Nowojorska bitwa na poduszki 2012

Ponad 100 miast na całym świecie włączyło się do akcji "International Pillow Day".
Poniedziałek 09 stycznia 2012

REPORTER ND: Bez spodni w metrze

Po raz jedenasty około 4000 nowojorczyków spotkało się by podróżować w metrze bez spodni. Cel misji jest prosty: "wywołać uśmiech".
Sobota 24 grudnia 2011

Boże Narodzenie 2011

Niech pod świąteczną choinką zagości wśród nas szczęście, radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie, a życzenia składane w ten szczególny wigilijny wieczór spełnią się w dwójnasób.
Newsletter ND

Zapisz się do newslettera.

/h4excerpt f14 mb-15